bugün

artık zorlukları ve yaşattığı işkenceler bir nevi azalmıştır. eskiden nerde öyle düğünü cdye çekmeler falan. kaset olacak böyle nah ansiklopedi kadar büyük ve kalın. o kasetin bir de kasetçalarını bulacaksın. o kasetçalarda herkeste yok tabi, bulunduğun mahalin en zengin ailelerinden birinden isteyeceksin. kasetçaları buldun diyelim, buldukta bunu kullanamıyoruz ki. sonra kablosu bulunmaz, bulunsa da takılamaz. ya kumanda, kumanda tuşlarının fonksiyonel karmaşıklığı, piller? hay ebesini ya, sokayım düğününe.
kendi çok mutlu olan ama misafirlerin de aynı mutlulukta olduğunu zanneden düğün sahibinin işkencesidir.
sonrada yüzyıllarca çekilmiş aile fotoğraf albümleri çıkar .
hıtı hıtı gülmek zorundasındır ona.
eğer saçlarınız uzunsa çaktırmadan kulaklık takın.
Tam bir işkencedir.Hele ki çok fazla tanımadığınız birinin düğününü izliyorsanız.izlediğiniz süre boyunca kimin kim olduğunu anlatır durur size...

Elektrik kesil diye dua edersiniz.
şöyle diyaloglar gelişir;

- bak canım, şu arkamdaki yeşil gömlekli adamın önündeki kadını görüyor musun...
+ hangisi? (yandık)
- şu çirkin olan...
+ hıı o mu? (görmüş gibi yapiim bari)
- işte o benim amcamın kızının büyük gelinin görümcesi...
+ yaaa? (bana ne amına koyyim, bana ne!)
- evet valla. şu göbek atan şişko kadının karşısında oynayan adama bakan çocuğu görüyo musun?
+ hmmm hmmmm (gene yalan söylenir doğal olarak)
- işte o da o kızın eniştesinin ilk karısından olma çocuğu...
+ inanmıyoruaaaammm!!! (allah belanı...)

içses: allah'ım nolur kurtar beni burdan. amin!
iğrenç bir olaydır çok sinir olurum eğer birde düğünde tatsız bir şey olduysa of anam of.
her seferinde benzer diyaloglar geçer.

-burayı hızlandırıyorum hamiyet teyze.
+dur dur, şimdi rasim amcanın nasıl oynadığını gör.
Yatılı misafirlere yapılan eziyettir.Nereden geldim buraya dedirtir.
nişanlınıza sünnet kasedinizi izlettiren aileden her daim daha iyi olan aile örneğidir. * *
-bak abaninaltindakisopa.bu benim kaynım. nasıl göbek atıyor ama
- ya evet görüyorum
-bak bu da benim görümce. güzel kız değil mi?
- (iç ses) hay sokayım düğüne ya. ulan nerden geldik buraya bugün. çinlilere söylicem sizin işkenceler tarih oldu,bizde daha alası var.
bir de kendini gören aile fertlerinin durdurup geri al bakayım demesiyle daha uzun süre çekilen çile.
yeni evli çiftlerin misafirlere özel işkencesi.
eğer düğün eğlenceliyse izlenesidir. ama gayet bildiğin düğünse izlemek işkencedir, artı yeni evli çiftlerin videodaki bir kişiyi gördüklerinde o kişi hakkında konuşmaları daha can sıkıcıdır. yeni evli çiftlere zorla gülmekte bonus. yav çıkartın şu cd yi.