bugün

Çay içmediğim gün kendimi eksik hissediyorum ne yapabilirim.
Devlet bahçeli için bir yıkım olabilirdi.

görsel
Gevrek yalan olurdu.
Çarşı değil Balkanlardan Ortadoğu'ya kadar coğrafya karışır, memleket karışır.
Çay kur yabancılara satılırsa aynı Coca Cola muhabbetinde olduğu gibi çaya eklenen özel bir madde ile genlerimizin hedef alındığı söylenebilir. Sonra da bir bakmışız çay içmek yasaklanmış ve sokaklarda çay çay içen v for vendetta maskeli tipler turemis Rizeye özgürlük sloganı atıyorlar.
(bkz: devrim isyan özgürlük)
Bugün ofiste isyan cikardim. Gunde 2 kez çay nedemek ya 5 ten aşağı dusmicek o.
ülkede kriz çıkar. evet.
çay içmeyenler çay içmeye başlayacaktır.Şüphesiz
Çay;yoksulların, şairlerin, yalnızların, aşıkların ve yetinmeyi bilenlerin resmi içeceğidir.

korkmayın yasaklanmaz. için içebildiğiniz kadar. çayı yasaklıyacak zihniyet fukarası daha doğmadı.

-Duydum ki çok güzel sesin varmış.
-Bize iki çay söyler misin ?
Bu dünyada yeterince yaşadığımı düşünüp, intihar ederdim.

ne demek çay yok?
(bkz: Sikerler kamil hepinizi sikerler)
abur cubur saatleri kalkar.
memlekette, özellikle de büyük şehirlerde, tüm kaldırım yenileme ve asfalt yamama işlerinin durmasına sebep olacak durumdur.

gördüğüme aklımın erdiği günden bu yana, yaklaşık 25 senedir, kaldırım çalışması, asfalt yaması ya da benzeri bir iş yapan hiç bir işçi grubu görmedim ki arabadan iş aletleri ve malzemelerinden önce küçük tüpüyle çaydanlığını indirmesin. iş ne kadar büyük ya da acil olursa olsun önce o tüp ve çaydanlık arabadan iner, bir kenara kurulup çay suyunun altı yakılır ve ondan sonra diğer araç gereçler arabadan indirilir. yapılacak işin şehrin en yoğun kavşaklarında birinde trafiği felç edecek kadar acil ve önemli olması ya da anadolu otoyolunda iki çıkış arasını kapatacak kadar büyük olması asla ve asla çaya ulaşma işini geciktiremez ve yok sayamaz.
Püskevit yiyemezdik. isyan çıkardı isyan.

Döner bıçaklarıyla saldırırdık.
Kahve satışları patlar.
ayık gezeriz. lakin çay kafa yapar bizde.
*
insanlar edebiyat yapamazdı.
şahsım adına işkenceye dönüşecek sabahlar başlayabilirdi. çaysız benim günümde aydınlanma olmuyor dostum. o yüzden şahsım adına sonucu hüsran olurdu.
Çok Afedersiniz hiç bir sik olmaz. Bunca olaya rağmen sesini çıkar(a)mayan bu toplumdan yine ses çıkmaz.
çay bardağı ile çekilen, siyasi pozlar son bulurdu.
Halk devrimi gerçekleşir. Yasaklayanı çaya atarız. Tarihteki farklı örneği için
(bkz: Boston çay partisi)
muhabbet ve sigaranın yalnız kalacağı durum.
Kaçak çay içilir.
ülkü ocakları yıkıır