bugün

biz de bitirdik de başbakan yapan olmadı.
kimse kimseyi başbakanlıktan kovamaz. hukuk dilinde böyle birşey yoktur. he ama bu erdoğan'ın yaptığının bir adı yoktur ama yine de tanıma bakarsak, ne bileyim biraz diktatörlük seziyorum ben.
kanser, erken teşhisle tedavi edilirse hasta iyileşir, ilerlemiş kanser bilindiği üzre çok fazla yayıldığı için öldürücü olmakta, ve organları safdışı bırakmaktadır.

türkiye için "erken teşhis" safhası çoktan geçmiş vaziyettedir.

böyle ülkeler, tarihin hep gösterdiği gibi- büyük şeyler,büyük bir yıkım falan olmadan düzelmemektedirler. bunu 2.dünya savaşında gördük.

daha 3 hafta önce bizim karşı komşumuz olan dul alman kadın, kendisi 80 yaşının üstünde, büyük caddeden kamyonlar geçerken büyük bombardıman uçakları geçiyo diye kan ter içinde uyanıyorum, niye kamyonların sesini başka türlü yapmıyolar da, benim su 3 günlük ömrümde uykumu çalıyolar, diye anlattı bana.

tam 70 yıl sonra, o sesi hala duyuyormuş kadın. o zaman 10 yaşında falanmış.

yani bişey olur, büyük bi olay olur, herkes yaptığı yanlışi anlar. ama belki çok adam ölür. o olur. zaten öldü de, çok daha fazla ölür...böyle gelişmeler bu tür sonuçlar doğurmuştur, tarih boyunca.

tahminim gene öyle olacağı şeklindedir.
efenim çift anadal değil, üç anadal bitirsen boş. çünkü bunun nerede ne okuduğunla alakası yok, ya siyaset yapa biliyorsundur yada yapamıyorsundur.