bugün

vizyona girdikten uzun bir süre sonra ancak izlemeye fırsat buluduğum filmdir. genel olarak beğendiğim, teknolojinin hakkının verildiğini düşündüğüm filmdir ayrıca.
--spoiler--
bir anekdot paylaşmak isterim: filmin son sahnesi bir müzikal tiyatroyu andırıyordu. ve bu müzikal başladığı anda abartısız salonun yarısı sinemayı boşalttı. gerçekten vahimdi ve üzücüydü. tamamı müzikal olan tiyatro ve sinema karşısında sanırım bizimkiler domates fırlatacaktı sahneye.
--spoiler--
Güzel ve tempolu bir komedi olmuş, ön yargılı gitmeme rağmen beni iyi güldürdüler. özellikle uçak skeci, eğer gülmek için izliyorsanız gayet komik.
filmi programı kadar komik olmayan film.fakat sinema filmi gözüyle bakıldığında ise gayet başarılı güldürmeyi başarmış ve parayı haketmiş filmdir.
(bkz: spoiler)
300 kilyoslu fragmanı 10 numaraydı.
(bkz: spoiler)
bugün gittiğim,ama fazla tat alamadığım film.

açıkçası büyük hayallerle gitmiştim izlemeye.şimdi güzel espriler var,sinema olması yüzünden daha profesyonel olur diyordum. ki; izleyene kadar. topu topu 2 tane sahne beğenilecek tipteydi. birisi; derste kompozisyon yazarken yılmaz erdoğanın yazmamasını eleştirmeleri güzeldi. diğeriyse, elalem ne der skeciydi.
paranin israf edilmemesi gereken bir filmdir. o derece sıkıcıdır ki salon genelde bombostur. arkadasla gidelim dedigimiz salonu bombos gorunce sasirdigimiz ve daha ilk skec bitmeden ciktigimiz filmdir. o kadar rezildi yani. yok parami bosuna harcamak istiyorum diyorsaniz gidin film oynasin siz uyuyun.
--spoiler--

300 Günü Birlikçi, Murat ve Şahin'in uçaktaki konuşmaları ve Bülent'le Murat arasında geçen "This is madnes", "this is kilyos" dialoglarından sonra Bülent'in, Murat'ı denize yuvarlaması dışında pek komik sahne yoktu.

--spoiler--
vasat bir filmdir. sinemanın imkanlarını kullanmak bu kadar basit olmamalıdır. 10 üzerinden 5 tir bence.
yılmaz erdoğan'ın dokunduğu ve bir yerinde olduğu herşeye sempati ile bakan biri olarak hakkında şunu söyleyebileceğim film;

- gerçekten dandik bir filmdi. haftasonu koca salonda ben dahil toplam 4 kişi ile izledik diğer iki kişi filmin hemen hemen yarısında çıktı biz de madem kimse yok izleyelim bari dedik. ya komik desen değil, eğlenceli desen değil, kaliteli espri var desen yok. yılmaz abi kızma ama böyle bir filmi hangi akla hizmet ederek vizyona koydun gerçekten anlamadım.

umarım bu son olur. yılmaz erdoğan deyince benim aklıma kalite gelir. bırak yılmaz abim öyle kalsın.
aslına bakarsak film falan değildir. skeçler topluluğu. iyi de arkadaşım yani tiyatro sahnesinde yapmak dururken neden sinemaya çekiyorsunuz olayı da sonra tepkileri üzerinize çekiyorsunuz? reaksiyonunu bilmeden skeç oynuyorsunuz.
bide lanet olasıca çgh yi çocuk oyunu haline getirdiler. sinemaya gittim anasını satayım çocuklar koltuk aralarında koşuyor bağırıyor çağırıyor alkışlıyor bu ne lan .
yapmayın abicim bidaha böyle şeyler yapmayın.
son bölümünde kuzeniminde oynadığı hayatımda izlediğim en berbat film. son 10 dakika dayanamayıp çıktığım verdiğim parayı helal etmediğim burundan gelesi film.
tam bir hayal kırıklığı. sırf film yapmak için yapmış mutfak ekibi. ama hakkını vermek lazım, bir sahnesi de gülmekten öldürür.

ersin sekiz yaşında bir çucuk. metn pinpirikli bir adam. olay uçakta geçiyor.

