1.5 tl. O da büyük çay bardağı ile geliyorsa.
sikseler 1.5
sadece çaya para verdiğini düşünen kişileri sinirlendiren durum. sen o mekanın kirasına, çalışanın parasına, patronun evini geçindirmesine para ödüyorsun. üst sınır yoktur. içtiğin mekana göre değişir.

edit: sözlükte ne kadar dar kafalı insan olduğunu göstermiştir. aylık kirası 100 milyar olan, farklı konseptle dizayn edilmiş, bilmem kaç tane spot ışık kullanılmış, ergonomik sandalyelere sahip mekanla, mahallede taburede içtiği çayın aynı fiyat olmasını bekleyen insanlar rahatsız olmuş. zaten sizin gibi 3-5 kuruşun hesabını yapan müşterileri onlar da istemiyor merak etmeyin. boykot ederseniz sevinirler.
1 lira ulan 1.

dün tane başı 3 tl ödedim çaya. evlat acısı amk. zaten de bok gibiydi.
15 Ile 30 tl arasında değişir paketine tabi.
2 liradan bi kuruş fazla vermem.
2 tl den fazla verilmemesi gerekir.
Yarım litre su bile 50 kuruşken o suyun çeyreğinin içine çay konulmuş ve ısıtılmış hali 5 tl olmamalı.
tamamen verilen hizmete göre değişir. elit bir ortam, hoş bir manzarası veya evinde hissettirircesine koltukları varsa ve çay da sıcak geliyorsa fazla verilebilir. normal bir mekansa 2 tl den fazla verilmemelidir.
Ülkü ocaklarında bedava arkadaşlar. Para vermeye gerek yok ama maksimum 5 diyorum.
çayın içildiği mekana göre değişiyor. çaydan çok oturduğumuz mekana veriyoruz o yüzden ben şu kadar vermem etmem diyorsunuz ya o zaman git kahvede iç çayını demezler mi adama hem kaliteli yer hem ucuz çay istiyorsanız biraz zor.
2 liradır. zaten 2 liradan yukarısı çay değildir ya.
Çayın maliyeti kaç kuruş diye sorarlar.çayı içtiğin mekanın genel olarak tüketilen içeceği çay ve türk kahvesi ise ona en fazla 2 lira verirsin çünkü adam sürümden kazanıyor. ha sen diyorsan ki ben lüks bir cafede içerim orda da genel tüketilen içecek çaydan ziyade nescafe,macchiato,sıcak çikolata gibi içeceklerdir bunlardan da fazlasıyla kazanıyorlar çayı bedava versede dokunmaz.velhasıl çaya en fazla 2 lira verilir .
15 türk lirası.
maaş - (kira dahil masraflar/ yatırım yapılacak miktar)
-------------------------------------------------------
(karekök*enflasyon oranı)*fukaralık sabiti

Değerinin limiti alındığında çıkan sonuç.
1.50 dan sonrası yüreğim cız eder...
3 lira verirken yüreğim sızlıyor. Kahrolsun kapitalizm dedirten fiyat.
paketine 9tl verdim dün.

bergamotlu. mis mis.
50 kuruş bile çok.nasıl çay içiyorsunuz anlamıyorum tadı gerçekten hoş değil.
75 kuruştur.
50 kuruşluk sıcak çikolataya mekanda 6tl vermek de çok gereksiz bir harekettir.
bir arkadaşımın 15 tl verdiğini söyleyebilirim.
2 liradan fazlası verilmemelidir. 5 liraya çay satan yerler var. Lan 4 kişi çay içmeye gitsen 20 lira tutuyor. Ben 20 liraya 1 paket çay alıp 1 ay içerim. *
1 liradan fazla vermem.
50 kuruştan fazla vermem, adamların çaydan karı %125.
Bi yerde 3.5 lira vermiştim zaten ilk ve son gidisim oldu o yere.
Pinti birisi degilim ama çaya da 2 liradan fazla para verilmez.