bugün

vasat zeka seviyesinin, tsk da paşa olmaya yeterli olabileceğinin en nadide örneklerinden biri. darbe ci.
edit- paşayı zeki bulan ne çok sözlük yazarı varmış meğer. zeka göreceli de değil üstelik.
edit 2 - eksi veren arkadaşlar, paşayı gerçekten zekimi buluyorsunuz. tamam darbeyi destekleyebilirsiniz, cuntayı sevebilirsiniz ama zeka kavramınız bumudur. zekayı tartışmak isterdim sizinle doğrusu. ama herkesin gözü önünde.
bir dönem batı çalışma grubu başkanlığını da yapmış su sıralar adı balyoz darbe planıyla anılan emekli askerdir.28 şubat döneminin aktif elemanlarında çetin doğan muhafazar insanları don lastiğine kadar fişlemiştir. bu ve bunun gibi asker bozuntuları hukuğun balyozunu kafasına yediklerinde ellerindeki balyoz düşücektir.
haberturk tv'nin haberine gore an itibariyle balyoz darbe planı soruşturması için gözaltına alınan şahıs.
edit: haberturk tv'nin yeni haberine gore su an savcıyla gorusmekteymis henuz gozaltına alınmamış.
tsk mensubunu "mehmetçik" olarak adlandiran duyarli samimi vatandaşların , tsk'yı rezil etmesi, ülkemiz vatandaşlarını fişlemesi,inanca ve inananlara saygısız olması ve "mehmetçik" ismini haketmemesinden dolayı eleştirdiği şahıs.
postal yalayıcıların halen bunu farketmemesi, körü körüne bu adamı savunması acıdır. mehmetçik ismini haketmeyen asker eninde sonunda ordudan temizlenecektir. bunu şimdiden hazmetmeye çalışın postal yalayıcılar.
edit:imla
http://www.habersahifesi...._dogan_da_gozaltinda.html

onu da almışlar.
" geçmişin darbe hayalleri ile çağın gerisinde kalmış emekli asker. "
ne hayallerimiz vardı bizim diyordur şimdi.
suçsuz olan ve çıktığı zaman şimdiki hainlerin anasını ağlatacak olan paşa.
pkk'lı itler dışarıda parti il binaları açarken, kendisinin terörist diye içerde olmasının izahı yoktur.
eğer dağa çıkıp, " ben teröristim dese idi " şuan serbest olacak kişi idi.
işi bilmeyen bir paşa daha.
an itibariyle tutuklanmıştır. artık karar mahkemenin.
şu dakikalarda silivri yolcusudur.

editjivet: eksi veren arkadaş, hemen savcı'yı aradım; metris cezaevine göndermesini rica ettim, sağolsun kırmadı beni, sen de rahatlamışsındır artık. hadi gözlerinden öperim.
meksika sınırından geçememiş emekli orgeneraldir.
-hey turco
-si amigo
şu anda tutuklu bulunan emekli paşaların en kıdemlisidir.
(#7391407)

akp anca tsk'ya saldırsın, pkk'lıları serbest bıraksın.
bop hizmetkarı olarak görevini layıki ile yapıyor ama herşeyin bir sonu vardır, herşeyinde hesap vakti vardır.
elbet kalkacak o dokunulmazlıklar.
o zaman görecem bu zihniyeti.
vee tutuklanan paşa.
tutuklanan asker.

küçük bir fıkrayla olayı tasvir mümkündür izleyiniz.

