bugün

Aslanın dişisini kaplan sanmak.
Aslanlar hep erkektir, kaplanlarsa dişi.

Mandalinayı da, portakalın yavrusu sanırdım.

Eblehdim evet kabul ediyorum.
Radyonun içinde küçük insanlar var sanıyordum.

Bu küçük kutuya nasıl sığdılar diye hayret eder sanki içerdeler de göz göze gelecekmişim gibi korkar çaktırmadan deliklerin içinden bakardım. Mutluluğumun son demleri.
Fosforlu tesbihi hayalet tesbih zannediyordum. Kesin dayımın işidir.
Gerçekte tarkan diye bir adın olmadığını, onun sadece şarkıcı tarkan’a ait olan bir sahne adı sanmam.
Cam misketlerin gözden yapıldığını düşünüp buna inanırdım. Ne piskopat bir veletmişim amk.
atam izindeyiz lafını atam cumhuriyeti kurduk artık rahatız artık serbestiz tatildeyiz manasında izindeyiz sanıyordum üstelik bayağı da kafa patlatıyordum bi millet neden tatilde olduğunu bu kadar bastıra bastıra heryerde söyler ki diye
Allah rahmet eylesin turgut özal'ı halam sanıyordum. rahmetlinin yüzü, hareketleri, konuşması o kadar halama benziyordu ki tv'ye çıktığı an oturup bitene kadar izliyordum. babaannem de özal'cı o zamanlar. çok hoşuna gidiyordu benim bu hareketlerim. 5 yaşındaki torununu da özal'cı sanıyordu. bir gün "aaa halam çıktı tv'ye" diyince ne kadar geri zekalı bir torunu olduğunu anlamıştı!
ilkokulda "beslenme kolu" diye garip bir şey vardı. Öğretmen beni bu kola yazdırmıştı. Zayıf olduğum için, yemeğini yemeyen öğrencilerin yemeklerini bana yedirteceklerini sanmıştım. Gece rüyalarıma girerdi.
Çocukken yeni günün sabah güneş doğunca başladığını sanırdım. Ne zaman ki güneş doğar eski gün biter yeni gün başlardı. 11 yaşıma kadar bu böyle sürdü. Harçlığımı biriktirip casio saat almıştım. Gece 00.00'da gün kısmının değiştiğini görünce saatin bozuk olduğunu düşünüp üzülmüştüm.
Mutluluğun büyümekle paralel olduğu.
Çocuk yapmanın öpüşerek olması.
Seneler Sonra öğrendim ki En azından başlangıcı öyleymiş. ÇözÜm yoluma puan verilmeli bence.
Asgari ücreti sadece askerler alıyo sanardım. Bir de geceleri sokakları elektrik süpürgesiyle süpürüyorlar diye düşünürdüm huhahah yollar bu kadar temiz olamazdı yani geceleri biri temizlik yapıyordu kanımca.
Geceleri dışarda görmemem gereken varlıklar uçuyor sandığım için hava karardıktan sonra pencereye yaklaşamazdım. Hala arada pencereden bakmamak için uğraştığım zamanlar olur.
Benzin istasyonlarında satılan yakıtın istasyonun altından çıktığını sanmak.

Bi yanılgıda ancak bu kadar kolaya kaçılır.
bulutların yenilebilir olduğunu sanırdım.
çok canım isterdi ama uzaklığından ötürü bulutların pahalı olabileceğini düşünüp babama hiç konusunu açmamıştım.
Cocukken ingilizceyi kelimelerin tersten okunusu olarak algilardim bir kelimeti tersten okdugumda anne bak ingilizce ogrendim ben demisligim var bu da boyle bir animdir.
Büyüyünce daha güzel bi hayatımızın olacağını sanmak.
Yüksek bir yerden koşup yere atlayınca çizgifilmlerdeki gibi havada belirli bir süre durabileceğimi sanırdım. Çekyattan zıplayarak havada durma denemeleri yapardım. Bir kere namaz kılan babaannemin yanında denemelerimi yaparken dengemi kaybedip secdede olan kadının üzerine yuvarlanmıştım. Babaannem tokat atıp namaza devam etmişti.
Baris manco'yu allah saniyordum. Yazik. Zekaya bak. Canim beynim.
O kadar çok ki

Hayal alemim genişti kendi kendime yorumluyordum herseyi.
Allah var sanıyordum.
Cenazelerde kavrulan helvanın, ölünün yaptığına inanmak.
Hayıııırrr yemeeeem diye feryat figan ağlamak.
Evet embesildim!
çocuk yapma eyleminin yan yana yatan erkek ve kadının nefesleri karışınca gerçekleştiğini zannediyordum sjdjdş lol.
Allah affetsin rüzgarı onun nefesi sanardım.
Büyüyünce mutlu olucam sanıyodum...
güncel Önemli Başlıklar