birde havalı havalı anlatmazlar mı gülmekten ölüyorum. çay be senin üzerine söylenen sözler az değ il. görende bir şey sanacak. fakirsiniz oğlum kabul edin başka ne içeceksiniz ki ? içtiğiniz bu içeceği de abarttıkça abartın yani.
fakirlerin içtiği içecektir efenim.
Çay fakir içeceği olarak geçiyorsa, iyi ki fakirim ve iyi ki çay gibi bir içeceğin lezzetine asinayim denilesi durum.
Çaysiz muhabbet mi olur, candir can.
3 liraya çay satan yer var lan.
çay, Kürt birasıdır.
rihanna'nın dayısının fakir olduğunu gösterir.
http://www.youtube.com/watch?v=zPe2crodQsI
En kral fakirlik aracıdır. Ulan çay gibi var mı be.
100 ml sinin 2.5 liraya satıldığı hesaplandığında yazarın yanlış yaptığı bir tespit olduğu anlaşılmaktadır.
Gönlü zengin, muhabbeti hoş insanların içeceğidir.
(bkz: ybsgçk)
çok fakirim amk. azcık iktisat öğren lan sığır derler adama arz ve talebi sadece malın fiyatı değil zevk ve tercihlerde belirler.
http://2.bp.blogspot.com/...pensioners_Nov28+2008.jpg

http://newsimg.bbc.co.uk/...245835_charles_pa_203.jpg
burda 20 tane poşet çaya 4 milyon para veriyorum ben ulan. gurbetteyim de üstelik poşet çaydan başka çay da yok burada. siktirmeyin bana o olmayan beyninizi, para veriyoz para.*
fakir değil samimi insanın içeceğidir.

size yeni tanıştığınız bi insan birer kahve mi içsek sorusunu yöneltir ama dostunuz 'haydi gidip bi yerlerde çay içelim' der. çünkü çay içmek samimi bir eylemdir. samimiyet de fakirlikten daha değerlidir.
ananda kahvaltıda latte içerdi denilesi yazar beyanı.
Sir Earl grey'in mezarında kıçıyla güldüğü tespit.
çay, bedava olsa bile en zengin üst tabaka insanların bile gram azaltmayacakları bir içecektir. iyi ki vardır. çay bitkisini öğütüp, kaynatıp suyunu içmeyi de aklına ilk kim getirdiyse allah ondan razı olsundur.

hatta şimdi çay koymaya gidiyorum, canım çekti.
Milli içeceğimizden birisi olmakla beraber, hoş bir muhabbet de olmazsa olmazlardan mükemmel bir içecektir.Statü olarak değişik anlamlar yüklenmesi anlamsız ve gereksizdir.
Olursa olur, olmazsa çay demleriz. Çay içen adam kötü olur mu hiç? Hele ismail abi yi tanıdıysa.

Not : sen askere git te demir bardakta sıcak çay içmek zorunda kal da o zaman görelim seni.
Kahve nin yerine abdurrahman çelebi miz.
(bkz: osmanlı tarihi)
görsel
kafe sahibi bütün işletmecilerin haberdar olması gereken gerçektir. yanına bir tane kurabiye koydun diye, alengirli bir bardakta getirdin diye, soğumuş ve köpürmüş çayı beş liraya satamazsın. çay konusunda biz fakirlerin de beklediği incelikler var. ince belli bardak mesela.
Öncelikle, çayı yaratan allah'a şükürler olsun. Çay olmasa bir yanımız eksik kalırdı. Ayrıca bardağı 0.5 tlden fincanı 5 tlye çay içebilirsin. Toplumun tüm kesimlerine hitap eder.
zenginler bilmesin zaten her boka el attılar bir bu bizim kalsın. siz gidin, bir boka benzemeyen kahveleri kazıklanarak için. biz çayımızla mutluyuz.
millet parası olmadığı için dışarıda çay içiyor bu amına kodumun özentileri de çay edebiyatı yapıyor. puroyla çay içeni bile gördüm ğihhiihehaha. çayla birayı fiyat/performans olarak karşılaştıran yazarları da görmemle zincir tamamlandı. *

doğru önermedir, çay bizim, halkın ve fakirlerin içeceğidir.
kesinlikle yanlış bir kelimedir. zenginlerinde fazlasıyla içtiği bir içecektir.
çeşitli yerlere göre çay fiyatları değişir fincanından tut çayın kalitesine kadar.