bugün

Seçmenine koyun muamelesi yaptığını itiraf etmiştir.
başkan olma çoban ol.
ama unutma biz koyun değiliz.
ben çoban değil

akabeye girip hırsızlık vurgun yaparak gemici falan olmak istiyorum

ne yapacam çobanı.
Kendine göt kılı olmayı yakıştıran bir millete çok biledir. Her millet hakettiği gibi yönetilir.
erdoğan bu yüzden her seçimi kazanıyor işte. siz çobana küçük gören gözlerle bakıyorsunuz, erdoğan ise 'cumhurbaşkanlığı, çobanlıktan üstün değildir' iması veriyor.

sonra dağdaki çoban neden ak parti'ye oy veriyor diyorsunuz. verir tabi. ne yapacaktı, kendini küçük gören adamlara mı oy verecekti?
Yıllardır biz koyun diyorduk kızıyorlardı, reisleri resmen koyun dedi. Kendisine de çoban diyerek hayvan sürüsünü yönettiğini mi kastetti acaba? Koyun yerine başka hayvanda olabilir ayrıca bu.
çomarlık felsefesidir o, düzeltelim lütfen efendim.
kendisine sürüyü gütmesinde yardımcı olacak çomar lazımdır.
Aslında olay göründüğünden daha karışık. Hz.muhammed çoban olduğu için ben de onun izinden gidiyorum diyerek esasen kastedilen peygamberden sonra gelen devlet başkanı Halife olarak çobanım diyor.

Olay benzetme üstünden anlatılmaya çalışılmış ama bizim hristiyanlıkta geçen Tanrı benim çobanımdır kadar derin bakmadığımız ortada.

görsel
Nasılda içiniz gidiyor değilmi sevmediğiniz bir ADAM ülkenin başında ve gerçekten müthiş çalışıyo sizin zorunuza giden şey islama inanan birinin sizi yönetmesi yoksa iyi yada kötü yönetmesi sizin için zerre önemi yok.siz değilmisiniz zaten akparti gitsinde ne olursa olsun diyen.islam düşmanlığınız,batıya sevdanız iğrendiriyo bizi.hani diyosunuzya siktirin gidin arabistana diye lan mal burası müslüman vatanı siz siktirin gidin parise yada abd ye gidin trump a kuçu kuçu olurnusuz.
şu muhalifler de anlam kargaşası yaşıyor. halka bi koyun diyorlar, bi çomar...
sinirden o kadar kudurmuşlar ki nasıl saldıracaklarını şaşırıyorlar.

eleştireceksen başka başlıklarda cumhurbaşkanının hatalı politikalarına değin, akplilerin tutarsızlıklarına değin. eğer bunları yapıyorsan zaten bu başlıkta nefret kusmanın manası yok.
Zaten halk koyun bu halkı yönetmek için çobanlık felsefesini bilmek yeterli.