+ aa yağmur yağıyor.
- çok canım yağmurdan ne olacak ki uçağa.
+ motor arazalanırsa?
- yedek motor var.
+ yedek motoru bozulursa?
- hiçbir şey olmaz.
+ yakıtı biterse.
- süzülür iner.
+kanatları koparsa?
- ne olsun istiyorsun? neyin peşindesin? * * *
izlenebilecek en kötü film. film dedim ama skeçlerden oluşan bir kolaj la bu.

izlerken yarısına kadar dayanabilenleri tebrik etmek gerekir. tabi saygı duymak da..
para için insanları enayi yerine koymak dedikleri bu olsa gerek. yazık milletime vallahi yazık, billahi yazık.
saçma sapan bir film . boş yere hayatınızdan 2 saat gitmesin önermem.
(bkz: orjinal fikir)
film tarzı olarak orijinal ama isim olarak orijinallikten nasibini hiç almamış bir filmdir. son skeçte yılmaz erdoğan'ın görünmesi hoş ama belki işin veda kısmında çıksaydı ortaya daha hoş olurdu.

filmin güzelliği, çirkinliği hakkında yorum yapmak gerekirse... bağlantı noktaları daha belirgin ve profesyonel olsaydı ortaya daha başarılı bir film çıkabilirdi. bu haliyle sadece eğlenceli ama bağlantı noktalarında ileri sarasınız geliyor.

ayrıca fragman kısmı da çok daha güzel bir yere konabilirdi. hatta doğrudan tüm filmin fragmanı yapılabilirdi. yırtık dondan çıkar gibi hiç olmamış.
neden gittim bu filmi izlemeye, neden verdim o kadar parayı, neden birde mısır patlağı ile kola aldım izlerken yiyeyim diye, neden salondaki şahıslar arasındaki en yaşlı dilime mensupdum, hala anlamadım. ulan sen nerenin mutfağıymışsın be. ne kadar öğrenci var yığmışsın salona hayulasına. öğretmenlere beleşmi ki la bu kadar istekli getiriyorlar öğrencileri böyle saçma bir filme?
kötü bir film. film dediysem sinema salonları,dvd piyasası için üretilmiş bir şey olduğu içindir yoksa sinema filmiyle pek alakası yoktur. sıkıcı diyaloglarla başlamış ve yarıda bırakmamla son bulmuştur.
çok güzel hareketler bunlar ın biraz daha kaymağını yiyeyim mantığıyla çekilmiş bir film. Hele hele son kısım tamamen şişirme, top çevirme, süreye oynama olmuş. Güzel kısımları var mı? var...sivrisinekler, halay çekmeleri, elemanın öldürürken tribe girmeleri güzel olmuş. ama bunu tüm filme yaymaları lazımdı. Uçak konulu skeçlerinde çok uzatmalar, çok tekrarlar vardı...

komedi adına bir şeyler yapmak istiyorlarsa daha kırk fırın ekmek yemeleri lazım...
öncelikle tanım: bu bir film değildir.

-peki nedir?
-birbirine son derece amatörce bağlanmış dört beş skeçten oluşan bir kolaj.
-başarılı mı?
-kesinlikle hayır
-komik mi?
-kesinlikle değil?
-hiç mi güzel bir şey yok?
-ya var aslında, bir sahne.
-hangisi o?
-şu kilyos plajı ile ilgili fragman sahnesi, onu da yutupta falan bulursun zaten.
-tavsiye etmiyorsun yani?
-hayır kesinlikle etmiyorum, bırak güldürmeyi, gülümsetmeyi bile başaramıyor.
-peki çok teşekkür ederiz.
-ben teşekkür ederim.
(bkz: çok dandik hareketler bunlar)
- acil çıkış kapısı sorumusu metin bilir. herkese iyi yolculuklar.
- merhaba bende ekiptenim.
- takın, çıkarın, takın, çıkarın, takın, çıkarın, takın, çıkarın, takın, çıkarın, takın, çıkarın.

uçak sahnesinde metin bilir kısmı var hah o sahne güzeldi, gerisini silip yeniden yapsınlar.
başı güzel, ortası orta, sonu boş film.
"the battle of kilyos" ile gülme krizine sokmuş filmdir. sadece bu sahneyi biliyorum zaten, o da filmsiz fragmandan taa.
zaman kaybıdır.
300 Günübirlikçi fragmanı, Uçak skeçi ve özellikle bu skeçteki çılgınlık yapamadan duramayan ibo arkadaş haricinde ileri sarılarak izlenesi filmciktir.
güncel Önemli Başlıklar