balyoz davası kapsamında tutuklanan ve 16 yıl hapse mahkum edilen tuğamiral şafak yürekli’nin oğlu, soyadı gibi yürekli genç.

http://webtv.hurriyet.com...i-kadinin-o-diyalogu.aspx
siyasetçiyim diyen gerzek kadından çok daha fazlasını biliyor olan çocuk.
soyadı gibi ''yürekli'' olan şerefli bir babanın cesur çocuğu! o kadın milletvekili aday adayı olduğunu söylüyor ama sanırım akepe nin bundan haberi yok! o kadın yalakalıkta sınırları zorluyor.

çağatay gibi cesur ve onurlu gençlerin varlığını gördükçe kaybolan ümitlerim yeniden yeşeriyor!
yanındaki arkadaşlarıyla lafı dolandırmadan dümdüz, söylemiş mert çocuk.

ama işin daha ilginci o değil, işin örnek alınması gereken tarafı o çocuktaki vakur duruş. yani akp'lilerin sözde demokrat takılma numarasını yememiş olması. kendisine ısrarla soru soran akp'li vekile "boşver" diyor, yani umurunuzda değil iken sırf demokrat görünmek adına ilgili görünmeyin boş verin.

ben söylediğimi söyler geçerim, sizin sahte ilginize prim vermem boş verin, değmez diyor...
söylediklerini az önce dinledim. o paçoz karı iki lafı bir araya getirip cümle kuramazken çocuğun verdiği cevaplara bakın. sesindeki olgunluğa bakın. ne söylediğini biliyor, durumun farkında. pat pat pat söylemiş düşüncelerini. o karı maymunluk yaparken, kardeşim kamerayı görünce "boş verin" deyip gitmeyi istiyor. babası mükemmel bir çocuk yetiştirmiş, gurur duymalı. ben duydum.
kolundan tutup sahte sevgi gösterisinde bulunmaya teşebbüs eden sefil için:

(bkz: ümran akdokur)

akp'nin ne kadar içi boş bir parti olduğunu tekrar kanıtlamıştır bizlere. ellerinde o kadar "yok" ki; bu kadını bile muğla'dan milletvekili adayı yapmaya çalışmışlar. düşünsenize bizlerin vergilerinin bu denli boş bu denli atıl birine "maaş" olarak döneceğini? eminim videodaki rezaletinden ziyade tanındığı hatta "hit" olduğu için bu durum hoşuna dahi gitmiştir. "ilgilenmiyorum, bana ne bana dokunmuyor ki" kadar çirkin açıklamalar yapabilecek kadar boştur. "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak"

çağatay yürekli'ye gelince de, olgunluğundan dolayı gözlerimden yaşlar getirdi. o kadın ilgileniyormuş gibi "ne dediler" dediğinde "boşver" dedi ya. sen nasıl bir adamsın, seni nasıl harika yetiştirmişler diye diye bilgisayarla konuştum. dilerim en yakın zamanda babacığına kavuşur. şafak yürekli'nin yerinde olmayı bana çok istetmiştir. böyle bir evlada sahip olmanın verdiği gurur paha biçilemez olmalı. "siyasetçiyim" deme cüretinde bulunmuş o kadar iki kelimeyi bir araya getirip mantıklı ve makul tek bir cümle kuramazken arkadaşlarıyla birlikte "içerdeler çünkü onlar atatürk'ün askerleri." demekten çekinmemiştir.
bu ülkenin yüz akı çocuk...

yıllar önce söyledikleri bir bir geçmiş ve gelecek olarak ortaya çıktı.

--spoiler--
"tam olarak atatürk'ün askerleri oldukları için suçlandıklarını biliyorum, aklanacaklarını biliyorum, ve bunu yapanlarında ceza alacağını tahmin edebiliyorum."
--spoiler--

söyledikleri kelimesi kelimesine gerçek olarak tarihte yerini aldı, hemde gelecek ilgili söyledikleri de. o fetocu piçler bugün hapiste.

şimdi 10 yaşında ki bu çocuk bile bunu biliyorken koskoca siyasetçi piçlerin kandırıldık demesi nasıl bir namussuzluktur...