bugün

'başı secdeye gidiyor' la başlayan siyasi tartışmalarda sıkışıp, çalıyor ama çalışıyor diye kıvıran seçmen türü.
(bkz: namaz kılıyor ama geneleve gidiyor)
dışarıda orospu ama olsun evde tek bana veriyor demek gibidir.
böyle söyleyen çok seçmen var. lakin gelenlerin içinden
kim çalmadı. sanki eskiler sütten çıkmış ak kaşık gibi tertemiz.
sakıp sabancı bile zamanında demiş: "Profesyoneller çok çalıyor ama kazandırdıkları daha fazla" . vatandaş olarak onlara en önemli görevi vericen, maksimum performans beklicen, bir de çalmasın isticen. eşyanın tabiatına ters. bu yüzden fiyat/performans deneyiyle olaya yaklaşan bazı seçmen mal değildir. seçtiği maldır.
Neresi Müslüman merak edilen insan tipidir. Gerçek islam bu değil.
Dükkan sahibi bir abimiz kasadan para aldığını iddia ederek elemanını kovmuş.
-''Çalışmıyor muydu çocuk?'' diye sordum,
-''Çalışmasına çalışıyordu canım!'' dedi.
-''e abi, sen geçen seçimlerde 'Çalıyor;ama çalışıyor adam.' dememiş miydin?'' dedim. Öylece birbirimize bakakaldık. Sessizce..
çalışıp da çalanı çalışmadan çalana yeğleyen seçmendir. ne yapsın eli mahkum. bir de kimi elitist ibineler çıkar bu seçmene mal der. babanızın kemiğini sikem.
68-70 kuşağı demiş olsa onlar gaz kuyruğunda bekledi karneyle ekmek aldı zorluk yaşadı fakat içerisinde bulunulan çağın gereklilikleri olan şeyler zaten ak partinin yaptıkları bunu bilemeyebilir anlayamayabilir bu kuşak ama yeni jenerasyonun bu söylemlerde bulunması tamamen menfidir. Bana göre bunu söyleyen yarın elinde imkan olsa vatan toprağını satmaya yeltenir ki elinde imkan olanların yaptıkları zaten ortada. Milli benliğini kaybetmiş asimile olmaya yüz tutmuş bir ırk olmamızı isteyenler başarmaya çok yakınlar. Tebrikler ulusumun milliyetçi vatandaşları tebrikler sizlere. şu resimdeki yazıyı okuyun sadece ve unutmayın hak yarına kalır ama yanına kalmaz.

http://galeri.uludagsozlu...n-mal-se%C3%A7men-741449/
beyinsiz örümcek kafalı yobaz seçmendir.