bugün

ben devletim. ben seni öldürmüş olabilirim. ama sen ölemezsin anladın mı? sen kimsin de ölüyorsun? seni gidi vatan haini terörist seni. utanmadan çıkmış bir de ölüyor. bütün suç berkin elvan ve ailesindedir.öldürenlerin hiçbir kabahati yoktur. bu ülkede öldürmek serbest ölmek suçtur. sokağa çıkmak suçtur. icabında kahvaltıda taze ekmek yemek de suçtur.kanalizasyon çukuruna düşüp ölmek, maganda kurşunuyla vurulmak, linç edilmek suçtur...tamam mı sıçtığımın ibneleri? istediğiniz cümleleri kuralım. istediğiniz gibi olalım, istediğiniz kadar konuşup istediğiniz kadar susalım. yeter ki bırakın insanlar acılarını yaşasınlar rahatça. 15 yaşında ölen bir çocuk için konuşmayın insafsızlar!
bu kafaya göre çocuk ve ailesi suçlu polis kahraman.
yok yok küfür etmiycem.
bacak kadar çocuğu eylemlere gönderen ailesinin uydurduğu yalandır.
doğru ya da yalan bir insanın ölümünü hiç bir şey haklı gösteremez. vicdansız insanların çokluğunu bize gösteren olay olmuştur aynı zamanda yazık.
Ulan çocuk olmuş saygı duyun bari amk ya vicdan ulan vicdan, ailesinin canı yandigindan sağlıklı konuşamıyor olabilirler size küfür de etseler hoşgörün amk ya. Allah belanizi versin vicdansiz yararsiz salaklar.
Birilerinin ciktigi yere girmeye gidiyordur. Oldurmek gerekiyorsa hirsizlari, tecavuCuleri oldurun yiyiyorsa godoslar. Tuyu bitmemis yetimi mi gozunuze kestirdiniz. Garibandir ardini arayan soran olmaz bizde gozdagi veririz degil mi? Haysiyetsizler.
yazar burda ben orospu çocuğuyum demeye çalışıyor.
kafasında senaryo kurmuş bir de kemiğinin direğini siktiğim oyun sanıyormuşta ailesi izin vermişte.
umarım aynı acıyı yaşarsın aslanım umarım çocuklarını tek tek toprağa gömersin.
zbam-bir pisliğin anatomisi...
hadi diyelim ekmek almaya cikti hadi diyelim ekmek degil de gosteri yapmaya, katilmaya cikti, ne oldu a.k noldu polis tarifindan oldurulmeyi hak etmis mi oldu ha? hayir bir sevdiginiz oyle bir durumda olse bosver hak etti mi diyeceksiniz. zaten olay haksiz durumdan hakliya cikmak ya hepimiz biliyoruz ama bakma yemiyoruz. devlet bireyin guvenligini saglamakla gorevlidir oldurmekle degil ve sen disari cikarken devlet beni zor durumda kalirsam korur mantigiyla guven duygusuyla cikarsin evinden yoksa burasi muz cumhuriyeti oldu da resmi gazetede mi yayinlanmadi himm...
https://m.facebook.com/ph...Cbr%2F%3E%3Cbr%2F%3Ebelki

https://m.ak.fbcdn.net/ph...872368912_831755140_n.jpg

ikinci fotoğraf işin içinde yalan olduğunu gösteriyor. bu işten koz elde etmeye çalışan kürtçü yaygara ekibi annesini bu yalan için ikna etmişe benziyor. hükümet ve polis suçlu olan taraf fakat bu yaygara ve ikiyüzlülük aklı başında insanı tiksindiriyor.

elbette bu çocuk orada öldürülmemeliydi. soysuz hükümet yine bu hepsi Hrant hepsi ermeni hepsi roboskicilerin ağzına kemik vermiştir. hükümet yine devleti çamura batırmıştır. lanet oksun hepsine.
Ekmek almaya gitmiş sonra dur hazır ekmek almaya gelmişken bide polise bir kaç taş atayım sonra giderim dedi herhalde çocuk.
ya nasıl insanlarsınız siz. biz gezi'de ölenlere üzülmedik mi ağlamadık mı? velev ki çocuk gezi'de protesto esnasında yaralandı, ne fark eder? bizden ne farkı var, haklarını savunmuşsa? bu yanlış bir şey değil ki. aile de bunun farkında, niye yalan açıklama yapsın?
siz yalan söylemeyi çok iyi bilirsiniz, kimse bayrağı sizden alacak değil merak etmeyin.

