bugün

1 yılda 3 ay süreyle bulunduğum şey.
çünkü biz biliyoruz sonunu gören kahraman olamaz.
sözlük kalitesini sabit tutmak ve ileriye götürmek endişesi açısından değerlendirildiğinde çok mühim bir müessese çaylaklık.

ilk karşılaşmada herkes kötü kişisel özelliklerini gizlemeyi başarabilse de, çaylakken girilen 10 entry yazar yapmaya değmez onlarca adayı kabak gibi ele verecektir.

sözlüğün kalitesi düşünüldüğünde, yönetim çaylaklık durumunda girilen entryleri çok da ince eleyip sık dokumuyor diyebiliriz.
içinde bulunduğum acı durum. Fazla küfürden oldu sanırım. inşallah hemen geçer.
içinde bulunduğum durumdur. "Saat sabahın 4'ü kızım ne gerek vardı şimdi buna" dedirtir.
Çok kötüdür çok. Siz 16 günün 12 günü çaylak olmak nedir bilir misiniz. Ben bilirim.
hayatımın en heyecanlı günleri idi. lise veya üniversite yılları gibi resmen. hayata atılmayı beklemek gibi.
--spoiler--

sesimi duyan var mı?

--spoiler--
Denenme sürecidir. Yazarsın yazarsın kimse duymaz sesini.
şuanda içinde bulunduğum yazar olmadan önceki bekleme hali. çaylakken girdiğiniz entryleri beğendirmeyi başarırsanız bu durumdan kurtulabilirsiniz.
dün 10 dk olduğum olay. evet evet yaklaşık 10 dakika çaylak oldum. bdv'dan yazdım "yazarsınız" dediler. allah allah dedim.
olmak istediğim durum. ne olur beni Çaylak yapın.
Kamuda karşılığı açığa alınmak olarak tanımlanabilecek, entrylerinizi sizden başkasının görememesi ve mesaj atamamanız durumudur.
Cok kalici olmadigim olandan da hazetmedigim bir isbilmezlik hali.
durumundaysanız sıkılabilirsiniz vesselam.
Bitse de gitsek. Vallahi çok sıkıldım yaaa.
Her an bana uğramak üzere, silik kutum hiç sönmüyor.
her an bana uğramak üzere, sikik kutum hiç sönmüyor. siktiğimin kutusu.
kurtulmaya çalıştığımdır. umarım uzun sürmez.
illet gibi yapışan, gitmeyendir.
sözlük üyelik süreçlerinden biri. üye olmayı heves ile beklerken geçen sıkıcı süreç. ekşi sözlükte ömür biterken çaylaklık süreci uygulayan diğer sözlüklerde bu sürecin kısa olması yeni üyeler için gayet olumlu bir durumdur.
gerçekten çok zor bir durumdur. cezalı değilde sözlüğe yeni kaydolup, yazarlığa yükselmek için entry girmek zorunda kalıyorsanız; gerçekten çaylaklık çok zorlar insanı. yazdığınız entryileri kimse görmez. sadece yazarsınız ve sözlük ekibinin bir an önce görüp, yazarlığınızı onaylamasını beklersiniz. sıkıcı bir süreçtir ve insan hangi başlığa ne yazsam diye düşünür durur...aklına on sene önce izlediği filmler, on beş sene önce dinlemeyi bıraktığı müzik grupları gelir...hangisine ne yazsam diye çaresizce tavanı izler...he birde gayet uzun ve seviyeli entryler girmeyi tercih eder genellikle çaylakken...ama yazar olup da sözlükte vakit geçirdikçe o entryler belden aşağı muhabbetlere çekilir ve git gide kısa ama öz bir hale dönüşür. zordur vesselam çaylaklık zor...
En kötü yanı da sevdiklerinize özel mesaj atamamanız ve durumunuzu bildirememenizdir. Gariban, özelden sana yazar da yazar, niye cevap vermiyorsun, niye kaale almıyorsun hede hödö diye. Siz de Ghost filmindeki rahmetli Patrick Swayze'ın Demi Moore'un etrafında boşa fır dönmesi gibi döner durursunuz.

Bazen bir düşmanınız nickaltınıza gelip haha çaylak olmuş sesi kesilmiş ötemiyor gibi laflar yaparak güya sizi aşağılar ama aslında size iyilik etmekte, çaylaklığınızı dostlarınıza duyurarak sizi güç durumlardan kurtarmaktadır.
Bu kadar büyütülmemesi gereken ceza. Abes durumlar haricinde dört gün bilemediniz yedi gün sürüyor. Yazarlar sanki idama mahkum edilmiş gibi bir yaygara kopuyor. Zaten çoğunuzun fake hesabı var nedir bu panik havası?

Hem azıcık dışarı çıkıp güneş görmüş olursunuz; yazın bile sürekli sözlük sürekli sözlük hepimiz vampirler gibiyiz olm.
Saatlerdir moderatörlere sonlandırın dediğim konudur. Artıkın kelime kalmadı resmen.