bugün

arap ski yalayıcıları kıçına kına yaksın işte. uluslararsı platformda ülkenin geldiği nokta bu artık sayenizde 1 tane sevenimiz yok.
Bu kadar iğrençleşebilmişler mi naptık biz onlara anlamadım.
memleketin itibarını katar, arap emirlikleri ya da suudi arabistan denen vampir devlete çeviren siyasal islamcıların başarısı.

ülke imajının içine edenlere hesap sorun.
Liveleak için gayet iyimser yorumlar liveleak da takılan kitle zaten normal değil. Liveleak internetin göt deliğidir ve Bence bu yorumlara sevinmeliyiz bile. Bizim sıradan sosyal medyamızda batılılar için çok daha ağır ve iğrenç yorumları görebilirsiniz.
Dünyada ve özellikle Amerika’da, 9/11’den sonra hangi müslüman devletleri canıgönülden seviliyor? A partisinin, be partisinin ve önceki hükümetlerin dış politikada belli hataları var hatta hata yapmasak bile Kıbrıs barış harekatı gibi çıkarımıza ve “insanlık yararına” olan durumlar da bile belli bir antipati kazandık, olacak bunlar. ayrıca kimse kusura bakmasın, ne kadar kabul etseniz de etmeseniz de sebebi dış politikada ki hamlelerimizden çok; islamofobi denen etken ve bizim müslüman bir ülke olmamız veya öyle görülmemiz. Bakın bakalım kaç müslüman devlet hakkında 4chan gibi forumlarda güzel yorumlar yapılıyor? Bizi Arap olarak görmeleri hiç dikkatinizi çekmedi mi? Şahsen sanal ortamda konuştuğum bazı yabancılar Türk olduğumu bildiği halde deveye binip çölde yaşadığımı düşünüyordu, yani anlayacağınız; müslüman olduğumuz için, deveye binen arap’ı, Türk’ten ayıramıyorlardı. Şimdi düşünün: 9/11 ve dünyanın dört bir yanında ki islamcı terör saldırılarından(daeş, el kaide vs.) sonra sevmemeleri dış politikanın işi mi? Eğer hala pastanın büyük diliminin dış politikayla alakalı olduğunu düşünüyorsanız, Amerika’da sakal uzattığı ve Arap olduğu için şüpheli durumuna düşüp gözaltına alınan bir çok vatandaşın ve türistin haberleriyle dolu internet. Eğer o videolardan birine denk gelirseniz geneli suçsuz çıkan bu insanlara karşı polisin tavrını incelemenizi öneririm.
Bana eee dedirten yorumlar. Ne yapalım biz de mi kansız olalım. Biz de mi orospu çocuğu olalım. Yunanistan yanıyor diye üzülmeyelim mi. Ormanlar, yaban hayat, kadim tarihi miras, yerleşim yerleri, insanlar çoluk çocuk. Yani ben bu hard cahil milliyetçileri anlamıyorum. Tarihte yazdıkları anılarla Türk kültürünü öven oryantalistler vardır. Pierre loti mesela. Kadim Türk kültür ve ahlakına hayran kalmıştır böyleleri. Neden biliyor musunuz. Gerçekten insanız diye. Gerçekten millet olarak merhametliyiz diye. işte bu yorumlardaki gibi orospu çocuğu değiliz diye. işte bu cahil fanatik milliyetçiler bunlar bize böyle yapıyor ben de yunan yangınına sevinirim o zaman kafasıyla kendi kadim kültürlerin ihanet ediyor.

Not. Milliyetçiliği kıbrıs ın beşparmak dağlarına egenin Afyon tarlalarına yazanlardanım.