bugün

duygusallıktan uzak bir bakış açısı ile bir daha aranmayacak bir numaranın boş yere işgal ettiği gerekçesiyle rehberden silinmesi iken aslen ölmüş bir insanı kendi içinde tekrar öldürmektir.
cok acayip bir durumdur ve cesaret ister.*
(bkz: ölen arkadaşı msn listesinden silmek)
her gördüğünde acıların depreşmemesi için yapılması makul görülebilen davranış.
gerçekleştiremediğim eylemdir. 17 yıllık en yakın arkadaşımı 25 agustos 2005'te kaybettim olayın üzerinden yaklaşık 3 yıl geçecek ancak ben silemedim onun numarasını..
hep bir acı verir insana, gözleriniz dolar. Rehberde herhangi bir numara ararken her zaman onun ismini görmemek için büyük özen gösterirsiniz. ismini numarasını her görmenizde içinizi büyük bir hüzün ve burukluk kaplar. Ara sıra canınız çok sıkılır aklınıza hep onunla yaptıklarınız gelir ve ümitsizce telefondan onun numarasını aramaya çalışırsınız..
Her cumartesi sabahı uyanır uyanmaz, yataktan bile çıkmadan telefona sarılıp ararsınız, "n'apıyoruz bugün?" diye. Kapalıdır telefonu, aradığınız kişiye ulaşılamıyordur. Üst üste ararsınız, bi yandan da söylenirsiniz; aç be oğlum şu telefonu ya diye. O kadar dibe itmişsinizdir ki öldüğünü, belki 3. aramanızda hatırlarsınız o allahın cezası telefonun neden kapalı olduğunu. Sonra gerisin geriye yatağa devrilirsiniz, e be adam, ben sana bin kere demedim mi araba kullanma sen diye diye avazınız çıktığı kadar fısıldarsınız, ağlaya ağlaya. Belki bir ay sonra, artık aramamaya alışırsınız, ama silemezsiniz işte rehberden. Sonra, telefonuzuz kaybolur, tekrar eklersiniz tüm numaraları, sıra ona gelir, içiniz acır, çok acır, ama ekleyemezsiniz işte, bilirsiniz çünkü, istemezdi ki o da o kadar canınızın yanmasını. Telefonunuzda artık adı olmasa da, 9 sene sonra hala ondan bahsederken önce gülmekten, sonra acıdan yaş gelir gözlerinizden.
Rahat uyu olur mu dostum? Arıycam ben seni oraya gelince, söz.
asla silinemicek numaradır. hatıra dır bir bakımdan o, zaten silseniz bile çok yakın arkadaşınız ise numara büyük ihtimalle ezberinizde dir zaten. telefon dan silsen bile aklından silemezsin, silmek de istemezsin zaten yıllardır ona ulaştığın numaradır o yeri geldiği nerdesin lan göt ağaç ettin burda diye bağırdın yeri geldiği lan moralim çok bozuk gel içelim vs vs. sen ölene kadar silinmez o numara ordan, hiç çalmayacağını bilsen de...
rehberde ismini her gördüğünde insanı daha da kötü etkileyeceğinden yapılması gereken bir eylemdir. üstelik gereği de yoktur orda durmasının.
nüfus müdürlüğünde memur olan birinin yapabileceği en normal davranış.
yapılmadan önce defalarca düşünülen hadisedir. ardından yapamayacağınızı anlar telefonu arkadaşınıza verip ağlayarak sil şunu dersiniz.
ex olmuş kişiyi rehberden silmek.

bir arkadaşın genç yaşında hayata gözlerini yumdu. bir gün rehberde gezerken numarasının hala orada olduğunu gördüm. gözlerim doldu. acaba arasam mı? kullanılmamaktadır dese bile. silmek istedim ancak bunun ona haksızlık olacağını düşündüm ve 5 senedir. hala kayıtlı tutmaktayım geçen sene aradım duramadım. çaldı! ve telefonu bir hışımla kapattım sorgulamadım kimsin sen? annesi mi, abisi mi?
gerçekleştiği halde yapılamayan. *
(bkz: olen arkadasi telefon rehberinden silmek)
tek kelimeyle vefasızlıktır. dursun yani ne var.
yapılabilmesi ölen kişinin mecazi veya gerçek anlamda ölmesine göre değişir.
silmeye popomun yemediği olaydır. birkaç sene evvel bu metrobüs çalışmaları yüzünden ihmal edilen yolda trafik kazadında kaybettiğim arkadaşımın numarasını hiç silmedim. rehberde onun ismi çıktığında her seferinde kafama balyoz ile vurulduğumu zannediyorum.
anlatılmaz yaşanır.
öylesine zor !
muhtemelen acı verir ve kötü hissettirir.
geçen beş yıla ve hattımın değişmesine karşın yapamadığım eylemdir.

(bkz: sevgilinin ölmesi)
19 yaş sonları ramazan bayramının son günü mahallemizde arkadaşlarla ayak üstü muahbbet yaparken evinden çıktı diger arkadaşımız. cuma günü öglen vaktine dogruydu. yanımızdan geçerken morali iyi degildi laf atmıştım '' selamsız'' diye. sonra kendine geldi ve bir kaç durumu anlattı. akrabasına ziyarete gidiyordu. 3 saat sonra ölüm haberi geldi. görgü şahitlerine göre, yolda giderken 6 kişilik apaçi grubu kafaları güzel laf atıp sataşıyorlar. arkadaşım daha bir kelime demeden karşı gruptan birisi bıçagı ile ayak kısmına sallarken kasık kısmında ki damarı kesiyor ve 6 adım atmadan oldugu yere yıgılıyor oldugu yere. bir hiç ugruna 19 yaşında bayram günü hayata veda ediyor. konu geregince telefon silme konusu. çok acı verici ve anlatılmaz bir his. bir anda herşey şerit gibi göz önüne geliyor. silsem sanki gelip kızacak gibi hissediyordum. silmeye asla elim varamadı. rehberi hala karıştırırken ismini görüyorum ve hala silemiyorum.
birdaha göremicek olduğunu bildiğiniz bir arkadaşınız dostunuza yapılacak en hain şeymiş gibi gelen harekettir. msn ve rehberde hala olması onu unutmayacağınızın bir ispatı gibi gelmektedir.
s harfine her geldiğimde yapmak istediğim ama yapamadığım eylemdir. kıyamamktayımdır. * *
http://www.youtube.com/watch?v=cucePGc8XxA
ölenle ölünmez deyip tereddütsüz yapılabilecek eylem, ölen kişi hayat uykusundan uyanmıştır.
--spoiler--
yok be arkadaş ben yapamam
--spoiler--