bugün

akpli milletvekilleridir.
@2 ince görmüş , iyice düşünmüş ve topu 90 a yollamış. bize de tebrik etmek gerek tebrikler @2
normal velilerdir.
imam hatip'te ne yetişir, imam ve din bilginleri yetişir. peki türkiye'de herkes çocuğunu imam hatip'e verse türkiye gelişir mi?
bu memleketin din bilgini kadar bilim adamına da ihtiyacı var.
bu ülkenin sadece imama değil mü'min doktora, öğretmene, hakime, polise, askere ihtiyacı olduğunu düşünen velidir. imam hatibe gitmekle dini bütün müslüman olunmuyor. ülkeye faydalı bir şekilde mesleğini icra ettiği ve dürüst bir yaşam sürdüğü sürece ülkenin geleceğinden bir şey çalınmış olmaz. geri kalanı da (ibadeti vs) kendini bağlar.
Çocuğunun iyi bir eğitim almasını istemeyen velidir. Evet.
Veli gibi velidir.
Çok ilginçtir imam hatiplerin açılmasını isteyen, bu işin siyasetini yapanlar çocuklarını imam hatiplere göndermiyorlar. Mesela bu okullarda çalışan bir öğretmen ( büyük bir okul) okulda iki öğretmen çocuğu olduğu birinin kendisinin diğerinin de başka bir öğretmen çocuğu olduğu ifade etti. Öğretmenlerin kendi çocuklarını bile imam hatipe göndermek istemediğini söylemişti.

Daha sonra şu an türeyen dernek vakıflardan birisine üye olduğunu ifade eden biriyle konuştum. Ülke gündemindeki bir mesele de vardı. Nereden mezun olduğunu sorduğumda imam hatip demedi. (Bağlı olduğu yer bu okullarda faaliyet gösteren bir vakıf dernek). Cevabı ise burdakiler çocuklarını imam hatipe göndermez demişti. Baktım gerçekten de öyle.

Peki noluyor? Diyorlar ki köylere gidin, öğrenci bulun. Kalma, yeme-içme, burs imkanları var. Öğrenciler bu şekilde toplanıyor. Mesela zamanında sekiz yıllık olarak planlanan okulların birçoğu şu an boş.