bugün

aramızda nasılsa görünmüyor diye uzun süre giyenler vardır eminim ama kesinlikle gün aşırı değiştirilmesi gerekir.
kesin bir süresi yoktur, başparmak delene kadar giyilir.
ayağınızdan çıkardığınızda, bir bot gibi öyle ayakta durabiliyorsa, yıkanma vakti gelmiş demektir.
eskiden 1 hafta giyerdim artık biraz daha dikkatliyim 3 günde bir değiştiriyorum.
günlük değiştirilmelidir tabii ki.
Kışın 3, yazın 1 gün ideal.
tavana atınca yapışıyorsa değiştirmek lazım.
şöyle olana kadar ;

görsel
kızlar giymesin.

usualsuspects
2 gün giyilir.
Ortama göre değișir. Askerde iken bir corabi uzun sure giymistim.
Bele ayağına yapışıp, köpek ölüsü gibi kokmaya başladığında değiştirmek gerekir..
uzerine ayakkabı giydiysen eve geldiğinde değiştirilir.
ayakkabının içi pürü pak değil, sonucta.
Diyelim ki sabah giydiniz çorabı, akşam eve gelince çıkarıp doğruca kirli sepetine atmalısınız.
bir durum. çalışan biri için her gün. çalışmayan için iki günde bir. hijyene dikkat etseniz bile ayakkabıların kendisi koku yapabiliyor çünkü.
Ayak durduk yere kokmaz. Ya pissin, ya da ayakkabı seçimlerin kötü.

Kalitesiz ürün giyinmeyin.

Çorap günlük değiştirilir, bazen günde 2 kez. Ayakları havalandırmak ve her gün aynı ayakkabıyı giymemek önemli.
Tempolu bir günumdeyse mutlaka yanıma 1 tane yedek alıp 5 saatin ardından değiştiririm. Ayak hijyeni önemli.
kızlar değiştirmese de olur.
Kokusu, etrafa rahatsızlık vermediği sürece, giymekte bir mahsur yoktur, kanımca.
1 gün giyilmesi idealdir.
Vücudun terleme sıklığına göre değişen bir durum. Yine de 1 gün olması en idealidir. Çorabın kalitesi de devreye giriyor burda. Bambu çorap giyiyorsanız 1 gün ideal mesela. Naylon çorap giyiyorsanız iş değişir.
sağlık ve hijyen gereği her gün değiştirilmesi gerekmektedir. mikro organizma çabuk türeyen bir şeydir.
sabit gün sayısı olmayıp kişinin genetiğine bağlıdır.
Havanın durumu, ayakkabı tipi, çorap cinsi, vücut terleme niteliği vs. birçok parametre ile cevaplanması zor bir sorudur. Gün içinde değiştirmen de gerekebilir ya da iki hatta ve hatta üç gün bile giyebileceğin durum olabilir.
ideali günlük değiştirmektir.
7-8 saat idealdir.