bugün

arkadaşlar gruptan bir arkadaşımızın arkadaşının babası için acilen karaciğer organ nakline ihtiyaç vardır. lütfen önemseyelim. paylaşmak istediğiniz bir ortam, forum varsa bu bilgileri paylaşabilirsiniz. allah yardımcıları olsun. kan grubu uyup da ameliyat ile ilgili bilgi almak için bile arayabilirsiniz. hani kendi sağlığınız ile alakalı ameliyat sonrası neler olacak. bu gibi kuşkuları olanlar kendilerini rahatlatmak için arayabilirler. ondan sonra karar verirsiniz. bilgiler aşağıdaki gibidir:

iletişim:
tugay adem
0505 710 0020

--spoiler--
ACiL..! -
(A ve 0 (SIFIR) kan gruplarına sahip olanların dikkatine!!!!!!!
Karaciğer Kanseri teşhisi konulan "BABAM" için, acilen canlı karaciğer donörü(bağışçısı) arıyorum..KARACiĞER'iNiN ((BiR PARÇASINI)) VEREREK, OPERASYON GERÇEKLEŞiYOR. Kendini sürekli yenileyebilen bir organ olmasından dolayı vericinin karaciğeri doktorların söylediğine göre 2 AY içinde eski boyutlarına ulaşıp eski sağlığına geri dönüyor.EN AĞIR iŞLERi BiLE BiR KAÇ AY iÇiNDE TEKRAR YAPABiLECEK DURUMA GELEBiLiYORSUNUZ..VERiCi iÇiN HAYATININ iLERi Ki DÖNEMLERi VEYA KISA DÖNEMDE HASTALIK RiSKi BULUNMAMAKTADIR. (Ölüm riski ise trafikte başınıza bir şey gelme olasılığından yüzlerce kat daha düşüktür. Üniversitelerin açıklaması % 0.3 oranındadır.) KISA SÜRE iÇiNDE UYGUN BAĞIŞÇI BULUNAMAZ iSE GENÇ YAŞTA BABAMI KAYBEDECEĞiM...
OPERASYON TÜRKiYENiN EN DONANIMLI HASTANELERiNDEN BiRiNDE EN PROFESYONEL EKiP TARAFINDAN YAPILACAKTIR.
Vericinin KALP-ŞEKER-TANSiYON vb. hastalıklara sahip olmaması gerekmekte. AYRICA, alkol tüketimi de minimum düzeyde olmalı..AŞIRI KiLO PROBLEMi OLANLAR YiNE AYNI ŞEKiLDE BAĞIŞÇI OLAMAZLAR.
MADDi - MANEVi HER TÜRLÜ DESTEK BAĞIŞÇIYA SAĞLANACAKTIR.
ALLAH RIZASI iÇiN YARDIMCI OLACAK ABiLERiME KARDEŞLERiME ÇOK RiCA EDiYORUM.. GEÇMiŞ OLSUN! demekle hastalık geçmiyor. Hayatınızı riske atmadan HAYAT KURTARABiLECEĞiNiZi UNUTMAYIN..!
AiLENiZiN, SEVDiKLERiNiZiN VEYA SiZiN DE BiR GÜN ORGAN BAĞIŞINA iHTiYACINIZ OLABiLECEĞiNi LÜTFEN GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN.
7/24 BANA 0505 710 00 20 'den ulaşabilirsiniz. Her türlü bilgiyi telefonda veya yüz yüze verebilirim.
TUGAY ADEM
--spoiler--

allah yardımcıları olsun.

iletişim:
tugay adem
0505 710 0020
Keşke elimizden bir şey gelse denilesidir.

allah yardımcınız olsun
geçmiş olur inşallah.*
geçmiş olsun dileklerine yol açan bir duyuru.
geçer inşallah, iyi olur inşallah. acil şifalar yarabbim.
Acildir.
Acil şifalar dilerim.
bağış ile ilgili edindiğim yeni bilgiler var arkadaşlar. şöyle ki:

iletişim:
KEREM KARiP
0554 433 6400
TUGAY ADEM
0505 710 0020

hastamız tugay bey'in babası şuan için akdeniz üniversitesinde yatılı kalmaktadır. aile olarak marmaris'de oturuyorlar. son zamanlarda durumu kötüleşince organ nakli ihtiyacı artmış ve buna karar kılınmış doktorlar tarafından. fakat en son gelişme(bugün yaşanmış) karaciğerdeki kist daha da ilerlemiş ve organ naklini bile kurtaramayacak hale gelmiş. bu yüzden öncelikle ilk bir ameliyat yapılacak o kistin belirli bir küçüklüğe getirilebilmesi için. lazer ile kist bölgesini yakıp küçülte biliyorlarmış. öncelikle hastaya bu tedavi yöntemi uygulanacak. şayet hastalık olumlu yönde cevap verirse ondan sonra nakili düşünecekler. bu sebepten hasta yakınlarına ivedilikle organ bağışı yapabilecek donör listesi hazırlamalarını istemişler. maalesef bununla da bitmiyor. donör uyumunda yüzde yirmi oranında uyumsuzluk söz konusu. yani donör olmak talebiyle başvuran her yüz kişiden yirmisi ancak tetkikler sonucunda uygun olabiliyormuş. çok düşük bir oran. tugay bey ile konuşmamız sırasında "insanlar kendi sağlıklarından haberdar değiller" gibi bir ibare kullandı. ne demek yani dedim, kendilerine donör olmak için gelen bir vatandaş uygunluk tetkikleri sonucunda kanser başlangıcı olduğunu öğrenmiş. şoke olmuşlar. hem tugay beyler üzülmüş hemde adamcağız şok olmuş.
yani kan grubunuzun vs. tutması da çok yeterli değil. saolsunlar ilgili çok ama uygun donörü bir türlü bulamıyoruz diye yakınıyor tugay bey.

bu arada karaciğer nakillerinde kan grubu cinsi tutması yeterli. "0" kan grubu da olur "a" kan grubu da olur. tekrar ediyorum pozitif veya negatif olması önemli değil. böbrek nakli gibi değil yani.

iletişim:
KEREM KARiP
0554 433 6400
TUGAY ADEM
0505 710 0020

not: tugay bey sürekli bir koşturmaca içerisinde. telefona cevap veremzse şayet lütfen aramaya devam ediniz. mutlak açacaktır.
hakkındaki gelişmeler merak edilen bir yardım çağrısı.