bugün

kararın doğruluğunu yanlışlığını tartışmıyorum. başkaları da aynı suçtan mahkum olup hapse giriyorsa zuhal olcayın da diğerlerinden bir farkı olmadığına göre onun da hapse girmesi lazım.
bu herifler birbirlerine şerefsiz, haysiyetsiz, adi, namussuz, iktidarsız, zürriyetsiz, hırsız, katil, faşist, terörist derken sıkıntı olmuyor.
cumhurbaşkanını bırakın sıradan vatandaşa bile hakaret etmenin bir cezası olması taraftarıyım lakin tayyip erdoğan istediğine hakaret ediyor ve herhangi bir ceza almıyorsa ki almıyor kimse ülkede hukuk var demesin.
"sen yahudimisin de türkiyenin cumhurbaşkanına hakaret ediyorsun şıllık . "

bu da hakaret -hem de görsel ve işitsel iletişim araçları kullanarak yani başka br deyişle ağırlaştırılmışl hali-, aldım capsini. menajerine de göndereceğim kadının, nasıl oluyormuş avaye estirmek bakalım.
adalet tecelli ediyor. şüphesiz hangi cumhurbaşkanı olursa olsun buna geçmişten atatürk te dahil hakaret edilmemeli. eleştirmek olabilir o çok ayrı.
bunlar daha iyi günlerimizmiş dedirtecek olay. Zuhal Olcay 90lı yıllara damgasını vurmuş dört dörtlük bir sanatçıdır (sanatçıyı gerçek anlamında kullandığıma dikkat edin). Onu muhteşem oyunculuğu ve sesiyle hatırlamak yerine dönemin CB'sine hakaretten kodese tıkılmıştır diye hatırlatacakların ayıbı baki kalacaktır.
onuruyla ve şerefiyle 10 aylık cezasını aslanlar gibi çekecek olan sanatçıdır.

böyle bir suçtan ceza yatmak şereftir.

kaldı ki,muhalifler için her türlü tıkır tıkır işleyen adalet erdoğan halkına terörist dediğinde neden işlemiyor.

bu ülkede herkes bir devlet bahçeli değil küfürünü yediği adamın şakşakçısı olsun.
cumhurbaşkanını bırakın normal bir insana bile hakaret etmek suçtur.
heleki küfür edilen kişi kamu görevlisiyse suç artar, ki hakaret ettiğin kişi seçimle gelen ve ülkenin en başındaki kişi olan başkomutan sıfatı bulunan bir kişiyse verilen ceza gayet normal...
kişiyi seversiniz sevmezsiniz saygı duymak zorunda herkes sonuçta belli bir makamda bulunan ve seçimle gelmiş bir kişi...
tecavüzcülerin ve fetöcülerin serbest kaldığı,atatürk'e hakaret edenlerin elleri sıkıldığı ülkede normal karşılanacak bir ceza.

avrupanın kıskandığı gukuk sistemimizin üstünlüğü bir kere daha tescillenmiştir.
vay öyle memlekte döndük ki artık söylediklerimizi dikkat etmemiz gerek. artik kimseye laf yok, yani akpli oanlara.
vatandaş cumhurbaşkanına hakaret edince suç ok (ki zulah olcay'ın söylediklerine baktım katiyen hakaret denebilecek sözler değil) ama cumhurbaşkanı herhangi birine hakaret edince neden suç değil?

kanunlar vatandaşa ayrı, cumhurbaşkanına ayrı mı çalışıyor?
Valla toplum olarak önce hakaretin ne olduğunu öğrenmemiz gerek sanırım .
Hakaret : Onur kırma , onura dokunma
Küçültücü söz ya da davranış (bkz: tdk)
Şimdi ben Zuhal Olcay’ın sözlerini okuyorum , okuyorum burda Onur kırıcı söz nerde hiç anlamıyorum . Ceza yanlış bence . Hatta gittiğimiz yer daha da yanlış . Küfür olsa tamam haklı dersin de kadın cidden bir şey dememiş ya .
Öncelikle ilk vukuatı değilmiş önceki hakaretinde para cezası yemiş bu ikinci imiş. Peki ne yapmış? Kadıköyde çıktığı mekanda bir şarkıyı cumhurbaşkanının şahsına hakaretvari uyarlayıp söylerken aynı zamanda ahlaksız el hareketleriyle eşlik etmiş. Ve tabiyatıyla herhangi bir türkiye cumhriyeti vatandaşına böyle bir ahlaksız eylemde bulunmak cezasız kalmaz.
insan eğitimi aldıysan yapılan işleri ahlak dairesinde eleştirebilirsin. Ama hakaret küfür kimse kimseye söyleme hakkı yoktur.
sadece şu sözlükte sözüm ona eleştiriyorum

ayağına atatürke basbayağı hakaret ediyorlar

hiç bir işlem yapılmıyor.

kadın eleştiri hakkını kullanmış

hooooppp içeri.

https://www.youtube.com/watch?v=Dg3a782dOcs
oluuuurrrr....türkiye´de herşey mümkün.

bugün buradayız, yarın silivri´de.
bu sözlükte Allah a peygambere sövüyorlar adam atatürkü baz almış .

neyin kafasında bu laikler acaba .
Muz cumhuriyeti olan ülkemizde şaşırdık mi elbette hayır.
Hakaretin bi cezası olmaması gerektiğini savunuyorum, düşünce özgürlüğü diye bir şey var, size hayvan dedi diye -örnek veriyorum- siz hayvan olmuyosunuz. Herkes kendini bilse bütün sorunlar ortadan kalkıcak da neyse.
hakaret dediği de gıyabında yaptığı sadece bir el hareketiymiş.

onun dışında herhangi bir hakaret ya da küfür yok,sadece şarkının sözlerinin başına erdoğan eklemiş;
''Erdoğan hepsi boş, hepsi yalan, bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya''

atatürk'e ayyaş demenin hiçbir cezai karşılığının olmadığı yerde bu karar saçmalığın ve adaletsizliğin daniskasıdır.
Bu memlekette bi türlü düşünce özgürlüğünü anlayamadılar. Nerde başladığını nerde bittiğini bilemiyorlar.
Erdoğan affeder.yine kendini pohpohlatır.
Hakaret varsa cezası kime olursa olsun uygulanmalı.
aynen televizyonlarda siyasi içerikli skeç oynanamaması gibi ileri demokrasinin olmazsa olmaz gereğidir.

hiç şüphem yok ki ağza alınmayacak küfürler etmiştir reisimize...

"türkiye'de demokrasi yok" diyenler üst aklın adamlarıdır, pkk'lıdır, fetöcüdür, yahudidir, ermenidir odur budur....

not: işbu entryi yazacak kafa, üç litre ayran içtikten sonra bulunabilmiştir. herkese tavsiye ederim...
birinin bana hakaret ettiğini görsem, suç duyurusunda bulunsam, ya en alt perdeden ceza verir veya görmezden gelerek salıverirler mi?

eğer öyleyse, bazıları daha eşit.
az bile vermiş, sen kimsinde 81 milyona hakaret ediyorsun. saçmalık diyenler acaba şuan başımızda ince veya ataürk olsa atatürke hakaret edilse yine saçmalık diyebilecekler miydi.