bugün

kızları güzel erkekleri de genelde piçtir. osmanlı devletinde çoğunlukla casus olarak görev yapmışlardır.
Aslen benim de içinde bulunduğum halk(Yarı Yörük, yarı Çerkes'im). Fakat Türk olduğum için gurur duyuyorum.
Aslımı hiç araştıramadım, ama bugün araştırmaya başladım.
Bu arada tanıma ek olarak (bkz: Che Guevera)
bu aralar ana dilde eğitim diye zırvalamayan topluluk.
bölücü olmayan, terörü desteklemeyen, ülkemizin gerçek bir kültür mozaiği olmasını sağlayan etnik unsurdur. türk ün dostudur.
çerkes yazıyorum, biri geliyor yok çerkez diyor.
çerkez yazıyorum, öteki geliyor, çerkes olacak abi diyor.

o yüzden yazmıyorum ben de, ne yapayım.
türklerden daha sempatik duran ırk. yerin.
cidden çok karizmalar lan. *.

edit:neden eksilediniz, çerkezler bi şey mi yaptı size??
kültürüne bağlı milli değerlerini sahiplenen güzel ırk. ayrıca türkiye de tehdit unsuru oluşturmayan ırktır.

edit: geçmişte ayrılıkçı olmuş olabilirler ama bugün sadece ruslara karşı savaş vermektedirler büyük bir oluşumları var türkiyede yaşayanları birlik içerisinde çeçenistan a maddi yardım yapıyorlar ve kendi adamlarını koruyorlar.
Kızlarının güzelliğini bugün gözlerimle gördüğümdür.

Allah sahibine bağışlasın fenaydı.
kafkaslarda yetişen bir insan türü. duyduğuma göre kızları güzel oluyormuş. süt beyaz.
Kökeni çerkez olan ünlü bir kadın. Babası ile annesi boşanmıştır
türkiye'de genelde ağrı ilinde çok bulunan ırktır. adige kolundan olan çerkezler çok fazladır.
tanıdığım bildiğim kültürler içinde en birbirine bağlı ve saygılı olanlardır, örnektirler.
yemekleri enfestir.
(bkz: metez)
Irkçılık ve kendini beğenmişlik konusunda master yapmış ırk.
Lakin alenen yapmadıkları için kimseler bilmez..
sözü edilen ırkın doğru yazımıdır.

http://www.tdk.gov.tr/ind...com_gts&kelime=Çerkez
hiç yemedim ama bir tavuk var.

(bkz: çerkez tavuğu)
(bkz: adige way way)
(#27937101)
türkiye'de etnik bir sıkıntı olduğunu düşünmediğim ve benim de dahil olduğum etnik grup.
etnik döküntü.
Doğrusu çerkes olan, herkesin Çerkez demekten bıkmadığı millettir. Bir Çerkes olarak, adetlerimize bu devre rağmen sıkı sıkıya bağlıyızdır, saygıya büyük önem veririz.

Edit: altta yazan yazara hitaben: Çerkesler asimile olmuş filan değiller. Çerkesceyi evlerinde konuşurlar, çerkes düğünleri halen vardır. Yeni nesilde çerkesce bilmeyen bazıları var elbette, bu mudur asimilasyon?
türklerin en kolay asimile ettiği kavimlerden birisi.
Asimile mi? Lan hiç güleceğim yoktu, neyse.

Evet vatanseveriz evelallah ve çok şükür. Yediğimız kaba pisletmeyiz.

Saygı ön plandadır. Ayıp kelimesi çocukluktan aşı edilir. Kadın kutsaldır.

Fazla çerkes milliyetçisi degilim, Çerkesim çerkesim diye ortalıkta dolaşmam aslında. Sormazlarsa söylemem. Hep soyadımdan dolayı ögrenildi çerkes olduğum. lakin çerkesliğin çok ekmeğini yedim, bunu da inkar edemem. Askerde özellikle, komutan evine bile yollardı. Bu sayede memur gibi masa başı askerlik yaptım.

Son olarak doğrusu çerkez değil çerkes dir.
güncel Önemli Başlıklar