Soykirilmislar. Irkçı oluyor çoğu. Hiç devlet kuramamislar.
Dünyada her ülkede varlar.
Kayseri cerkesleri aşırı dinciyken eskişehir yalova cerkesleri solcu olmuş.

Açıkçası isinamiyorum çoğu cerkese. gizli ırkçı çoğu.
Sinsilik çok. Çok havalı kolpa oluyorlar.
Kim ne yapsın onların bitli kızlarını acaba? dedirten durum.

Türk erkeklerini beğenmiyorsanız lütfen geldiğiniz yere dönün ve istediğiniz insanlarla evlenin. Türk erkekleriyle evlenmek çerkes kızları için bir şereftir.
eskidenmiş o. veriyorlar.
Ülkesini ve ırkını seven bir türk kürt ve çerkeslerle evlenmemelidir.
vermesinler ırkları karışır sonra
kim ne yapacak onların kıllı, koca tamponlu kızlarını.
geçmişte kalmış bir gelenektir.
Neyi vermiyorlar mk? Aile meclisini kim sikler bu devirde? Sen kizi ayart ki zor degildir, her turlu evlenirsin.
Biraz ırkçı bi tavırdır. Olmaması gerekir. en nihayetinde hepimiz insanız. rengimiz, dinimiz, ırkımız ne olursa olsun aynıyız.
<3.
görsel
benim anne tarafım komple çerkes. gerçekten kızları asla erken -20 den önce- evlendirmek istemiyorlar ve çerkeslerle evlenmesini destekliyorlar. ama benim annem gidip türk birisiyle evlenmek isteyince de- belki babamın iyi birisi olmasından kaynaklı bilmiyorum- aileden birkaç kişi dışında kimse bundan rahatsız olmamış. anlayacağınız kız vermemek gibi bir durum yok. çerkesler zaten akraba evliliğine kesinlikle karşı insanlardır. evlilik için çerkesleri tercih etselerde dışarıya kesinlike kız vermeme gibi bir durum yoktur. yinede ailelerin ilk tercihleri çerkes bri damat adayıdır. bunun sebebini çerkeslerin kızlarına çok değer vermesi, çerkes kızlarının çok kültürlü, saygılı ve güzel olması olarak biliyorum. gerçekten de insana değer veren kadını el üstünde tutan çerkes kültüründen çıkan bir kadın öteki ırklardan her hangi birinin kültürüne uyum sağlamakta sorun yaşayabilir.
kesinlikle vermesinler. çok doğru bir karar.
ben de destekliyorum.
o kamyon tamponları dışarıda olmamalı.
çok iyi. mükkemmel hatta ötesi.