bugün

Ne Eskişehir i lan tatar böreği o.
içindeki sulu kıyma harcının çiğ oluşundan adını alan borektir.
Henüz pişmemiş böreğe denilen isimdir. Pişmiş olsaydı piş börek olurdu.
güzel atıştırmalıktır. eskişehir'e aittir.
görsel
Un, su, tuz katılarak hamuru yapılır. 3te 2 oraninda soğan rendelenir ki suyu çıksın 3 te 1 oranında kıyma tuz, karabiber. Hamuru ince açılır. Kızgın yagda kızartılır.
Aksam masterchefte bunların tam tersini yaptılar. Igrencti, stüdyoyu basıp tatar ramazan gibi tokatlayasım geldi hamzayı felan.
görsel
Kurban bayramında yapılması cok alakasız olandır.
Ama gideri var.
Eğer bir de, Meşe odunuyla tandırda pişiyorsa tadına doyulmayacak lezzetli börek.

(img:#1936129)

Geçen bayramdan.
Ayrıca yağsız yapılır normalde ama bazı angutlar yağlı olduğunu iddia eder.
"çiğ" değil; çibörektir. eskişehir değil; tatar böreğidir. dünyanın neresinde bir tatar varsa, orada çibörek de vardır.
herhangi bir numarası olmayan, herkes tarafından methedilmesini nedense bir türlü anlayamadığım*, aşırı yağ deposu atıştırmalık/börek.
Lan rusya'da cheburek vardı aynısıymış ya... lan diyorum çibörek çibörek tanıdık geliyor bir yerden, meğer kendi yemeğimi elalemin ülkesinde yemişim amk.

edit: ya da ülkemizde elalemin yemeği yeniyor diyeceğim ama eskişehirle bütünleşmiş artık yani, hem isim de Türkçe'ye daha yakın bence ruslar bizden çordu bunu.
güzel bir lezzet. tabi iyi yapani bulmak mesele.
Bu Sabah kahvaltıda üç tane gömdüğüm lezzetli Tatar böreğidir.

Tatarcada ç harfi kullanılmadığı için telaffuzu aslen (bkz: şiğbörek). Şeklindedir.

(bkz: çibörek)
o kadar ağırdır ki yazın kesinlikle yenmez.
böreği buldun mu çiğ mi çi mi bakmadan gömeceksin aga. biz bunu bilir bunu söyleriz.
Tatar böregi.
başlık entry uyumsuzluğu. eskişehir'e özgü olan lezzet çi börektir. çiğ börek bir yere özgü değildir. pişmeyen böreğe denir
pişirin öyle yiyin mal mısınız aq.
Adı Çiğbörek değil çibörektir.
çiğ değil, çi börektir.
Sifon limonata ile yenir.

2 den fazlasını pek tavsiye etmiyorum.
Bilhassa Tatarlar çok severler.
Çibörek (bkz: Mavi mantı cafe) 'de yenir.
Atalarım Tatarlar a ait bir börek. Konya tarafındaki tatarların da vaz geçilmezi. Doğrusu çi börek diye biliyorum. Ancak ismi değil lezzeti önemli zaten.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar