Hiç edilmeyendir.
çok reddedilendir.
cevaben şöyle bir şey duyabilirsiniz.

- ıma ıma benim hem erkek arkadaşım var, üzgünüüüm.

bunu birebir duydum kulağımla.
üniversitede öğrenciyim. bi kızdan hoşlanıyorum. böyle güzel havalı bi kız. özel üniversitede de okuyoruz işte. herkes ne oldum havasında. ben bir ders boyunca kıza şartlandım. gidip söyleyecem, gidip söyleyecem diye. ders bitti, kızın arkasından seslendim. bir dakika durur musun diye. kız şaşırdı. çünkü, derslerden falan tanıyor beni. sert, radikal bi insan olduğumu biliyor. dedim senle bi on dk çay içebilir miyiz müsait misin? iyi peki dedi. ama şaşırdı. giderken yanındaki arkadaşa göz kırptı. ulan salak kafam uynamadım işte. seviyoruz ya safız ya. neyse konumuza dönelim. abi oturduk çay içiyoruz ben konuya girdim. dedim seni seviyorum. bilmeni istedim. dedi ki bana, sen kendini bana denk görüyor musun, ben böyle mal gibi kaldım ortada. nasıl yani dedim. nasılı var mı dedi. yakışıklı değilsin birde çok yobazsın. hemde benim gibi bir kızı istiyorsun dedi. hemde bunu kafede yüksek sesle söyledi. hayatımın en büyük rezilliklerinden birini yaşadım. o günden sonrada kadınlarla aram pek iyi olmadı. ilginç. böylede bi anımdır.
ilkokulda ve lisede sadece 'teklif' olarak geçer bunun adı.
-abi sen aysel e teklif etmemiş miydin?
-hee, ettim?
-recai yi kabul etmiş..
-nasıl yani?
-recai yle sevgili olmuşlar.
-ee çok iyi olmuş *
-üzülmedin mi be?
-yoo niye ki?
-ulan asıldığın kız artık recainin sevgilisi!?
-ne asılması bee!
-sen bu kıza teklif etmedin mi?
-ettim.
-ne teklifi ettin?
-kurban da arkadaşlarla kurban kesecez ya.
-he?
-birlikte danaya girmeyi teklif ettim.
-dana sana girsin emi. Aşil tendonunu dana siksin.
saçmadır. zira gerçek aşklarda ''benimle çıkar mısın'' gibi klişe bir söz yoktur. erkeğin teklifini kabul eden kızda da mide yoktur. hiçbir zaman çıkma teklifi etmedim, etmeyeceğim. zira ''seni seviyorum'' sözü gibi bir söz söylemek istiyorum. ama onu da söyleme fırsatı olmadı daha.
2013 yılında hala var olan tekliftir.ufkunuzu genişletin biraz.
bu gece şunu yaptım.

aşkım bitanem gibi sözcük öbeklerini kullanmam çok fazla severim kavgalarda sert çıkarım çok fazla aramam
kabul ediyorsan pazartesi gel başla
Ortaokuldan kalmış saçma teklif.
Aşkını itiraf edersin, yani seviyorum dersin, o da ona göre cevap verir.
Bir üst level için;
(bkz: çıkma teklifi etmeden çıkmak)
(bkz: nereye çıkacaz) çıkma teklifi ne ya?
daha yakından tanımak istediğiniz birini sosyal bir aktiveteye davet ederseniz size hukukumuz nedir ki bu davete icabet etmem bekleniyor şeklinde bir soru yöneltilmesin istiyorsanız doğrudan ben sana mecburum bilemezsin diye konuya girmek kahve içmeye davet edip sürüncemeye sokmaktan belkide daha iyidir ya da değildir bilemedim.
Modası geçmiş ilkokullu eylemidir . Ne bileyim geçmişin messengeridir şimdilerde arkadaşken öpüşmek veya sevişmekle sevgili kapsamına giriliyor whatsapp da bu oluyor herhalde neyse.
Bunlar hep Amerika nın oyunları.
Genel olarak: "ceketin çok güzel, xxx da beni bıraktı, önce bi yemek yeriz, sonra sinemaya gideriz, yarını düşünmedim." Şeklinde alınır.
insanların hala kullandığı terim.
ya gülüyorum bazen koca koca insanlar 'ay kızaaam mert dilruba'yla çıkıyomuş haha olay ya' diyo. ve ben sadece şaşırıyorum.
"benimle çıkar mısın?" şeklinde olanına çok çok nadir rastlanır. saçmadır, samimiyetsizdir, hödükçedir, nadiren rastlanması normaldir.
ergen saçmalığından başka birşey değildir.
kezban, liseli, ergen diye diye bitirdiniz ulan!!
sanki küçükken hiç yapmadık.. Güzel şeylerdi utana utana sorardık bir de.
diye yazılır, çakma teklifi diye okunur.
11.01.2015 itibariyle alınan, saat 09.08'de gelen tekliftir.

Tarihe geçin.

Unutmamak lazım.
hayatim boyunca hic kimseden almadigim tekliftir.

gecenlerde 30 yasindaki sevgilime dedim "uzun zamandir sevgiliyiz ama sen bana cikma teklif etmedin"...

cocukken butun kizlara "teklif" ederlerdi. ben hic "teklif" edilen kiz olamadim. cikma teklifi denen sacma sozcuk obegini kimse bana karsi kullanmadi. gerci sevgili olalim filan da demediler.
Geçen sene en güzelini yaptığım.

Okuldaki kulüp panolarının üstündeki kağıtları alıp renkli kalemlerle bir kağıda seni seviyorum x yazmıştım. okulun son günleriydi zaten bomboştu.
o koridorun bütün panolarına yapıştırmıştım. kız koridorum sonuna gelince ben çıktım karşısına merdiven arkamdaydı okuldaki 3-5 kişiyi toplayıp merdivene koymuştum. ben çıkınca ayağa kalkıp ıslık yaptılar ve alkışladılar. evet dedi. 3 ay sürdü çıkmamız.

bu da böyle güzel ve unutamayacağım bir anımdır.
Hiç almadığım tekliftir . Zaten nerde görülmüş kızların teklif ettiği ?
bu teklifin devri kapandıktan sonra tüm ilişkilerimde ilk 6 ay sevgili olduğumuzu anlayamadım.bence çıkma teklifi müthiş bişiydi.
Bana gelen cikma teklifleri genelde "odamda ne isin var? Lutfen cikar misin? Geri zekalii" seklinde olmustur.