bugün

toblerone gibi bir lezzeti tadacak parası asla olmadığı için cino gibi sikimsonik bir tadı olan çikolatımsıya talim eden fakirdir. ayrıca bu fakir kendi fakirliğine toz kondurmamak için dünyanın en güzel şeysi ilan ederdi bu cinoyu. hatta büyüdüğünde de kendince nostalji yapar bu fakir 'ah ulan ne güzeldi şu cino çok tatlıydı bilmem ne ıvır zıvır' diye..

uzun lafın kısası cino kötü, toblerone kraldır..
fakir değil ağzının tadını bilen insandır. bir kere toblorone kadar iğrenç bir çikolata yemedim.. serttir çikolatası. kütürt diye ısırıyorsun lan. bir de mutlaka ön dişlerinle ısırman lazım.
Toblerone yedikten sonra dişlerinin arası o karıncadan ufak fındık taneleri ile dolar çıkarması da zordur.

fakat cino öyle değildir. Hemen yersin biter. öyle fantaziler yaşatmaz adama.
(bkz: toblerone vs cino)
çocukluğumda toblerone diye bişey yoktu, kral cino vardı, ne varsa onu yedik.
lahmacunun kıymaya doyduğu an adlı arkadaşın meybuz için yazdığını, cino içinde yazması demektir.
mahhalle bakkalıyla büyümüş cocuktur. asıl fakirliğin cinonun tadını bilmeyen bünyede olduğuğunu bilen kişidir.
(bkz: o ne)
(bkz: durmak yok yola devam)
başımıza ne geldiyse sebebi cino'dur.
küçükken en sevdiğim çukulataydı. içinde portakal gibi bir tad çok seviyordum annem bakkala gönderdiğinde 5 6 tane dolduruyodum poşete. * cino yiyen çocuk ta da sosyal statü sıfatına girmiş ya pes. *
bir çocuğun daha çok küçük şeylerden mutlu olması ve bunu adını bile söylemekte zorlanacağı şeye tercih etmesidir.cicidir cino.
ağzının tadını bilmektir.

cino on numaradır.
Çocukluğumuzun en güzel şeylerinden biridir cino..
madem kimse yazmamış ben yazayım;

(bkz: en asil duygunun insanıdır)
anasının karnından toblerone diyerek çıkan evlat söylemidir. efendim bu toblerone dediğimiz sıçbok çikolata her kesime hitap etmez, cino ise candır, her ufak markette bulunurdu vakti zamanında o zamanlar toblerone denen çikolatanın tropik kakao ağacında tohumu dahi, çıkmamıştı. çok ünlü klişe bir söylem vardır; yetinmeyi bilir misin? sana verdiği kadarıyla hayatın. bugün cino yiyenlere fakir diyen küçümen beyinli insanlar yarın büyük konuşmanın cezasını cino yiyerek çekeceklerdir.*