edit: o fotoğraflar filan o güne ait değil çok araştırmacı gazeteciler. çocuk direnişçi -aferin ona iyi ki de direnmiş!- işte, ailesi iyi yetiştirmiş! siz ne anlarsınız direnmekten filan, lugatınızda yok. özgürlük mözgürlük bunlar hep şeytan icadı. takılın küçük ve daima küçük kalacak kafalarınızla. sizin için bundan sonra iyilik bile dilemem. kendi çocuğunuz devlet katli ile ölünceye dek anlamayacaksınız belli.
berkin elvan'ın ölümüne kılıf arama sevdalılarının, ölümü sanki hak etmişcesine ve şerefsizce yaptıkları provokasyondan başka bir şey olmayan başlık.
Yalan yada gerçek bugün günahsız bir kardeşimiz öldü sizden saygı beklemiyoruz ama yüreğinizde azıcık insanlık kaldıysa sesinizi kesin be yasımızı tutalım.
(bkz: kısa yoldan şehit olma yolları)
https://fbcdn-sphotos-g-a...32142839_1750371005_n.jpg
Bu olay Yalan değil gerçek lakin tamam yalan veya değil bu sonu haketmemiştir ne ailesi ne berkin kardeşimiz. Yalan dahi olsa bu çocuk devlet eliyle öldürülmüştür. Vatandaşını korumakla yükümlü olan polis bu çocuğu öldürmüştür. Bazı kafalar şöyle diyor ya annesi göndermeseymiş falan kimin Hangimizin aklına gelir istanbul gibi bir şehirde orta yerde polis tarafından devlet eliyle Canımızdan olacağımız? işte annesinin de aklına gelmemiş çünkü polis vatandaşını korumakla yükümlüdür. Masum bir insanın bir çocuğun öldürülmüş olması yeterince acıyken bunu tartışmak düpedüz vicdansızlıktır.
başından vurulmuş bir çocuk düşünün daha 14ünde. başından vurulmuş! başından! gaz kapsülüyle! şimdi bi hesap yapın aklınızı kullanabiliyorsanız! o kapsüllerin ne kadar insanlık dışı olsa da bir kullanım talimatı var! evet var! 45 derece açı ile sıkılmış olması gerekiyor! yani polis bunu uygulamayarak ilk suçu işliyor! bu çocuk gün içinde yani yeni yasaya göre bile eylem yapılabilir saatler içindeyken çıkıyor sokağa yani suç işlemiyor yasal hakkını kullanıyor! (tabi bunu başlık sahibi kişinin iddiası üzerine berkin gerçekten eyleme gidiyor diye kabul edip yazıyorum) polis hedef gözeterek ateş ediyor yani suç işliyor! her sokakta hatta 30 mtde bir bulunan mobeseler nedense o esnada kayıt yapmıyor ya da açıyı görmüyor ya da o bölgede öyle bir şey hiç bulunmuyor yani devlet korumakla yükümlü olduğu halkını koruyamıyor ve sırf bu nedenle!!! sağa sola yerleştirdiği o kameraları hiç bir halta yaramıyor yani devlet elindeki gücü halkı yararına kullanmayarak suç işliyor! hangi polis vurdu nasıl vurdu belli değil çünkü amirler memurlarına söz geçiremiyor ya da memurlar çok sıkı korunuyor ki olay aydınlatılamıyor (aslında hangi bölgede hangi sokakta kimler ne işler için görevlendirilmiş amir kim hangi memur hangi silahı taşıyor hepsi kayıtlı olmak zorunda ama yine bir suç daha işlenerek bu kayıtlar tutulmuyor ya da karartılıyor) suç işleniyor! bir de bunların üstüne biri çıkıp destan yazıldı tebrik ederiz diyor ve suçu-suçluyu överek tekrar bir suç işliyor! ve yine aynı kişi talimatları ben verdim diyor ve alenen bu suçların hepsini kabul ediyor ama sonuç??? işte bunlara rağmen sonuç suçlunun aile olduğu yönünde. tamam aklınızı geçtik de azıcık vicdanınızı çalıştırın pas tutmuş küflenmiş olsa da orda bir yerlerde olmalı!

