bugün

ilişkinizde hissediliyorsa bu durum seni karşındakinden ikinci bi rahatlatma evresine kadar soğuk tutacak bi durumdur.aman diyim erken davranıp ayrılmayın pişman olabilirsiniz. Karşı tarafa yaptırımlar uygulayın, soğuk halinize dayanamayacaktır. Eğer sikinde olmazsanız o ilişkiye bb çekin ve üzülen siz olmayın. Bu noktada yalın'ın üzülme şarkısı en büyük destekçiniz olsun.
Kişinin direncini kesinlikle kırmamalıdır. Hele bir erkegin... Güçlü insanlarız oğlum biz, istediğimiz bir şey olmadı diye pes etmekte ne ola? Bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçer mi insan?

Hep söylüyoruz ya, önümüzdeki maçlara bakıcaz dostum...
i tried so hard and got so far
in the end it doesn't even matter.
bunun sebebi insanın kendisidir.

çaba boştur, sabır önemlidir. sabrı olmayan çaba sarf edemez. ilk önce sabır etmesini bileceksin ki çabanın karşılığını alabilirsin.

misal ben şuraya gideceğim dediysen. oraya gitmek için bir tarih verme kendi topla öyle git.

(bkz: hayallere ulaşmak için neler yapmalısınız)
üniversite sınavı sonucunda yaşadığım durumdur, ben de bunun üzerine tekrar çabalamaya karar verdim, yine alamazsam karşılığını eğer, içinde bulunduğum duruma boyun eğeceğim.
çabanın sonunda pes etmekten kaynaklanandır.

benim düşünce yapıma göre inanan ve pes etmeyenler başarıya ulaşır.

ve imkansız diye bir şey yoktur.
Bir sebebi vardir.
Mesele sadece çabalamak değil nasıl çaba sarfettiğindir.
Belki de daha iyisi olacaktır diye kendime bunu söylemekten başka elimden birşey gelmiyor artık.