bugün

çoğu tiryakinin kötü zamanlarda (sigara bulamadığı) içmek üzere zulaladığı sigaradır. ne hikmetse bi ara içilir ve sigara olmadığı zaman deli gibi aranır ama bulunamaz. pişmanlık yaratır insanda.
(bkz: yangın anında ilk kurtarılacak)
götü kalkık siğaradır. kendini birşey zanneder bu pis şey. diğer on dokuzu içilecek bu saklanacak sanar hep. saklandığında zula sigara oluyo ya o nedenle hani önüne zula kelimesi gelince sanıyor ki devleti bu kurtaracak pezevenk. ama içilmek için saklandığı yerden çıkarıldığında, havası söner bunun, duman alır havasının yerini, içilecek siğara olur yani normal siğara...
öğrencilik hayatında zor zamanlarda bi paketi birden fazla kişi kullanıyorsa yapılması muhtemel eylem.
zor günler için saklanılan sigara olarak adlandırdığım sigaradır. genelde kötü sigaraları saklarım. * ve genelde babam otlakçılık yapar.

+oğlum bir sigara verir misin? kalmamış ben de.
-ben de de yok baba.
+zor günler için sakladığın sigara nerede?
-bugün zor bir gün mü?
+sigaram kalmadı eşekoğlueşek daha ne olsun?
-aman iyi.
+şuna bak şuna. baba bağ bağışlıyor. oğul bir salkım üzüm vermiyor.

baba böyle sokar işte lafı. çünkü o baba.
Tam Bir sigara verenin kırk yıl kölesi olurum nidaları atmaya başladığında zuladaki sigara ekmek gibi, su gibidir. Hayatın anlamını sorsalar o an o dersin. O derece yani.
annemin çantamı karıştırıp az içsin mantığıyla 3 ay süre ile paketimden 2-3 tane aşırmasıyla beraber farkında olmadan karşılaştığımda annemin elini öpesimin geldiği ve para biriktirmiş kadar sevindiğim olay.
her paketten bir dal alıp boş bir paketi doldurduğum, zamansız saatlerde sigarasız kaldığımda imdadıma yetişen kötü gün zulası.
okulda:Tuvalet kabinleri,kalorifer arkası,evde buzdolabı üstü(çocuklardan )içmiyorum ama annemden biliyorum.
güncel Önemli Başlıklar