bugün

18 mart'ta sessiz sedasız vizyona girecek olan film. bursa nilüfer'de çekilmiştir.

http://www.cinaragacifilmi.com "ağaca balta vurmuşlar, sapı bedenimden demiş."

--spoiler--
barış : öööff yeter anneanne ya sıra bende!
Salıncakta sallanan anneanne : say çocuğum say. 100'e kadar say o zaman inerim.
barış : 100'e kadar saymayı bilmiyorum anneanne
--spoiler--
--spoiler--
ağaca balta vurmuşlar sapı bedenimden demiş
--spoiler--
özellikle cafe açılan mekanlarda bulunduğunda asla kesilmeyen, dokunulmayan, mekan dekorasyonunun ağaca göre ayarlanmasını sağlayan ve mekan için isim derdinden kurtarıp direk çınaraltı ismini verdiren ağaç.
en uzun zaman canlı kalabilen ağaç türüdür. bu sebeple birçok yaşlı kişi veya yapıya yapılan benzetmelere konu olur.

(bkz: sanatın çınarı behiye aksoy) gibi.
ilk bölümünde güldüren ikinci bölümün sonunda da ağlatan bir film.
Osman vs halt etmiş o Barış'ı yememek için zor tutuyor insan kendini.

"Pikniğe de giderim ananemi de görürüm!"

"1, 2, 2.5 ananeeeeee.."
hayvan gibi ağlatan film. nejat işler'e aşık olup, deniz deha lostar'ı mıncırmak isteyeceksiniz, tavsiye edilir. *
sactıgı polenlerin neden oldugu alerjisi ile meshur olan agac.*
nurgül yeşilçay, nejat işler tanıdık isimler fakat bunun yanında bir çok kaliteli oyuncunun oynadığı güzel, dinlendirici, fazlasıyla güldüren, bol bol ağlatan, huzurlu film.
son yılların alisi ahmet'i mehmet'i. facebook'ta hamileliğini ilan eden neredeyse her 50 kadının doğacak çocuğuna koyduğu isim oluverdi bir anda. başka isim kalmadı çünkü.
Osmanlı imparatorluğunun simgesidir.
--spoiler--
yalnız bir ağaçtır. hele kışları tek bir yaprağı kalmaz. ama onca rüzgara ege fırtınasına rağmen yerindedir.
--spoiler--
türkiyedeki her 4 bebekten 3 ünün adı.
Bir yasemin mori şarkısı. Nasıl yazılmamış hayretler içerisinde kaldım.
bilinenin aksine En uzun yaşayan ağaç değildir. en uzun yaşayan ağaç zeytin ağacıdır.
görsel
Bugün vizyona giren türk filmi.
Bacağından engelli rıza'nın kars'ın sarıkamış ilçesinden okuluna karlı yolda annesinin sırtında götürüşü esnasında yaşadıkları kazada olayların gelişmesini aktarıyor.
Doğu kültürü biraz, biraz engelli bireylerin kendileri dışında ailelerinin yaşadığı sıkıntıları gösteriyordu film.
izlenebilir, izlenmeyebilir de.
800küsür yaşında.
görsel

kimleri gördü, kimleri gömdü acaba? keşke geçirdiği zamanı görebilseydim.
elini öpmek istedim ama suratıma bakmadı. haklı.
kimim, kimiz ki?
gecen sene 3 arkadasimin evladina koydugu isim. bu aralar cok revacta olmali.
fikret kızılok ile ortak çalışmadır.

https://soundcloud.com/kapkaramazov/cinar
bu sabah 10 civarı trt avaz'ın verdiği dizidir.
türleri arasında vazgeçilmez ve özel bir yeri olan ağaçtır. özellikle de sonbahar mevsiminde resim gibi bir görüntü verir. ağacın yapraklarının sararıp toprağa düşmesi seyirlik zevk yaşatır.
isim olarak kullanılmasını pek sevmediğim ağaç.

Defne dışında herhangi bir ağacın ismini, çocuklara vermeyi uygun bulmuyorum.
güncel Önemli Başlıklar