bugün

gezilmemesi gereken durumdur.
tutup kolundan afedersin sen neyine güveniyorsun da makyaj yapmıyorsun diyesim geliyor bazı kadınlara.

bu kadar mı tembelsin, hafif bir makyaj yap zalim. iş yerindeyiz mecbur suratına bakıyorum.
ayıp denen bişi var. benim moralimi bozmaya ne hakkın var.
makyaj yapması elzem değildir. özgüvenli olması yeterlidir.
bizde malzeme bu hacı demektir.
makyaj yapmanın çirkinleri güzelleştirebildiği yanılgısına düşenlerin karşı çıktığı durumdur. bu kişilere göre güzellik, muhtemelen bakımlı olmanın yettiği seviyededir.

normal seviyede makyaj yapan biri ancak cilt tonunu eşitler, biraz renk katar.
bir üst seviyede yapan en fazla elmacık kemiklerini belirginleştirir, burnu küçük gösterme ve dudağı büyük gösterme hileleri yapar ama çirkinse hala çirkindir.

makyajla kemerli bir burnu düz göstermez, dudakları incecikse eğer ne kadar hile yaparsa yapsın asla gerçekten güzel dolgunlukta ve şekildeki dudaklara sahip olamaz. en önemlisi ise gözlere bir şey yapamamasıdır. beyaz bir kalemle büyütülen gözler asla normalde güzel olan gözler kadar güzellik katamayacaktır.
özgüven patlaması yaşayan kızdır.
Tipsizliğini kirli sakalla örtmeye çalışan erkek olmaktansa çirkin kız olup makyajsız gezmek yeğdir.
boya küpüne düşüp fiziğini kullanan kız olmaktansa makyajsız gezmek yeğdir.
Grip + sinüzit + boğaz ağrısı + terkedilme + devamsizliktan kalma + borcun dibinde olma
Hepsini birlestir= makyaj yapmayan kadın.
kesekağıdını kafasına geçiren çirkin ördek yavrusu nasıl o kese kağıdını benimsemişse bu çirkin arkadaşlarda yüzlerini o kese kağıdı gibi benimsemiş ve başkalaştırmıştır. bu insanlar birazda duyarsızdır çünkü etrafa verdiği görsel zararı önemsemezler.
Özgürlüktür, özguvendir, harikadir deneyun goruceksiniz.
tarzları varsa sıkıntı olmaz. görüyorum ben öyle eciş bücüş makyajsız ama çok tatlı kızlar.

görsel
Çirkin olduğu halde makyaj yapıp daha komik duruma düşmektense, yaptıkları hareketi takdir ettiğim bayanlardır. Karıştırılmaması gereken nokta kişisel bakımdır ki bence onu da çirkin - güzel, bay - bayan herkes yapmalıdır, insan içine çıkıyoruz ayol.
ozguven gerektirir. guzel olup badana yapmak kadar utanilasi degil.
görüldüğü yerde tutuklanması gereken kişidir.
Türk kadınıdır. Tipik.
Muhtelif zamanlarda yapilandir. Ise gec kalmistir, o gun keyfi yoktur, cani istememistir, uykusu vardir yapmamistir. Cirkin olmak mutlaka makyaj yapmayi gerektirmez. Dogal olma hakkimi kullanarak, cirkin de olsam yapmiyorum arkadas, kime ne?
Benimdir. Bu sözlükte ne çok benden bahsediliyor dedirten başlık.
makyajla güzelleşsin gelsin sizi kandırsın. boya çıkınca napcan kardeş...
kız mutluysa halinden kime ne onun makyajından. kendini seven insan öyle kabul eden yapmayabilir
özgüvendir saygı duyulasıdır.
Makyaj güzellik ya da çirkinlik ile ilgili olmaktan öte bir alışkanlıktır.
çirkinleri durduramıyoruz eksiliyorlar. hem de kompleksliler.
ne güzel bir özgüvendir. güzel aptal olmaktansa akıllı çirkinliği yeğlerim. hiç olmazsa sohbet edilebilir onunla. öbürünün ağzını yaya yaya, kelimeleri eze büze konuşmasına tahammül etmektense...
(bkz: yapılması gerekenler)
" Senin ne düşündüğün bir tarafımda değil, ben keyfime göre şekillenirim. Sen kendi bahçende oyna
Şişman olup göbekten ve basenden sarkan yağlara rağmen inatla dar giyen kadınla kapışır bu.