http://videonuz.ensonhabe...enc-in-fikrasini-duymasin
hükümet irtica tehlikesi var diye belge imzalıyor.
genelkurmay bir plan semineri hazırla şartlar bunlar diyor.
çetin doğan da bunu hazırlıyor.
sonra taraf gazetesi bu plan seminerinin ismini balyoz darbe planı yapıyor.
hükümet duruyor
genelkurmay duruyor
çetin doğan hapiste.
balyoz nedir diye gelen soruya ; çekiçin büyüğüne balyoz denir denen adamn arkadaşı
şimdi buraya vereceğim linki gören arkadaşlardan beni ırkçı olarak görmemelerini rica ediyorum. değilim, ancak adamların söylemleri ile eylemleri arasındaki zıtlığa dikkat çekmek istiyorum.
http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=274388
iç tehditin karşısında korkusuzca duran, aldığı üstün başarı ve övünç madalyalarıyla ordunun göz bebeği olan yüce şahsiyet.
ne diyordu kayıtlarda üstlerine çökecem.
ali kırca dan geliyor "çökertmeden çıktımda halilim aman başım selamet"..
atatürk'e hakaret etmesi ile foyası meydana çıkmıştır...
yaptığı akıl almaz darbe planıyla darbeye destek verenleri bile kendinden soğutmuş eski paşa. adam gibi plan yapsaydı, çocuklarla, camidekileri bombalayarak öldürmekle ilgili planlar yapmasaydı ordu destek verebilirdi. öyle saçma bir plan hazırlamış ki darbeyi destekleyecekler bile "bu ordu allah allah diyen bir ordu cami bombalar mı" diyerek darbeden uzakta durmuşlar.
kendi açımdan planları boşverelim, geçmişte kalmış ve yargı süreci işleyip yargı tarafsız kalırsa ortaya çıkacaktır. son zamanlarda tv'lere çıkıp "cumhuriyetin temel niteliklerini tehlikede görürsem silahımı çekerim" diyerek nefretimi kazanmıştır. cumhuriyetin temel niteliği halkın egemenliği, halkın egemenliği zaten kendine yönelik tehditleri bir şekilde bertaraf eder. senin silahına ihtiyaç yok. böyle ulvi amaçlar ve söylemler söyleyenler kendini vatansever zannederken vatana en büyük ihaneti yapıyorlar. ayrıca kendi kafasından "rejimi tehlikede görürsem silaha sarılırım" demek fikir özgürlüğü değildir. demokrasilerde silaha sarılarak demokrasi dışına çıkmak suçtur. bu suçu alenen işlemiştir. öyleyse her aklına esen "lan bence rejim tehlikede" deyip elindeki gücü bu yönde kullansın. ulan o silahı senin eline veren bu millet, bu vatan. sen o silaha sarıldığında silah kime doğrultuluyor? karnını doyuran, seni bunca yıl rahat ettiren eline silah veren millete ve vatana silah doğrultmak vatanseverlik mi vatan hainliği mi?

darbe planı falan pek umurumda değil. çünkü salakça planlar yapıp kendi kurumundan, arkadaşlarından bile destek alamamış. amerika'dan hiç destek alamamış. yani darbe yapacak beyin kapasitesi bulunmuyor. diyelim ki cami bombaladın ve 31 mart vakasında, 28 şubat da olduğu gibi provokatörlerini, aczimendilerini gönderdin. solculara karşı şeriat isteriz diye ayaklandırdılar. dinci ayaklanma var deyip bastırmaya gittin. kim bunlara karşı duracak? emir verdiğin ordu bu halkın içinden çıkan bir ordu. böyle bir şey yaparak cumhuriyeti kurtaracağım zannederken cumhuriyetin kökten yıkılmasına neden olurdun.

ülkemizin az çok işleyen kurumları demokrasi karşıtı örgütlenmeleri fazlasıyla titiz şekilde engelliyor zaten. çetin doğan'ın yapacağı darbeye ihtiyacı yok. ama bunları yeterli görmeyip kendi halkına beynindeki algı bozukluğu yüzünden silah çekebileceğini alenen tv'lerde ilan eden bir kişiye ne diyebilirim ki?
bir paşanın neler düşündüğünün halk tarafından şok olunarak izlenmesidir.
eğer birand sallamıyorsa tahliye edilmiş emekli komutan.
recep tayyip erdoğan, abdullah gül ve ilker başbuğ'un bir araya gelmesinden sonra yapılan tahliyelerden biri. şimdi benim aklıma yine sorular geldi. acaba o gün ne konuştunuz? neden bu görüşmeden sonra tahliyeler başladı? recep tayyip erdoğan ve yaşar büyükanıt'ın dolmabahçe görüşmesinden sonra yine sırlarla dolu bir görüşme...