bugün

görsel
görsel
görsel

Kayseri'de meyve satın alan bir üretici tarafından kaydedilen ve TikTok'ta yayınlanan görüntüler büyük tepkiye neden oldu. Daha bir kaç gün önce Konya'daki bir süt fabrikasında çalışanların süt toplama kazanlarında 'süt banyosu' yaparken çekilen görüntülerinin ortaya çıkması, halk sağlığının ne kadar göz ardı edildiğini ortaya koymuştu.

Bugün ortaya çıkan görüntüler ise başka bir sağlık skandalını ortaya çıkardı. Görüntülerdeki videoyu çeken Fethullah Yavuz, kendisinin meyve alım satımı yapan biri olduğunu ifade ederek tv100'e şu bilgileri verdi:

Ben yıllardır bu sahnelerle karşılaşıyorum. Meyve almak için Kayseri'ye gittiğimde seçim yapmamızın ardından arkadaşların çürümüş meyveleri ayırdığını bir kez daha gördüm. Bu meyveler yıllardır bu şekilde satılıyor.

Meyvelerin hepsi meyve suyu fabrikalarına gönderiliyor. Onlar bir sürü işlemden geçirdiklerini söylüyor ancak çürümüş bir meyveye ne yaparsanız yapın fark etmez. Meyve artık ölmüştür. Kilosunu da 60 kuruştan satın alıyorlar.

ilgili video 》

https://www.yenicaggazete...-daha-dusunun-315024h.htm
En güzeli anne hoşafı valla.
Çok leziz gözüküyor denilen görüntülerdir.
yıllardan beridir bilinen bir gerçek bu neden şimdi skandala dönüştü hayret ediyorum. en güzel ve sağlam hasatların hepsi ihracat ürünü olarak yurtdışındaki ülkelere satılarak kar elde edilir ama elde kalan çarık çürük meyve sebze türk halkına meyve suyu, şerbet, salça vs haline dönüştürülerek satılır yani hem ölüden hem diriden kazanç sağlıyoruz. beyin bedava.
Benimki Bol kurtlusundan olsun... Yıllardır söylenen şehir efsanesi sanıyordum..iyykkk valla şaka gibi tik tok bu aralar işe yarar uygulama oldu..
Daha berbatını da gördüm ben. O gün bu gündür özellikle kutulanmış portakal suyu dahil tüm kutu meyve sularından uzak duruyorum.
Su için.
zaten posa'dan yapıyorlar meyve sularını .içmeyın şekerli su hepsi o
yeni bir şey değil onlarca yıldır yapılıyor zaten.
(bkz: Soma)
Aa Soma lan bu, iki hafta sonra elma rakısı olcak enayiler bitmeden yetişin alın.
Bu konuda cahilliğimi kanıtlamış olaydır.

Bilmiyordum. içmem artık.