bugün

tiroid sorunundan kaynaklanabilir.
Türk insanında sıkça rastlanan bozukluk. Biz de genetik galiba. Ülkece kontrol dışındayız.
sevgi eksikliğinden insandan oluşabilecek bozukluk.
belki bende de vardır.
bir aralar vardı evet efexor kurtardı. Öfkelendiğim zaman bazen 10binlik zarar bile verebiliyordum 1-2 dk içerisinde.

Bozukluk değildir aslında, aileden gelir gen olarak bu sıkıntı.
bende de başlamış bozukluktur. temelinde tahammülsüzlük olabilir. hayatım boyunca fazla sabırlı ve sakin bir insan olmama rağmen insanların saçmalıklarına artık katlanamıyorum. çoğu zaman büyük tepkiler vermeye başladım.

bu kadar dengesizin, manyağın içinde ee olacağı bu.
hassas insanlar için başlamaması anormal olur bu toplumda. insan; bu kadar bağnaz, yobaz, saygısız, usul erkan bilmeyen, nasıl davranacağını bilmeyen tiplerle birarada yaşamak istemiyor ama sabır çekiyor. yoksa hakikaten eğitilmez bir toplumda iş, soykırıma kadar varır. sabır.

(bkz: dünya hassas kalpli insanlar için bir cehennemdir)
Her şeyin çaresi vardır.
https://panikataksite.wor...uklar-ofkeli-ana-babalar/
sporla ustesinden gelebildigim siddete meyilim var.
cocukluktan gelen bir sey oldugunu dusunuyorum.
mesela siddetli seyler izlemek beni rahatlatir.
zevk alirim.
en buyuk hayalim bir kafes dovusune katilmak.
ya beni linc edene kadar dovsunler ya ben doveyim.

bakin yazarken zevk aldim.
kickboks cok severim.
Ürküten, endişelendiren ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir duygu durum bozukluğudur.

Öfkelenmek doğal lakin öfkey dizginleyemeyip, çığrından çıkmasını kontrol edememek başlı başına bir sorundur.
Saymakla bitmez olumsuzluklara gebedir.
Hem kendinize hem karşınızdakine hem de topluma zararlı hale gelebilmek an meselesidir.
Üzerine gelince içine kapanan, bir olaya tepki vermek için uzun süre geçmesini bekleyen, çoğu zaman duymazlıktan gelen, cevap vermeyen, ortamdan hemen uzaklaşan benim, 5 sene sonra yeter artık diyip taş üstünde taş bırakmamam sonucu sahip olduğum bozukluk. Ben demiyorum. Bu duruma getirenler diyor. Öfkeni kontrol edemiyorsun Kezboş diyorlar. Örseliyorlar.

Bi de şey vardır. Tartışma sırasında konuyu kapatırsın, mesaj göndermezsin, telefonu peki der kapatırsın, arka taraftan kişi tacize başlar, bu sorunu çözeceğiz der, bir noktadan sonra ilişki tartışma şeklinde ilerler. Çünkü kaçacak yer bırakmaz sana ve seni en sonunda kavgaya alıştırır.

Ve bir bakmışsın sen öfkelisin, kendini kontrol edemiyorsun, bu nedenle suçlanıyorsun.

En yakın arkadaşımla 23 senedir tanışıyoruz. Korkunç şekilde sinirli olduğu düşünülen biridir ki nasıl sinirlendiğini bilirim. Sinirlendiği insanı onlarca insan elinden alamaz. insanlar kendisine kolay kolay bulaşmaz. Ancak nasıl oluyorsa biz hiç kavga etmedik, hatta birbirimize sesimizi bile yükseltmedik. Madem sinirli 23 yıldır bana neden sinirlenmedi?

Yanisi insanları tahrik edip sonra öfkelendikleri için şaşırmayın ve suçlamayın. Reca ediyorum.
Öfke kontrolünün fazlası mallıktır. Çok hassas bi ayar. Azı da başa beladır mesela. Benim ayarım yok bu konuda. Mal olmaktansa başa bela açmak daha iyidir diye düşünüp ona göre hareket ediyorum.
ökb olarakta bilinen hastalık türüdür.
eğer kendinize ve yakınlarınıza zarar verecek boyuttuysa profesyonel destek alınması gereken bir bozukluktur.
Geçenlerde istediği ayakkabıyı almadı diye annesini merdivenden iten, ailesi tarafından fazlasıyla şımartıldığı aşikar olan bir kaşara denk geldik.
Babaannemin evine temizliğe gelen bir kadın vardı, bir defasında ağzının kenarı yara ve ruhsal olarak kötü bir durumda gelmiş.
Babaannem sormuş, iyi görünmüyorsun ne oldu diye.
"Kızımla tartıştık, eli ağzıma geldi." Falan demiş.
Bu tür kişilere kesinlikle tedavi şart.
yaşanan olaylar ve psikolojik durumlar karşısında oluşan öfkenin , fiziksel ya da psikolojik olarak dışarıya vurulması durumudur.

şahsımda bardakları duvara fırlatma , komaya girme raddesine kadar içme , günlerce yemek yememe şeklinde ortaya çıkmaktadır.
Nasıl asacagimı bilemedigimdir. Sinirlenince volkan gibi patliyorum sürekli gerginim. Acaba psikolog fayda eder mi diye dusunmekteyim.
karşımızdaki insanları iyi seçmek gerekir belki de.
muhataptaki insan delirttiyse şayet bu çok önemli bir faktör; öfkenizi köntröl etmeyiniz..