bugün

bir çorba kaşığı bal üzerine karabiber dökerek ye bir iki saat rahatsın.
Zencefilli bal.
ılık su.
sıcak limonlu bir çay, veya zencefilli bal veya pekmez falan filan.
bol sarımsaklı (bkz: kelle paça)
sıcak içecekler.
naneli, mentollü sakız, şeker vs.
temiz hava.
astım kaynaklıysa ventolin inhaler, bebeğimdir kendisi.
kırmızı şarap, vodka portakal şıp diye keser.
pekmez veya bal yiyin bir kaşık ama üzerine su falan içmeyin o boğazını yaksın temizlesin. veya zencefil alın sıcak suyla karıştırıp bir çay kaşığı için ama o da yine yakar, bırakın yaksın. için gari.
oha oha oha diye diye açtığım ama bişey olmadığını üzüntüyle görüp öksürmeye devam ettiğim başlık.
Zencefil.
Sıcak su içine bal ve zancefil.
deep throat.
Bitkisel caylar degil kesinlikle, zencefil, bal vs hicbiri iyi gelmiyor.

bogazini geceden yagla ve sikica sar. buhar cek burnuna ve nefesine. bir de oksuruk surubu yardimci olur.
Öksürmek. Tamam vurmayin.
Turpun içerisini dolma yapacakmış gibi oyun, içeresine yarısına kadar bal koyup sulanana kadar bekleyin. Turpun biriken suyunu ılık suyla boğazınızı yumuşattıktan sonra için. Bir süre öksürmemenize yardımcı olacaktır.
bazen saatler süren öksürük krizim tutuyor, tek etkili olan şeyi paylaşacağım şimdi.

Karaturpu oyup bal koyuyorsunuz ve sabaha kadar akıyor, zaten günde 3 öğün 1 tatlı kaşığı yeterli 2-3 güne kesiyor öksürüğü.

Ben genelde 0.2 L lik su şişesini koyuyorum ve yanımda taşıyorum.

görsel
Zencefil ve bal.
Sabaha kadar balın akmasını beklersek öksüre öksüre gebeririz. Hem o kestiğin oyduğun şey nedir, bari onu bilip öyle ölelim.

Beybi!
(bkz: mandalin) sabah açken hiç bişi yemeden su bile içmeden 2 tane yiyosun 1 hafta sonra teşekkürlerini dm yolu ile yazarsın.
Bol bol su.
(img:#1292393)
(bkz: leblebi tozu)

Öksürük krizine iyi gelmek derken, krizi daha da sağlamlaştıran şey dimi.
öksürük çayı.
1. Ballı süt,
2. Ballı kekik çayı,
3. Limonlu ıhlamur çayı.
Sigarayı bırakmak. Denendi çalışıyor.
Rakıyı çaktın mıydı. .