bugün

-oncelikle boyle bir konu onceden baska bir baslikta islendi mi bilmiyorum, ama ben aradim ve bulamadim.-

sadece uludag sozluk'u degil, baska sozlukleri de gozlemleyerek tanik oldugum garip zorunluluktur. aslinda zorunluluk degildir, ama yazarlar zorunlularmis gibi davrandiklarindan ve karakter yetmediginden boyle adlandirdim basligi.

bir baslik acildiginda, eger bir sure o basliga kimse bir sey yazmazsa, cogu yazar 2. entrynin sahibi olmak icin anlam veremedigim bir tereddut yasiyor. yazmiyor arkadas.. amaaan bosver deyip geciyor.

ama eger bir basliga -ki genelde boyle basliklar ya siyasi icerikli ya da magazinsel/mizahi/populist basliklardir- cok olarak nitelendirilebilecek sayida entry girilmisse, az once bir baska baslik altinda tereddut yasayan sozluk yazari tum tedirginligini ustunden atip, sol tarafi isgal eden yeni gundemin bir parcasi olmak icin can atiyor. bu gercekten boyle.

bir kistas var sanki. yazarlarin kendi iclerinde yarattigi, kendi kendine ortaya cikmis bir kistas: "bu baslik tutar, ben de hemen basliktaki yerimi alayim"

kesinlikle o baslik tutar.. ve ertesi gunun dikkat cekenlerinde o basligi illa ki gorursunuz. hatta cogu zaman dikkat cekenlerin %90'ini o baslik altindaki entryler olusturur.

olan da kendi halinde tanim yapan, sair tanitan, tematik calisan yazarlara ve onlarin basliklarina olur. sol tarafta dibe dogru sessiz sessiz kaybolurlar.

neyse.. boyle bir sey iste bu zorunluluk. garip..
değerlenir buralar umududur.