bugün

çocuğuna acımayan annedir.

görsel
görsel
Dövmemesi gereken annedir. Ya da anneliğinden vazgeçecek. Bakamıyorsan niye doğuruyorsun a o.spu?
insana uygulanan her türlü şiddet büyük bir suçtur zaten. bu çocuk olunca benim vicdanım daha da rahatsız oluyor. fakat bazı ruh hastalarını tenzih ederek söylüyorum burada suçu sadece annede aramamak lazım. o kadını o duruma getirtenlere bakmak lazım birazda. etrafımda o kadar çok istmediği adamlarla evlenip istemediği çocuklar doğuran kadın varki anlatamam. emin olun o çocuğunu döven kadınların çoğu kendisi de şiddet görüyor. yani burada kadınlar üzerinden ahkam keseceğinize azıcık insan olun bence beyler.
(bkz: süper dadı) Çocuğunu Döven Anne %50 Akıllı %25 gerizekalı ve %25 uslu
Zoraki evliliğin, zoraki ilişkisinden doğan ve zoraki bakılan çocuk dövülür. Daha nicelerine maruz kalır.

Hayatının en büyük yanlışını yapan, biyolojik annedir.
burada herkes iyilik timsali kesildi. hepiniz filmlerdeki cocuklar gibi buyudunuz anlasilan. hangimiz terlik yemedik? banyoda aglarken annemiz inadina inadina hincini cikarir gibi sert liflenmedik? dahasi hangimiz pazarda "oyuncak oyuncak" aglarken kimse gormeden cimciklenmedik?
aslında çocuğunu dövmez. dövdüğü başedemediği hayatıdır. anlatamadıkları, ulaşamadıklarıdır...
ya şu çocuğu şımartıp bir adi fırlama yaratanlardan olmasında. dayağa karşıyım her yerde. okulda, askerde, evde her türlüsüne. ama dayak atmadan eğitecek bir kapasitesi olmalı ebeveyn insanın. bunun içinde genelde kültürlü ve okumuş olman gerekiyor maalesef. her şeyin başı eğitim.

o kadar çok anım var ki bu şımarık sevimsizler yüzünden çocuk yapmama kararı aldım. evlenmeyeceğim hatta la.

ya şimdi doktora gittik. adam plastik cerrah artık yemiş yutmuş olayı türkiye'nin sayılır cerrahlarından. anne baba ve bir adet yaratık geldi. yaratığın etrafında pır dönüyor ama annesi babası. yani ağzından çıkacak bir kelimeye bakıyorlar. takla atın lan ibneler dese ikisi de amuda kalkıp değişik hareketler içine girecek. neyse bu çocuk önce bir güzel perdeleri söktü. sonra hastalar ve yakınları içsin diye koyulan su makinası mı artık her neyse damacanadaki her metreküp suyu bocaladı parkelerin üstüne. ya küçük falan da değil bu çocuk o kadar ha. bilinçli yapıyor yani. annesi babası öyle yetiştirmiş. cerrah da yazık bir şey de diyemiyor seviyormuş gibi yapıyor. döv demiyorum illa ama ona orada hafif bir sesini yükseltmen gerek.

el bebek gül bebek büyütecem diye eşşeğin .mına su kaçırmanın alemi yok. o piç büyüdüğünde bu topluma yararlı bir insan mı olacak? hiç sanmıyorum. bir adet dejenere bir kahpe evladı olacak. ünlü çocukları içinde geçerli bu dediğim. mesela bir erbil çocuğu bir ivana çocuğu. tam bir orospu çocuğu. zaten o gördüğüm çocukta istanbul'daydı. çocuk yetiştirmeyi herkes beceremiyor işte. beceremeyeceğinin farkında olan da yapmıyor zaten hazır olmadan.
Gerekirse dövülür. Çocukken her istediği olursa büyüdüğünde istediği bir şey olmazsa çocukta psikolojik bozukluk olabilir.
ve buna rağmen "anneeee" diye ağlarsınız. işte çocukluğun bütün saflığı temizliği burda.
Belli bir yaşa kadar terbiye vermek amacıyla çok acıtmadan olabilecek iştir. Zaten bir ana yavrusuna ne kadar kıyar.
derhal kapıya koyulması gereken kadındır.
(bkz: a*larına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
Siz başka bir ülkede mi yaşıyorsunuz nedir? Bu ülkede çocukların en az yarısı ebeveyninden dayak yiyerek ve bunun normal olduğunu zannederek büyüyor. Kimsenin o anne babalara bir şey yaptığı falan da yok.
Ruhsal sağlığı yerinde hiçbir anne, evladına kıyamaz, haldır huldur dövemez, içi elvermez.

Çocukken, uzaktan güdümlü anne terliği tadan bir neslin insanıyım, popoya vurulan şaplakları da tattık biz.
Ama o nasıl bir dövmekse, hiçbir zaman annenin sevgisini sorgulamadık, travma geçirmedik.
O dönemlerde hepimiz böyle büyüdük galiba...
Garip gelmiyordu hiçbirimize...
Normaldi yani.

Eşek kadar insanlar olduktan sonra, ara ara anneme o terlikleri hatırlatırız kahkahalarla...
" Hayır, ne münasebet, yok öyle bişey" der mahcup mahcup gülerek, konuyu kapatır, gözleri nemlenir...
Anne yaaaaa, cansın sen....
Anne terligi gelenegini yasatiyoruz şükür. Terlikler cok kayboluyor son gunlerde. Dolaplardan cikiyor.
Ceza paspasını bilmeyen annedir.
Dövülmeyecek gibi değildik ki mahalle illallah etmişti bizden evde ayrı kavga ederdik sokakta ayrı sorunlar yaratırdık.

Annemde sopalardı işte.