bugün

on dakika bile surmeyen, yagi ve tuzu unutulmaz ise dunyanin en basit isi sayilabilecek bir hadiseyi "basaran" erkektir, abartilacak bir sey yoktur.
genelde öğrencidir.
eksik erkektir. pilavı bir düetin tarafı yaparak çok güzel yemek yapan erkek haline gelene kadar bir başlık altında incelenmesi gerekmeyen erkektir. zamanla evrilerek çok güzel yemek yapan insan olma potansiyeli ancak o zaman anlaşılır.

bütçesi sadece pilava elveren erkekler bu çok yüzeysel yargının dışındadır.
bire birbuçuğu iyi ayarlayan erkektir.
oldukça becerili erkektir. normalinde bir türkü kıvamı tutmaz.
her öğrenci adam 3. veya 4. senesinde ustalaşır.

buyrun benim
1 e 1.75i iyi ayarlayan erkektir. tane tane olsun diye azcık bi limon sıkar, beyaz olsun diye de hafif şeker atar. şehriyeyi iyi kavurur, tuzunu iyi ayarlar, canı çekerse bulyon atar. pilav olduktan sonra tencere ile kapağı arasına gazeteyi yapıştırır.

(bkz: bir arkadaş değil ben)
(bkz: benim lan o)

yazar burda kendisinden bahsediyor efendim.*
uzak durulması gerekn hatta evlenilmemesi gereken erkektir. sebebi:
- eşinin her yaptığına kusur bulur
- kendisini över
- marifetlidir ve titizdir
- ev işlerine karışır
- eşini gıcık eder.
(bkz: ben)
(bkz: inanmayan gelsin yapayım)
sürekli pilav yaptığı için sonunda uzmanlaşmış erkektir.
(bkz: ben) Soğan doğramasını bile beceremeyen mutfak-savar yazardan bir mucize.

Özellikle sebzeli domatesli pilavıma bayılacaksınız. Pilav gününüz olursa beni gönül rahatlığıyla çağırın.
görsel

(bkz: çok iyi yemek yapar)
işin en büyük sırrının pirinci lezzetli yağda uzun süre kavurmak olduğunu bilen erkektir.
pilav deyip geçmeyin, envai çeşidi vardır. tüm türevlerini itinayla 10 numara 5 yıldız yaparım.
Yeteneklidir ve bir sure tek basina yaşamıs olması muhtemeldir.

Konu açılmısken, iyi bir pilavda dikkat edilmesi gereken temel noktaları da belirtmek isterim.

Pilav icin pirinci ayarinda önceden islatmak gerekir, ancak vakit yok ise ilik su ile 30 dakikalik sure de yeterli olabilir.

Pilav pişirilirken yeterince yag ile tengi degisene kadar mutlaka kavrulmalidir. Burada az pişirme pilavin tane tane olmasini engelleyebilecegi gibi cok fazla pisirmekte pirinç tanelerini sertlestirir.

Rengi degisene kadar 3-4 dakika yag icinde pisirilen pilava, pirincin ustunde 1 parmak bosluk olacak kadar su eklenmelidir. Su eklenirken bulyon kullanmak (veya daha onceden hazirladiginiz tavuk, et suyu) lezzetini artiracaktir.

Pilavin suyunu cektigi an altini sondurmek ve bir muddet diblendirmek gerekir. Afiyet olsundur.

(bkz: pilav tarifiyle kendini kanitlamaya calisan yazar)
Başlığı okuyunca tiksindim resmen. Yok evlenilecek erkekmişte bimlemleyimiş.

18 yaşındayım ve erkeğim ben biliyorum. Kızlar hala bilmiyorsa gözüme gözükmesin zaten reziller sizi.
Beyaz tenli kızlara yakışacak erkektir. Amma tabi benim gibi eri bulamazlar.
Benim efenim.
nasıl bir iştir bilemedim kaç sene gurbette kaldım her yemeği yapıyorum şu pilav denen şeyi yapamıyorum
ben bu konuda çok beceriksizim ne yaparsam yapayım olmuyor.