bugün

uzun yıllar kafamın içinde büyük bir soru işareti olarak kalmıştır. Çıkma teklifi nedir ? Ne söyleyince çıkma teklifi oluyor ? Çıkmak nedir - ilişki nedir ? Böyle saçma şeyleri çıkaranların taaa ...

edit: hey gidi günler be.
Bir abi tavsiyesi hoşlandığınız bir kız varsa hiç beklemeden gidin ve hislerinizi paylaşın.
Siz yapmazsanız başkası yapar,üzülürsünüz.
Hatun red cevabı verirse de dünyanın sonu değil,yeni hedeflere yelken açarsınız.
alternatifi

(bkz: inme teklifi)
16 Yaşına gelmemiş çocukların sevgili olmak için yaptığı teklif. 16+ Olunca komik ve cahil gösterir.
görsel
Cıkma teklifi nedir ya dusunduren sorudur. Yani bana kalirsa benimle cikar misin muhabbeti eskiler de kalmis. O da aksam yemege cikar misin seklindeymis. Zaten birbirlerine asiklarmis. O yemek benimle sevgili ol anlamina felan geliyormus.

Ama simdi ki zaman da o ne kadar sacma bir sorudur. Benimle olur musun de ne biliyim sevgilim olur musun de. Bise de ama benimle cikar misin deme. Hos onlara da gerek yok artik. Kimse kimseden kacmiyor. Bir bakiyorsunuz sohbet oraya kaymis sevgili olmusunuz.
kavgada
-çık lan dışarı , diye bağırana
-bu bir çıkma teklifi mi?
diye sormaktır mesela.

buzları eritir.
Bi dönemin görücü usulü evliliğinin demosuydu.

Üst sınıflardan iki kız gelirdi kapıya, biz çömeziz ya aq "şukufe sen misin? Gel senle bi şey konuşcaz" derlerdi. Korkudan içimize içimize ossururduk. Sonra istiklal marşı öncesindeki okul müdürü konuşması esnasında bakıştığımız manitanın bizle sevgili olma arzusunun sualini yöneltirdi bu genç hanımefendiler bize.... ne hoş anılardı efendim bilmukabele...
Reddedilme olasılığı taşıdığı için çoğu kişinin edemediği teklif.
ergenliğin sembolik mevzularından biriydi. belirli bir yaşa gelince insanı gülümsetiyor.
Koca ayaklarimla bunlardan birine basmasam daha iyi olacağdı. Velhasıl oldu. Çoğ da güzel oldu çoğ da hoş oldu.
Ulan ya. Lisede aracı gönderilirdi.
Ergenler arasında kullanılan şey.

Yoksa gidip 25 yaşındaki insanlar ' biz çıkıyoruz yeaa' demezler.

Çıkma var da inme niye yok?
Bana gore bu algi basit tekliftir yani 2 cevap vardir.
Olay aslinda su "cikma"nin o an ki olusan ortama gore kavrami.
Ben arkadasim ile cok dama cikip sigara ictim guzel manzaraya karsi simdi sorarim sana o artik "o" mudur ?
tefekkürü dar insanların yaptığını düşündüğüm teklif. benimle çıkar mısın ne amk. kişiyle tanışır arkadaş olursun, birlikte vakit geçirirsin, eğer onunla geçirdiğin vakitten keyif alıyorsan ve o yanında değilken yokluğunu hissediyor, keşke yanımda olsaydı diye ufaktan bir iç geçiriyorsan o iş olmuştur. karşındaki kişiye mesela dersin ki yarın akşam çıkıp falanca yerde yemek yiyelim. kabul eder büyük ihtimalle ve o akşam siz çıkmışsınızdır. ingilizler date mi diyor ne diyor. randevulaşmak olması daha iyi olur aslında çıkmak ne amk.
çıkma teklifi mülga olunca kızların aklı karıştı. şimdi biz neyiz falan diyorlar.
ortaokul-lise yıllarımda beynimi yakan mevzulardan biri daha. benim haricimde gelen geçen birbirine çıkma teklifi ederdi. bi bok olmazdı. işte mevzu bana denk gelince " nereye çıkıyoruz" ya da ne bileyim "dama mı çıkıyoruz" gibi abuk sabuk karşılıklar görmek istemediğim için yıllar önce elimi etegimi çektiğim mevzudur.
görsel
2 sene önce aklımda kalan bir çıkma teklifi almıştım ve karşı tarafın temiz, iyi yürekli olduğunu görmüştüm.

Ailesinden izin alıp benimle konuşmak istemişti. Fakat yaşı büyük olduğundan dolayı kabul etmemiştim aslında korkmuştum. Keşke herkes öyle temiz olsa.
geri gelmiş heralde. az önce çok beğendiğim bı genç tarafından aldım teklifi. bu teklifin geri gelmesine sevindim.