bugün

liberaller öfkeden kendinizi parmaklayın, avrupanın sonu yakın, milyonlarca evsizi ve yoksulu, harap olmuş yüzlerce mahallesiyle üçüncü dünya manzaralarına evsahipliği yapan abd de aynı yolda.

geleceğimizin teminatı olan çocukları milyarder pedofillerin zevkü hevasına meze yapıp eşcinselliği yücelten bir ulusun çürüyüp yozlaşacağını anlamamak için düpedüz aptal olmak gerek.
--spoiler--
liberaller öfkeden kendinizi parmaklayın, avrupanın sonu yakın, milyonlarca evsizi ve yoksulu, harap olmuş yüzlerce mahallesiyle üçüncü dünya manzaralarına evsahipliği yapan abd de aynı yolda.
--spoiler--

Uygur Türklerine soykırım yapan Çin'mi medeni?
Güldürme beni.
Medeniyetin kiblesinden ziyade medeniyeti yok edecekler neredeyse...

Her boku yiyip hastalıklar çıkartarak insanlığın sonunu getirecek bu mendeburlar...

Swh .
Nükleer gücün zirvesi Rusya'dır.
Rusya pasifize -edilebilirse- edildiği an gör bakalım çin ne kadar var olabiliyor.
daha değil ama o yolda ilerlemekte.
hahaha, topunuz gelin ulan!

alüminyum ve lityum rezervleriyle,
tayvan ve hong kong merkezli yarı iletken sanayisiyle,
tsmc,
asus,
msi,
gigabyte,
lenovo,
huawei,
xiaomi gibi markalar ve devasa üretim ekosistemiyle abd li yapay zeka üreticilerinin (amd, intel, nvidia ), bellek yongası geliştiren küresel tekellerin (micron ) de şahıdır, şıhıdır, piridir çin!
Herif 10 yılda 24bin km hızlı tren hattı yapmış!! Bunu amerika 100 yılda başaramadı!!

Ama rusya onun öğretmeni!!

Olaylar çok kaygan...ne ne olur, ömrümüz yeterse, bekler görürüz...Adam dünyanın bisürü "en"ini son yıllarda başardı...çok büyük bir "hırs" görüyorum ben bunun arkasında...böyle 5bin yıllık falan bir hırs.
Medeniyeti hamile kadınların karnındaki ceninleri ya da köpekleri yiyen Çinlilerden öğrenecek değiliz.

Burnumuzda tütüyor çinlinin kan kokusu!
fare kebabı ve bok yağı yiyen bir millet mi? ve en önemlisi masum uygur türklerine soykırım yapıp doğmamış bebek yiyen çin mi? medeniyet buysa onların medeniyetine boydan koyayım.
Çin kültürü dünyaya egemen olamayacak bu yüzden Çin'in geleceği dünyaya yön verecek güçte değil...
hayır
çin gelecekteki medeniyetin oto sanayisidir.
Teknoloji anlamında kesinlikle çok gelişmiş bir ülke ama demokrasi ve insan hakları konusunda sınıfta kalacak bir ülke. Hayvan haklarına da saygıları yok, adamlar yakaladıkları her hayvanı yiyor.
2020'den itibaren dünya değişti.1991'den 2020'ye kadar Amerika hakimiyeti vardı ama şimdi güçler paylaştırıldı.Çok kutuplu bir dünya geliyor.

Nato ve Şangay ittifakı olarak dünya ikiye bölündü.

Artık hiçbir ülke tek başına dünyaya hükmetmeyecek.Nato ve Şangay ittifakı ülkeleri aralarında rekabet ederek geleceği şekillendirecek.Yeni bir soğuk savaş dönemindeyiz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar