bugün

iskandinav ülkelerinden herhangi biri. Şüphesiz.

Ek olarak canım çocuğum benim yok ama senin olma şansın var.
Kanada, gerisini yazmaya gerek yok.
Küba veya Finlandiya
ingiltere.
Kanada'yı seçene soru:
Kaz Dağları'na ne yapılıyor biliyor musun?
birleşik arap emirlikler,lüksemburg,kuveyt önce para geri kalan bi şekilde halledilir. Parası olan adamın yeri yurdu olmaz zaten.
Zaten var ama iskandinav ülkeleri ya da Kanada iyi olabilirdi. Ayrıca sadece pasaportunuzun olması da yeterli değil. O ülkenin dilini ve kurallarını iyi bilmeniz büyük avantaj. ingilizcenizin de en az orta seviye olması gerek çünkü özellikle kuzey Avrupa ülkelerinde ingilizce bilmeyen neredeyse yok.
katar olabilir. adamlar petrol zengini.
Benim var zaten, Bulgaristan. Aynı zamanda Avrupa Birliği de.
Pasaportu en güçlü olan ülke.
uganda.
Amaarikaa.
Kesinlikle yeni Zelanda yı seçerdim. Bir kere bu lanetli ortadoğudan olabildiğince uzakta. Ve harika bir iklime ve doğaya sahip kanada da güzel ama fazla soğuk.
leş ortadoğu hariç her yer olur.
Bi ada ülkesi olurdu. Kosta rica, puerto riko vs.
isviçre.
Birleşik krallık.
fransa.

sanatın, rönesansın, reformun, medeniyetin, ilerlemenin beşiği.

fransızların milliyetçi olduğunu, ingilizce bildikleri halde konuşmadıklarını falan söylerler. bunun abartıldığını düşünüyorum, milliyetçi iseler de ingilizler gibi medeniyet tarihinde bir yaraya derman olamamış ama sırf ingiliz olmanın egosunda değillerdir. hala monarşiyi, bir aileyi halkın vergisiyle ultra lüks içinde yaşatmıyorlar.

ulan biz 1923’de kovduk değneği zorla elinde tutan kim var kim yoksa, 1923’de halka devrettik her şeyi. bazı sözde çok uygar ülkeler hala bu utanç kurumlarını taşıyor.
Norveç. Havası bile güzel.
Cifte vatandasliga gerek yok uzerinde the United States of america yazmasi yeterli.
Benim için tartışmasız olarak Azerbaycan'dır.Azerbaycan,bütün Türk ülkelerinden çok daha fazla laiklik ve Türk ulusalcılığı ilkelerini benimsemiştir.Eğer Türkiye'de yaşayamaz duruma gelecek olsaydım da tercihim şüphesiz Azerbaycan olurdu.
Kanada iyidir.
Tabii ki italya.
Makana. Futbol, doğa, tarih..
birleşik krallık veya isveç.
Uk. Net.