bugün

" 'Dünya mı yıkılsın yoksa bir bardak çay mı içersin?' deseler 'Ben çayımı içtikten sonra dünyanın canı cehenneme' derdim..."

Yer Altından Notlar / Dostoyevski
Hocam Karl marx okuyarak cay icmek caiz midir?
elk elt. mühendisiyim.
inşaat mühendisliği okuyorum.
mekatronik mühendisliği yüksek lisans yapıyorum.
açık öğretim işletme okumak için seneye başvuru yapacağım.
ve bunları hobi olarak yapıyorum.
sağlam bir çay tiryakisiyim.
hala eğitimsiz olduğumu düşünüyorsan eyvallah kardeşim. bi ara doktoraya falan başvurayım.
tamamiyle yalandir ki biz istanbulun seckin universitelerinin birinde introduction to cay egitimi cs101 * dersi aldik.
yazın harareti alan, kışın içini ısıtan böylesi mübarek bir içeceği keşfeden cahillere imrendiğim tespit sıçmasıdır efenim.
Çok yanlış bir genelleme. Neden o zaman en iyi sirketlerin olmazsa olmazı çay ve kahve makinasi. Belki sektörüne göre değişebilir ama çoğu eğitimli bu insanların. Ayrıca bugun bir iş görüşmesine gitseniz size ilk ikram edecekleri şey çay. Egitimsiz ne arar mülkatlı bir iş görüşmesinde. Yalaannnn
sıradan bir tespittir. hadi ya diyerek cevap bile vermek gerekmez.
kıraathanede çay içip varoş siyaseti yapıp asgari ücrete kanaat edenlerin yaşama hakkı yok bence. aldıkları nefes bile bu ülke ekonomisine zarar. bir insanın maddi gelirleri eğer yetmiyorsa günde 1 grande daha adını söyleyemediği kahveyi içmeye boşuna yaşıyordur.
tamda çay içerken denk geldik amk.

heeeee eğitimli olup st....ks ta zikileceğime eğitimsiz olup sabahları çay içmeden güne başlamamayı, akşamları çay içmeden günü bitirmemeyi tercih ederim.
ingiliz aristokrasinin duymaması gereken sözdür. meşhur earl grey kahve manayağıydı zaten.
Ay canım hiç öpmiyim ben yeni çay içtim eğitimsizliğim bulaşır .
eğitim çay ile anlaşılsaydı kafamızda beyin yerine çay yaprağı olurdu.
görülen gerçeklerden biridir. evet.
görsel
starbucksta para yiyenlerin de pezeveng olması o zaman düz mantık.
Dünyaya latte mokkayla geldiniz sanki. Bizim oralarda bi laf vardır tosba kabuğundan çıkmış "tüü pislik" demiş. Nerden geldiğinizi ozunuzu unutmayın. Eğitim seviyesi bununla belirleniyosa bu okullar niye yapıldı o zaman?
kraliçe elizabeth okula gitmediği için doğru bildin aferindir.

üniversite sıralarında öğrencilerin fincalarına white chocolate mocha döken amcadan biliyorum.

tanım: çay sadece türkiye'de kahvehanelerde içiliyor sanmaktır.
O zaman kahve içenlerin hepsi homosexüel.
caponlar mı? peh...
Normaldir bazıları çay yerine bira içerse sonuçları görüldüğü gibi ağır olabilir.

(bkz: Oytunkaran lütfen)
Eğitimi çay içmeye bağlayan, eğitimsiz zihniyetlerin görüşüdür ancak.
hoşaftan anlamıyorsunuz barı çamur atmayın çay gibi içecek mi var. bütün yorgunluğunu alır insanın.
içmeyenlerin içenlerden daha eğimtisiz olduğunu ortaya koyar.
Ülkemizde çay tüketimi büyük şehirlerin dışında büyük oranda standart siyah Rize çayıdır. Büyük şehirlerde çalışan kesimin nüfusa oranı daha yüksek olduğu için farklı damak tatlarına hitap eden farklı ülkelerin çayları da tercih edilebiliyor. Genellikle demlik poşeti ve fincan poşeti formunda olduğu için bu tip çaylar Anadolu insanının genel anlamda çay hazırlama ve sunma kültürü ile damak tadına uymuyor.

Eğitimin Türkiye'de iller bazında dağılımı ile bu tabloyu kıyaslarsak sanıyorum ki iç ve orta Anadolu insanı nispeten eğitimsiz ve siyah dökme çay tüketicisi çıkacaktır.

Çay tüketen ama farklı ülke çaylarını tüketmeyen halkımız kahve olarak da Türk kahvesi tüketme eğiliminde olup nispeten genç nüfus suda çözünen granül hazır kahve yanı nescafe tüketme eğiliminde.

Öğrenci milleti denen grup kahve olayına yüklediği anlam ile statü takip ettiği ölçüde bu başlık anlam kazanıyor.
Çok doğru bir tespit. Mal gibi Starbucksta saatlerce oturup boş boş facede gezinirken elitist gibi görünmek bakın gibi diyorum, eğitimden gotunuzun tavana vurduğunu resmidir.