bugün

Hayati boka sarmasindan başka bir işe yaramıyor.
Pasli civiyle yeni civiyi sokemezsin uyandirayim.
Söküyor.
Atalarımız ne güzel söylemiş dedirten atasözü. Fakat bence bu atasözü yanlış anlaşılıyor:

Gerçekten söküyor ama niyetiniz halis olmalı; sırf günü kurtarmak için herhangi birini seçerseniz delindiğinizle kalırsınız. Çekin acınızı paşalar gibi, sonra derin bir nefes alın ve size huzurla, sevgiyle, sükunetle gelecek o insanı bekleyin. O geldiğinde zaten sevmeye başlayacaksınız. Beklerken gelmesi için dua da ederseniz süreç hızlanabilir.
Saçma bir hatadır.
Acı acıyı, su sancıyı keser gibi bir şey.
işe yarar ancak daha sonra kendiniz kendinizden tiksinir hale gelebilirsiniz. bütün acılara rağmen sorunları bir başına çözmek, başkalarını alet etmemek en güzelidir. ama bazen o kadar yıkıklık arasında ne yazık ki bu çaresiz, karaktersiz yönteme başvurulur. olabildiğince bir bencillikle kendi ruhumuzu iyileştirirken başka bir insanın ruhunu paramparça ederiz.
Iki sene oldu ayrılalı, senden öncesi de vardi sonrası da oldu ama seninle olduğu gibi olmadı. Halbuki onlar da özen gösterdi, onlar da sevmeye hazırdı. Ama kimse bana kırmızı cok yakışıyor diye , kırmızıyı kıskanmadı.
Bilmiyorum şimdi sensiz nasil olacağım ben.
bir insanın hayatı boyunca yapabileceği en yanlış strateji budur.
çivi çiviyi sökmez, sizi daha b*ktan yerlere sürükler.
Yarın doğruluğunu bir kez daha kanıtlama şansımin olduğu atasözü.

Umarım iyi sevişiyordur.
insan inansam mı inanmasam mı diye arada kalıyor...
koca sözlük cahil kaynıyor , yazanda olmuş tabi kimse kale almamış.

bu söz alkol için söylenmiştir ,aşk meşk ve nalburiye ile alakası kel alakadır.

akşamcılar bir mekanda yada sair yerde demlendikten sonra çıkıp hava alalım sonra eve gidelim muhabbeti sürerken ,şuradan iki şişe daha alalım zaten olmuşuz çivi çivi söker tam bulalım kafayı der ,muhabbet anında devam eder.

aslında bulgarya türklerinin sözüdür ,bulgarya türk'ü akşam içtiyse illa sabah ayıkamadık çivi çiviyi söker iki tek atalım sabah ayıkalım der.

bursa göçmen mahallesinde kalmıştım bir ara,dokumacı mahallesi çıkrık sesinden uyuyamaz alışık olmayan devrilir iki 70'lik , sabahta çivi çiviyi söker ,bir 35'lik biter işe gidilir. yani akşam büyük sabah küçük, göçmen mahallesinde sabah kahvaltısı rakıdır.

tabi şimdi hayal oldu ,bu fiyatla ne kafa bulunur nede sabah ayıkılır.

gerici-yobaz düzen böyledir ,insanlıktan çıkartır.
Alkol için bunj denemeyin s.k olursunuz sonra.
(bkz: ağrıyan kafaya vurmak)
(bkz: gripken soğuk su içmek)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar