bugün

Herif basur ve çocuk lakayıt şekilde cevap veriyor. Adam tuvalette yaşayacağı büyük sıkıntıyı bildiği için gözü dönüyor tabi. Adam bide içmiş sarhoş. Bence adam haklı olabilir.
Bir çiğköfte için hayatı kaydı salağın. Umarım vatandaşlar tarafından dayak da yer.

Ayrıca acısız çiğköfte olmaz. Az acılı ve acılı olur.
Basur filan nerede yazıyor kardeşim hiç görmedik öyle bir şey?
Kardeşim bu tepkinin tek sebebi basurdur çeken bilir.
Acısız çiğköfte mi olur diyenler bal gibi de olur.
bende mesela hiçbir şeyin acılısını yiyemem.
geçen lahmacun aldım herif acılı getirmiş mecbur geri iade ettim geçen dediğim de 5-6 ay oluyordur.
ama bu dövmesine engel değil tabi acıysa yemiceksin kalkacaksın ya da yetkiliye şikayet edeceksin.
Bulmuş dişine göre tıfıl hödüğü (sünepe/hanım evladı/tırsak/korkak) tabii?!.. Çiğ köfteci Ali ustayı da dövsene bir görelim?!.. Deli Ali Seni önce bir güzel zıplaya zıplaya yoğurur ve tepside hücre hücre yayılmış senden acılı 100 lavaşlı dürüm yapar bir de üzerine limon sıkar gelene geçene ikram eder vallahi billahi!?..
nasıl bir haklılığı olabilir ki lan bunun. burada ve yahut her yerde o adamı savunacak her bir zihniyet ve fikrin anasını sikeyim ben.
basuru vardı savunması yapılan olaydır. ya bak böyle şeyleri buraya yazmak istemiyorum ama ; g.tüne sokmadı ya o acılı çiğköfteleri basur falan nedir ? ulan basuru olan adam veya reflüsü/gastriti olan adam zaten acı olmasa bile çiğköfte yemez. yiyiyorsa acısını falan bahane etmeyecek zaten. kendisini savunamayan insanlara karşı böyle cengaver olanları kendilerini savunabilen insanlar karşısında bir görseniz. hani eskiden bulmacalarda vardı ya iki resim arasındaki 15 farkı bulun falan diye. 20 saniyede farkı görürsünüz o zaman işte..
Buna haklı mı diye sormak bile abestir. Hemoroidi varsa niye alkol almış dallama? Sadece acı etkilemez, alkol de sakıncalıdır. Ama o insan olmadığı için bunun farkında bile değil. inşallah dışarda döverler bunu.
bir söz vardır. bilirsin götünün huyunu niye içersin tursunun suyunu. basurun varsa niye çiğköfte yiyiyorsun.

mesela benim alerjim var. doktorum bazı şeyleri yasakladı. mesela lokantaya gidince soruyorum bunlar var mı ? şunları şunları yiyemiyorum garson bey bunlar olmasın içinde diyorum. menüden sadece yiyebileceklerimi seçiyorum.

tabi döv garibanı sonra ortaya çıkınca hemen geri vites basurum var alkollüydüm bari cumaları hiç kaçırmıyordumda deseymiş. mağduru oynuyacak pişmanım bla bla.