bugün

Ölmüş fareyi çekirdek poşetine koyup milletin eline dökmek. Evet küçükken maldım.
aynanın üstüne kağıt koyup kendimi çizmeye çalışmışlığım var, ama çok küçüktüm... *

Edit : imla
Çayı buzdolabına koyup -hatta buzluğa düşün yani- buzlu çay yapmışlığım var.*
1.sınıftayken yanımdaki oturan kıza benim sihirli kıyafetim var demiştim. şu ay savaşçılarınkinden.bize geldiğinde de göster diyince göt gibi kalmıştım.
flütü notasız çalmak .
Sitede oturan bazı sevmediğim komşularımın arabalarının egzozuna şişe sokmam sonucu mutlu olurdum. (küçükken de tuhafmışım) gerçi yine aynı huyumdayım sevmediğimi sevemiyorum.
yasayabildik te malligi kaldi...
kendi saçımı kesmek. o zamanlar belliymiş psikopat olacağım.
piknikte masanın üstüne çıkıp kola şişesini aldım ve aşağı atladım neden böyle bişey yaptım bilmiyorum ama kolum kırıldı.
Yemin ediyorum gece tuvalete gitmeye korkup gece kalkıp halıya işemiştim ve amcam bunu gördü. Isin garip yanı Şamar oğlanı olan benim dayak yememiş olmam.
dört kere camdan atladım. dört ayrı evde.
Yaz aylarında okulların tatil olmasıyla birlikte gezme amacıyla köye gitmiştim öyle gezerken köyün 500 metre kadar ilerisinde kibrit ile oynarken sanki şeytan dürtüklemiş gibi yanan kibrit çubuğunu kuru otlara attım otları öyle bir alev aldıki yangın devasa haline geldi kaçtım. Tabi sonra duydumki 10 adet ağacın yanmasıyla sonuçlanmış.
Bir yaz kızlar erkekler diye gruplaşma oldu. Kızların ele başı benim. Neyse kavga etmiyoruz ama sürekli bir dalaşma kovalamaca içindeyiz.
Konsey düzenliyoruz böyle planlar filan.
Enes diye bir çocuk var aynı binadayız korkutmak için alet edevat oluşturmuş manyak. Tabi zulasını bulunca aldım hepsini dağıttım kızlara (eşkiyalığa bak) bir de tembihledim sakın bir şey yapmayın dalga geçin diye o sıra annem çağırdı yemek filan yedim bir geldim hepsi saç baş sonra herkesin ailesi geldi.
Haluk amca var yönetici dedi kimin başından çıktı tam enes diyecektim ki margerita dedi hepsi.
Böyle bayağı hepsi.
Hani biri demesin bari yok hepsi bana.
Tabi direk atari ve televizyona elveda dedim.
Yıllar önce ülkede bi şarbon muhabbeti dönüyordu, haberlerde falan hep duyoyoduk. iki arkadaş beraber zarfın içine beyaz toz koyup apartmanlara falan dağıtmıştık.

Okuldan bi kızın apartmanına da koymusuz, sınıfta salak gibi yaptığımızı anlatırken kız duyup babasına söylüyo. Koca adam işi gücü bırakıp bizi bulup önce dövüp sonrada babama söylemişti bide babamdan dayak yiyerek bu salaklığa son vermiştim
babamın aldığı her oyuncağı ertesi gün sıkılıp keserle parçalardım.
misafirliğe gittiğim evlerdeki radyatörlerin vanalarını kaparmışım. sonra ev sahiplerinin aklına problemin radyatör vanalarından olduğu gelmezmiş donarlarmış baya servis gelene kadar falan. dayaklık hareket.
babannemin evi odun sobasıyla ısınıyordu. eve odunları tutusturmak için kereste çıta kullanılırdı. aynen cirit sopasına benzeyen. birgün gerizekalı kuzenim bunları karşı apartmanın en alt katına atmayı teklif etti. ulan sorgula değil mi yok arkadaş direk kabul ettim. başladık sırayla atmaya benim en son attığım çıta alt katın yatak odasının camından içeri girdi. ve sonra bunu kız kardeşimin üzerine atıp sopa yemesine sebeb olmuştum. Üzgünüm sister. o bendim. bu ve bunun gibi olan onlarca mallık hikayemi daha sonra anlatacağım.
enflasyonist bir ülkede yaşadığımızı bilmediğim için gizlice bir yerde yıllarca para biriktirmek.

O parayla öküz alırdım şimdi aah ah.
koltuğu çakmakla yakmıştım peder eliyle söndürmüştü zaten çok yanmamıştı işin ilginci bana kızmamıştı.
televizyonun üstüne koyulan dantelleri keserdim ya. sonra kafama göre elbise yapıp anneme verirdim bak bak diye.
Hangi birini sayayım. Koşarken düşüp gözümün üstüne az daha matkap girmesi ni dersin , sarımsak döveceğinden vites tabaktan direksiyon yapıp şoförlük yapmayı mı , mahallede mal mal top oynayıp sonra dayak yemeyi mi. Güzeldi ama çocukluğum , bir daha olsun yine aynılarını yaparım.
Hiç unutmuyorum bi gün ramazanda arkadaşlara gittik iftara. dönüşte de parkta oynuyoruz. Çişim geldi. Ev yakın ama annem bi girersem salmaz dışarı biliyorum. Sırf o yüzden kaykayın altına girip işemiştim. Hey gidi bee ne pis bişeymişim..
yaşıtım bir çocuğu 3-4 metrelik küçük bi köprüden aşağı itmektir.
Büyüteçle karınca yakmak.
Her sabah kalkar kalkmaz araba yerindemi diye bakardim calinmasindan korkardim.