eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına atılmamış bir bayan ile hayatını birleştirmektir. hem iyi hemde kötü yönleri vardır bu kadınların...

çalışmayan kadın; size daha çok zaman ayırabilir. akşam eve geldiğinizde yemeğiniz hazır olur. ileride sahip olacağınız çocukların eğitimini kendisi birebir yapar. fakat çalışmayan kadın, para kazanmak nedir bilmediği gibi emek, mücadele etmek, yükselmek , baskıya zora katlanmak nedir bilmez. bunun için sadece rakamları karşılaştırır ve her şeyi ister.her şeyim olsun ister. hani şu face resim paylaşanlar faln varya onlar gibidir bu kadınlar. bir de evlenince çalışmayacağım kadınları var onlarda bu gruba dahildir. bana ne yaa beni alan bana baksın mantığındadır ve genelde sağlam yere kapak atmış erkeklere kancayı atıp yan gelip yattıkları için sadece gezme tozma olayını bilirler.

çalışan kadın; size çok aşırı zaman ayıramaz sadece izinli olduğunuz günlerde bir arada olabilirsinz. iş yüzünden sahip olduğu stres size patlayabilir ve eşinizi gereksiz kıskanmaya neden olur. fakat, çalışan kadın her şeyi bilir hayat nasıl, insanlar birbirine nasıl kazık atıyor, para nasıl kazanılır ,emek, mücadele etmek, alınteri nedir bildikleri için gereksiz harcamalara girmezler. ay sonu geldiğinde onlarda biz gibi kara kara düşünürler. maaşında kesinti olduğu zaman canı sıkılır. dünya yerinde durmuyor insanlarda yerinde durmuyor diyerek sürekli etkileşim ve ilerleme halindedir ve geleceğin ne getireceğini bildiği için yatırıma yönelir bu kadınlar.
(bkz: başlık entry nick uyumunun bu kadarı amk)
kocası gelene kadar annesiyle bir olup kocasına ve onun ailesine kumpas hazırlayan bir kadınla evlenmektir.
ayrıca bunlar kendini hiç yenilemez ve daima zamanın gerisinde kalırlar.
Tek maaşla zor olacak olandır.
Çalışmayan ama buna rağmen masrafı bir maaş olan kadınlar var.

Yanlış olmasın orta gelirli aileler için söylüyorum yoksa biliyorum burada herkes ali ağaoğlu zaten.
ekonomik özgürlüğünü eline almamış olan eşiniz, para için gözünüzün içine bakıyor olacaktır. hayat arkadaşınızı çalışmaya teşvik etmeniz gerekebilir(eğer herhangi bir engeli yoksa.)
yaşam standartlarına göre hem ruhen hem de ekonomik açıdan zor olabilir.
(bkz: çalışmayan kadının kocasına sarması)
Olması gerekendir. Hanım evde evin beyi de işinde çalışacak.
Hayalimdeki kadınla evlenmektir. Fakat bizimki tutturdu evlenince de devam edicem diye bakalım 1 yıl daha calışsın da icabına bakarız.
Biri dışarıyı biri içeriyi çevirecek. Görev paylaşımı yani. Kadin hem evde hem işte olursa kadin yıpranır. Ama ekonomi tarafı da var bu olayin
bendenizdir efendim. 20 yıldır da çalışmıyor. hatta hiç çalışmadı. evin tek geliriyim. lakin büyük evladımın makine mühendisliğini kazanmasında, diğer çocukların eğitiminde katkısı çok büyük. eve geldiğimde önümde yemeğim, sabah kahvaltım hazır. elinde ek kredi kartı var. evin veya kendinin her türlü ihtiyacını alır. kesinlikle müsrif de değildir. ben böyle daha mutluyum. çalışan bir eşim olsun istemedim. çok şükür maaşım sadece bize değil, üç aileye bile yeter.
Olabileceği olandır.
Çalışan kadının çalışmayan erkekle evlenmesi toplum tarafından hor karşılanırken genelde, tam tersi durum gayet de normal karşılanıyor. Geleceği en parlak meslektir ev hanımlığı net.
ne kötüdür ne de iyi..

hemcinslerim kıskanç olur çalışmasın ister,

evde oturur aklı kalır,

maddi durumu kısıtlı olan hem kıskanır çalışmasını hem de evde oturmasın ister. vs vs..

zordur azizim zor.. gerçekten kadınların işi zor. *
kötü bir durum.
siz sgk bordrosuna göre mi match olmak istiyorsunuz.
boşanırken soyulup soğana çevrilmeyi göze almak demektir. yapmayın.
hele hesap kitap yapmayan, kendi kazandığıyla yetinmesini bilmeyen, asalak tipten dişiler düşman başına.
Aynen öyle.
Götüne fazla güvenmektir. Her anlamda!
Çok hesaplayan bir insan olmak istemem ama evde üretilen emeğin kazanılan maaşla kıyaslandığında bir başabaş noktası yani maliyeti aşıp kâra geçme durumu var.

Bebek bakıcısı ve yardımcı kadına ödenecek ücretler toplamı kadının işe gitme maliyetlerini de ekleyerek toplamdan düşüldüğünde tabir caizse kurtarmıyorsa bırakın kadın çalışmasın.

Durumunuz iyiyse maliyet hesabı yapmayın ve makul bir iş bulup çalışsın . Kâr amacı gütmeyen vakıflarda falan sorumluluk da alınabilir.
Yataktada çalışmıyorsa, çalışmıyor demektir. Yatakta çalışıyorsa o çalışan kadındır. Devletin yatakta başarılı olan kadınlar sayesinde yetişen iş adamlarından belirli bir KDV kesintisi yapması gerekmektedir. Yapılan KDV kesintisinin üzerine ÖTV'yi de eklerseler kadınlara sağlam bir para ödenebilir.
Kesinlikle yapılmaması gereken bir eylemdir, hazırcıdır, mahveder sizi, üstüne üstlük birde boşanması var, nafaka verirsiniz, paranızla çatır çatır yaşar.
Olabilir normaldir.
iyi bir maaş alıyorsanız çoluk çocuk olunca yokluk çekersiniz.
zor, yapamam heralde. bunca sene kendimden kısıp biriktirdiğim bir şeyleri çalışmayan bir kadın için tam da feda etmek olur bu eylem.

belki de doğru düzgün aşık olmadığımdan büyük konuşuyorum.

evlenen de varsa gerçekten sevdiğinden evlenmiştir, nokta.