bugün

keşke biraz daha kaçıp daha batıya gitseymişiz.
Türklerin Anadolu'ya geldiği dönemde çin'de song hanedanlığı iktidar olup zaten kendisini kuzey ve kuzeybatıdaki konar-göçerlerden zor koruduğunu bilmeyen davar keke beyanıdır.
görsel

Yav bu kekelerin de tarih bilmeden atıp tutması gına getiriyor

Türkler Anadolu'ya geldiği dönemde çin'de song hanedanlığı iktidar, Türkleri kovmak şöyle dursun liao (hitay) ve xixia (tangut) olarak bilinen iki konar-göçer Tibetli ve para-moğol kavme karşı kendilerini korumaktan acizler

Türkleri kendi sığıntı aşiret reisi dedenizle karıştırmayın.
çinlileri mağlup etmekten sıkılmış millettir. denizden uzak orta asya'da yaşadığı için başka bir hobi de bulamayıp güzel coğrafyalara göç etmek istemiştir.
ve göç ettiği coğrafyalardaki düşmanlarını da mağlup etmiştir.

anadolu, mısır, iran, avrupa..
gittiği her yeri yönetebilmiş, gerektiğinde tüm düşmanlarını hallaç pamuğuna çevirebilmiştir.
Moğol değil miydi lan onlar?
Kim bilir kimlerdir.

Sesli güldüren halk.
helenlerin şefkatli kucağına sığınmaktır. keşke hep öyle kalabilseydik.

zito!
Değişik bir durumdur. Evet.
Selçuklular ne zaman Çinliler ile şavaşmış da ben bilmiyorum.
her fırsatta biz büyüğüz öyleyiz böyleyiz diye atıp tutanların yaptığıdır. evet.
Tarih bilmiyorum bu ülke - ilber Ortaylı .
sonra bir de anadolu'da "herkes bizden korkardı. saray falan basardık 40 kişiyle." diye hava atmazlar mı?
sığınmak mı?
(bkz: malazgirt meydan savaşı)
kendisi batılı tarihçilere göre dünya tarihinin 70 büyük savaşından birisi olur. Bu yüzden istersen biz ona fethetmek diyelim.
Güldüren bir eylemdir. Evet.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Söyle bebeğim söyle.
Büyüğü diye atıp tutanların cevap veremediği gerçek. Evet.
Hadi ama dostum şuna bir bak
görsel
öyle bir kaçmışız ki bizansı yıkmışız, cermenlere diz çöktürmüşüz, fransızları köle yapmışız.

demek saldırsak neler olurdu neler.
Türklerin çinlilerden değil, kuraklık ve diğer türk boylarından kaçtığını kafasına çivilemek istediğim mal beyanı söylemi.
türkler çin akınlarından değil iklim şartlarından dolayı anadoluya akın yapmışlardır. anadoluya göç moğol istilası başladığı zaman harzemlerin yıkılışı sonrası türk iç çatışması çıkmasın diye zaten zayıflamış olan büyük selçukludan kopan parçalarlar olmuştur. velev ki türkler anadolu topraklarına malazgirt ve oğuz akınları öncesinde gelmiş ve burada zaten konaklamışlardır. ticaret ve başka amaçlar ile anadolu topraklarında otağ kurup soy türetmişlerdir.
Büyük milletin yaptığıdır. Sorsan çin seddini aşmışlar çin'i işgal etmişler. Bu ergenler masallarla büyüyor. Evet.
Komik olan durumdur. Evet.
tarih boyunca birileri birşeylerden mutlaka kaçmıştır. türklerin anadoluya hareketi avrupayı şekillendirmiştir.
çinli değil moğoldur o. çinli olsa duramazdın.
büyük olduğunu iddia edenlerin zamanında yaptığıdır. evet.