yanlış giden bir durumu tekrar rayına sokmak için savaşan herkesi rahatsız edip cesaretini kıran tecrübe.
elinden geleni yaparsın, çaba gösterirsin ama sevimsiz ve kötü niyetliler kahkaha atmaya devam eder. sen de milyonuncu defa bıkar, yeniden başlayana dek köşene çekilirsin. pes etmezsin ama üzülürsün.
''pes etsem tesiri yok, etmesem siklerinde değil''

sigara verin'dir.
çaba göstermemekten daha büyük başarısızlık yoktur.
çok berbat birşeydir, ben daha evvel defalarca yaşadım, bazıları ben de geleceğimi olumsuz yönde etkilediğini de söyleyebilirim.

"ben elimden geleni yapayım da gerisi takdir-i ilahi" dersin uğraşırsın, iyi niyetle çabalarsın, aklındaki düşünceye göre allah sana belli noktadan sonra yardım edecek duygusuna kapılırsın, kendini aşarsın, bugüne kadar göstermediğin performans sergilersin, ama olmaz, sonuç koca bir sıfır.

daha kötüsü daha az çaba gösteren daha az çalışan insanların isteklerine kolayca kavuştuğunu görünce, ulan dersin benim günahım neydi?

"allah çalışanın yanındadır, çok istediğine mutlaka kavuşturur" maalesef herkes için değil, allah bazılarına kıyak geçerkene bazılarını maalesef süründürüyor. ben özellikle de son dönemlerde yaşadığım 2-3 olaydan sonra şu düşünceye iyice inanmaya başladım;

(bkz: allah a inanmak ama güvenmemek)
Odağını sonuca yöneltirsen çabanı görmezden gelirsen çok kötü bir durum.Hayal kırıklığı ve geleceğe yönelik karamsarlığı da peşinde sürükler.

oysa yapmak gereken şey odağı çabaya çevirmek.Çabalıyorum ve bu yüzden tatmin oluyorum.Çabalıyorum ve kendi sınırlarımı keşfediyorum.Çabalıyorum ve kendi ataletim tembelliğim kötü şartlar olumsuzluklar aksiliklerle mücadele ediyorum diye düşünürsek en azından ruh sağlığımız koruruz.

Aksi durumda gelsin depresyon :(
Kafa yok demek ki dedirtir.
durmak olmaz, çabaya devam şarttır, ancak "artezyeni başka yere vurmakta" yarar olabilir.
Kullanılan strateji ve metotlarda sıkıntı olabilir.. uygun olmayan bi planlama yapıyo olabilirsiniz.. okuduğum bı kitapta diyodu ki önemli olan merdiveni çıkmak değil merdiveni doğru yere dayayıp dayamamaktır.. yani başta araziyi bileceksin zemin kaygan mı merdiven düşer mi sonra kendine bakacaksın merdiven beni taşıyabilir mi.. sonrasında merdiveni uygun yere dayayayıp duvarı aşacaksın hiç kuşkusuz..
güncel Önemli Başlıklar