bugün

Dünden beri e devlet sistemi çöktüğü için ınsanların alamadığı belge.

Son dakika şu şu belgesi alacaksınız diye açıklama mi olur ? Hiç mi planlama yapan yok kamu kurumlarında? Geçmişteki son dakika açıklamalarından hiç mi ders almadınız?
kulağıma çalınır çalınmaz yabıştırıp çıkarttığım belgedir. erken kalkan yol alır diye boşuna dememişler. dün akşam iftardan önce hemen indirdim telefona. 20 dakika sonra bir arkadaşa almaya çalıştık ama sistem patates olmuştu. dün akşamdan beri hala alamadıydı ne oldu sonra bilmiyorum.

plansızlık kısmına ise katılıyorum. yaptıkları hangi işte herhangi bir plan var ki ? 1 adım ötesini görmekten acizler ama sorsan dünyayı bunlar yönetiyor..
Vergi ödemek için bile insanı uğraştıran devlet dairelerini hatırlatıyor bana. Ulan para vereceğim para, sizin atlamanız lazımken biz yalvar yakar ödüyoruz.

Şimdi de millet yatarken amele gibi çalışmak için belge istiyorsun yine uğraştırıyorlar.
aradığınız belgeye şu anda ulaşılamıyor. lütfen daha sonra tekrar denemeyin yine aynı hiç düzelmiyor.
Çalışmak için izin alıyoruz. O kadar saçma bi döneme denk geldik ki anlatamam.
içişleri bakanlığının ana sayfasında belgenin aynısı var. çıkarın müdürünüze veya çalıştığınız işyerinde kim yetkiliyse ona imzalatın. işlem tamamdır.
tam olarak: çalışma muafiyet izin belgesi...

güya, e devlet üzerinden içişleri bakanlığı kısmından başvuru yapılarak alınıyor.

dünyanın en saçma kısıtlama/kapanma kararının ardından, dünyanın en saçma genelgeleri ile yönlendiriliyoruz.

27 nisan tarihinde sayın cumhurbaşkanı çıktı ve 17 mayıs 2021 tarihine kadar tam kapanma olacak dedi ve döndü arkasını gitti.

o günden beri içişleri bakanlığı her gün yeni bir icat çıkarıyor, her gün yeni genelge-çalışma belgesi duyuruları yapılıyor.

bahsettikleri e devlet üzerinden 2 gündür belge çıkarmaya çalışıyorum, olmuyor.
üstelik sadece benim belge çıkarmam da yetmiyor, yanımda çalışan elemanların her birinin e devlet üzerinden çalışma muafiyet belgesi çıkarması gerekiyor.

şimdi geçen seneden beri devam eden kısıtlamalarda biz organize sanayi bölgesinden aldığımız yazı, firma dilekçemiz ve esame listesi eşliğinde kısıtlamalarda çalışıyorduk.
firma dilekçesi üzerinde yer alan çalışan personel isimleri, tc numaraları ve ek olarak güncel sigorta belgelerini bir dosya halinde sunuyorduk uygulamada.

şimdi dediler ki "artık onlar geçersiz, e devletten çıkaracaksınız."

fakat her yaptıkları işte olduğu gibi bu da çarşafa dolandı.

e devletten belge düzenlenemiyor.

neyse ki yine geri vites yapmışlar ve şimdi 7 mayıs'a kadar uzatmışlar bunu.

7 mayıs tarihine kadar eski belgelerle dolaşabileceğiz. 7 mayıs'tan sonra 12 mayıs'a, ondan sonra da 17 mayıs'a uzatırlar, zaten 17 mayıs'ta da kısıtlamalar bitiyor.

yahu 21. yüzyılda uğraştığımız saçmalıklara bak.

ulan bak işte isim listesi, sigorta listesine yeterli...ne yapmaya çalışıyorsunuz???
Aynı işyerinde kimine çıkıyor kimine çıkmıyor. Kimine çalıştığınız yer muafiyet kapsamında değil diyor yeter artık ya düzgün bir işi bu adamlar ne zaman becerecek artık beceriksizlikleri haber bültenlerindeki haberlerden çıkıp gündelik hayata sirayet etmeye başladı..Ulan şu banka sitesi arayüzü kopyalayıp dolandırıcılık yapanlara verseydiniz bu işi onlar bile çözerdi eminim.
Bu belgeyi hala almaya çalışan arkadaşlar için belki işe yarar düşüncesi ile bir tüyo da vereyim bari zira geceden beri küfür ediyorum yeterince günaha girdik belki sevap gelir bu sitemsi şey bildiğin tarayıcı seçiyor niyesini bilmem operadan chrome dan çıkmayan sonuç yaani denen türk?cell tarayıcıdan bir seferde çıktı. Çıktı ama babafingo çıktı yukarıda anlattığım gibi ötekiler babafingo da çıkarmıyordu.
Belgeyi alsan ne olur daha 1 kere soran olmadı.

Burası türkiye gerçeğini sürekli hatırlamak zorunda mıyız?
CUma günü son diyorda sistem bozuk eksik saçma sapan birşey bence manuel evrakı bayram sonuna kadar uzatırlar.
Yaşadığım durum bana çıktı aynı sebepten yanımda başvuran arkadaşıma çıkmadı, yola giderkende bir kere bile polis çevirmedi ilginç.