bugün

ders çalışmak dışında başka bir aktivitede bulunsan mesela arkadaşlarla gezme gibi o uykunun geldiğini bile farketmezsin ancak çalışacağın masaya oturur oturmaz uyku bastırır aniden. Masadan kalkıp yatağa girersen de kaçar. O uykunun sırrını çözebilene aşk olsundur. Psikolojik sanırım.
Finalin de varsa ve baya yüksek alman gerekiyorsa ne yapar eder uykuyu yollar önündeki kitabı okursun.
(bkz: kim ben mi)
vicdanını rahatlatmak için uykudan çalmaktır.
hiç bir fayda sağlamayan çalışmadır. anlamazsınız bile okuduğunuzun çoğunu. en azından ben anlamıyorum.
genelde yaşadığım olaydır nedense hırs yapıyorum bu konuda ve hatim indirmeden bırakamıyorum.
Final haftası komedisi.Sık tekrarlanan bir oyun.
Şuanda uyguladığım politikanın tam tersidir. Çok fazla sınavım olmasına rağmen uyuyorum. Allah benim belamı versin.
(bkz: ders çalışmanın uykuyu getirmesi)
ahh ahh! ömrümüz okullarda çürüdü gitti.

her sınav döneminde öğrencinin başına gelen şeydir. bunu atlatmak için tatili hayal edersin. uykuyu, denizi, güneşi, kumu, kitapları, filmleri, gezmeleri, arkadaşları... sonra bi bakmışsın ki hayal kurarken-artık nedendir bilemicem, büük ihtimalle hayale konsantre olabilmek için- gözlerini kapatmışsın. gidiyooo gidiyoo gidiyooo tak! kafan geriye düşünce uyanırsın ve dersin ki "2 saat uyusam n olur?". aslında ne olduysa bu 2 saatlik uyku uyuduğun zaman olmuştur ama, napıcan bünye bu. sen de insansın.

uyursun, uyanırsın ve "lan ben niye uyudum yetişmicek ya!" dersin.

ve sonra o dersten "geçersin". bu her seferinde tekrarlar, zaman zaman aksasa da, o dersten geçeceğini bile bile bu stresi yaşarsın, yaşatırsın.

öyle daaa.
hiç bir zaman tecrübe edinmediğim ve edinmeyeceğim eylemdir.
Sinav haftasina girmis bir ogrencinin butun yil icerisinde ogrendiklerini son bir sinavla ortaya koyarken cektigi sikintidir.