bugün

doğrusu huawei nin tek başına geçirmesi olacaktı.
Oppo kusursuz bir telefondur.
samsung hariç hepsi çöptür hepsini toplasan bir nokia yapmıyor.
nedeni fiyat/performans'tır. kimse blututu çalışmayan, kablo yokken aktarım yapamayan 10klık telefon almıyor artık.
daha bekleyin bu hiç birşey dünyayıda ele geçircek.
yanlış tespit.

işletim sistemi-yazılım-programlar ile işlemci olmadan telefonlar sadece bir fotoğraf makinesi, mp3 player (müzik video depolama oyun aslında bunları bile kullanamazsınız da neyse) olmaktan öte bir anlam ifade etmez.

tarım toplumunda roma veya sömürgenin atası olan ispanya portekiz italya, sanayi toplumunda ingiltere fransa almanya gibi iletişim bilişim ile amerika çin arasında dünya sömürge alanları olarak paylaşılma durumudur.

telefonu üreten çin ama yazılımı işlemci amerikan.
bu tüm markalarda (telefon bilgisaray tv oyun eğlence vb) iletişim araçlarında geçerlidir.
dikkat ettiniz mi, neden apple tartışma konusu değil?
amerika'nın çin huawei gırtlağına basarken neden çin de amerikan apple gırtlağına basmıyor?
markalar ambargo yerken bazı markalar neden devre dışında tutuluyor?
çin devlet başkanı, iktidarı neden "eeeey ameriga, huaweimize yaptığın haksızlığın hesabını soracaaağz. buradan sesleniyorum, biz de apple üretmeyeceğiz" diye meydanlarda bağırıp kabadayılık yapmıyor?
çinli milliyetçiler iphone üreten tesisleri ona malzeme üreten firmaları basmıyor?
neden iphone telefonu kırmıyorlar?

evet, çin (uzakdoğu, buna kore tayvan japonya vb dahil edin) üretim açısından pazar hakimiyeti olarak dünya lideri ama amiyane tabir ile şöyle bir durum var.
evlilikte evlenme cüzdanında bu kadın kiminle nikahlı diye bakmayın, bacakları kimin omuzunda bakın.