dilerim ölmez bu insanlar dilerim memurundan amirine o destanı yazandan yazdırana destekleyenden oh iyi olmuş diyenine kadar her biri bu acıların hepsini görüp tadıp anlayacak kadar uzun yaşar!
bir çocuğum yok zaten ölen kardeşimizde benden 4 yaş küçük. Ben çocuğum olmadığı halde içtenlikle söylüyorum bir anneyi geçtim, kim bir çocuğu o karışıklıkta ekmeğe gönderebilir. Bu yalanı söyleyerek hangi anne kendi evladını bu oyuna alet edebilir. Hükümetimize karşı çıkan bir ayaklanmada hangi anne kendi parçasını kötü niyetli insanların böyle kullanmasına izin verebilir?
http://www.uludagsozluk.com/e/23116921/
https://mobile.twitter.co...928?screen_name=murselcbn

resmi çeken şahsın açıklaması
Sorumsuzluktur.
Dışarıda olaylar var ve ben hiç bir şey yokmuş gibi çocuğuma " iki ekmek al gel" diyeceğim?

Bu ne sorumsuzluk, ekmek yoksa pasta yeseymıs zıkkımın kökünü yıyesıce.
çocuk elinde bombayla çıksa sokağa o sokağa önce elindekini bıraktırmaya çalışmak gerekmez mi? o çocuk polise taş atsa elindeki taşı kenara koyup evine yollamak gerekmez mi? o çocuk küfürlü slogan atsa sen daha küçüksün karışma denmez mi sadece? peki o çocuk elinde ne olduğundan ne yaptığından nereye gittiğinden daha mı önemsiz? sana 14 yaşında tüm hayallerini tüm geleceğini umudunu aileni elinden alacağını söyleselerdi ne yapardın? sana bugün bunları yapacaklarını söyleseler ne yaparsın? çocuğunun kardeşinin başına gelse bu ne yaparsın? ortalık karışıkmış neden dışarı çıkmış anasını satıyım daha iyi tezin yok mu sunulacak. hadi geçtim polise saldırmış protestolara karışmış olsun. çocuk olduğunu bildikleri halde otele gaz bombası atan polis değil miydi, hiç düşünüyor musun polis neden böyle davrandı diye. oradaki senin vatandaşın senin komşun sınıf arkadaşın değil miydi. nasıl bir şey yaptılar da hakketti insanlar bunu düşünüyor musun. terörist miydiler savaş mı açtılar sevgili ülkene. ne oldu da sekiz canı toprağa verecek binlerce insanı ağlatacak noktaya geldik düşünüyor musun. herkes lekeli herkes suçlu da senin koruduğun adamlar suçsuz mu, temiz kaşık mı buna inanıyor musun. su testisi su yolunda kırıldı derken düşünüyor musun su yolu neden o hale geldi diye.

hangi siyasi parti hangi iktidar hangi bakan şu 14 yaşındaki çocuktan daha masum onu söyle bana. ondan sonra sorabilirim ancak ne işi varmış orada diye. ölmekten başka işi yok muymuş diye.
bilip bilmeden laf söylemeye bayılan bok çuvallarının beyanıdır.

ekmek almaya berkin'in annesi gülsüm elvan gidecektir ancak evin erkek çocuğu, yani berkin elvan "anne senin ayağın sakat, hızlı koşup gazlardan kaçamazsın" deyip kendi gitmiştir.

velev ki ekmek almaya gitmedi, hükümeti protesto etmeye gitti, başından vurulup o yaşta öldürülmeyi hak ediyor muydu?

ulan az şerefsizin evladı değilsiniz he! keşke siz ölseydiniz.
Bir çocuk sokakta öldürüldü arkadaş! Neyin davasındasınız siz?? O akşam birisi çıkıp dedi ki "polise emriben verdim" hatırladınız mı!!!
güncel Önemli Başlıklar