bugün

kendisi hakkında '' pas vermeyi sevmiyor, çok bencil, hep kendi oynuyor '' denilen futbolcu. basmakalıp futbol izleyicisi gibi konuşmak en kolayı elbet. önyargı kötü şey moruk. şöyle bir bakalım;

asist: ingilizce kökenli bir kelime olup '' yardım etmek '' anlamına gelir. futbolda ise karşılığı '' gol öncesi verilen, skoru yapan kişiyi gole götüren pas '' şeklindedir.

sabah akşam barcelona'yı, ispanya milli takımını izleye izleye pas kelimesi sizin için çok farklı bir hal almış anlaşılan.

forvet oyuncusunun görevi gol atmaktır. eğer target man diye tabir edilen karakterde bir oyuncuysa topu alır, döner, vurur ya da rakibe bir duvar işlevi görerek topu takım arkadaşına servis eder.

zlatan ibrahimovic komple bir forvettir. xavi, pirlo ya da riquelme gibi pas yapması beklenemez. buna rağmen '' pasın kralını veriyorum hacı '' diyen çoğu orta saha oyuncusundan daha ölümcül paslar verir.

geride bıraktığımız sezonda 43 maçta 34 gol ve 12 asistlik bir performans sergilemiştir. bu performansı ise serie a'da sergilemiştir, eredivisie'de değil, yanlışlık olmasın.

yani, 46 gole direkt olarak etki etmiştir. 46 gol diyorum bak.

ama ibrahimovic çok bencil yhaa;

http://www.youtube.com/wa...YFks3s&feature=colike
iyi golcü vesselem lakin bir van basten bir best bir batistuta değil.. *
basketbol için lebron james ne ise futbol için de ibrakadabra odur... muhteşem bir fizik, muhteşem bir teknik, yetenek, kazanma hırsı, karizma, zart zurt, tüm zamanların en iyi istatistik değerlerinden birisi falan filan...

ama gel gör ki herif tam bir loser...

http://i47.tinypic.com/2eq3szm.jpg
gol sevinci çok şaşalı olmamasına rağmen ona ayrı bir hava katıyor zannımca.
güzel gollerin adamı.
burun yapısından kaynaklı olarak çocukluğumda hep trabzonlu önyargısıyla yaklaştığım yıldız bir futbolcu.
çok yetenekli ancak aynı derecede şımarık olan ac milanlı futbolcudur. bir keresinde milan antremanında genç futbolculardan birinin sırtına hiçbir neden yok iken tekme atmıştır.
psg takımının transfer listesinde bulunan, transferi muhtemel futbolcudur. psg takımının istemesinin en önemli nedeni 1994 yılından beri şampiyon olamamasıdır. çünkü zlatan 03-04, 10-11 sezonları arasında 3 farklı ülke ve 5 faklı kulüpte 8 şampiyonluk yaşamıştır.
thiago silva ile birlikte 65 milyon euro karşılığı psg'ye transfer olan futbolcu.

(bkz: ibo bitmiş)
kendisini olympique marsilyada görmek isterdik lakin para paris saint germainde var o da oraya transfer oldu, hayırlısı psg bu sene de şampiyonluğu kaçırırsa "milyonluk eşekler" manşetinin bir benzerini fransız spor gazetelerinde görmemiz muhtemel.
attığı goller usta işi ve de çok estetik.

golcülerin modacısı.
her ülkede şampiyonluk yaşama niyetinde olan futbolcu.
psg ile arasındaki pürüzleri gidererek, paris kulübüyle yıllık net 10 milyon euro karşılığında 3 yıllık sözleşme imzalayan isveç milli takım oyuncusu.
fransa liginde hayli sıkılacağını düşünüyorum, parise emekliliğe gidiyor.
2003'ten 2012'Ye kadar oynadığı tüm sezonlarda şampiyon olan oyuncu.
2003:ajax
2004:juventus
2005:juventus
2006.inter
2007:inter
2008:inter
2009:inter
2010:barcelona
2011:milan

bu seri bu sene juve'nin şampiyonluğu ile bozuldu.
yeni sezon için Paris Saint Germain e trasnfer oldu.
Psg kulübüne transfer oldu ve yıllık 14 milyon para kazanacak. iyi golcüdür kendileri.
170 küsur milyon euro ile futbol tarihinin en çok para saçılan topçusu. Bastır parayı "projeleri çok ilginç geldi, bu projenin parçası olmak istedim." Der ve tavşanlı linyit spora bile gelir.
milan da oynarken antrenmanda siyahi bir oyuncuya tekme atmıştır.şerefsizdir bu adam ırkçıdır.
edit:ben sana golcü olamazsın demedim adam olamazsın dedim.
gittiği her takımda şampiyonluk yaşamasına rağmen çok daha iyi bi kaRiYER YAPIP ŞUAN OLDUĞUNDAN ÇOK DAHA BÜYÜK ANILABiLECEKKEN

EGO PROBLEMi YÜZÜNDEN ORDAN ORAYA SAVRULAN OYUNCU

GiDER PSGYi ŞAMPiYON YAPAR TABi O AYRI..
Hilal cebeci malı ile bir yerlere geldiyse bu topçu da egosu ile malı gözünden vurmuştur.
paranın satın alamayacağı şeyler vardır ve ibrahimoviç onlardan biri değildir.
''Babam müslüman , annem katolik. Ben ise dinlere inanmıyorum. Futbolun dini birdir.'' demiş fantastik forvet oyuncusu. Zlatan bu , iyi yada kötü seven ya çok sever sevmeyende sevmez arası yoktur.
34 yaşından sonra da türkiye'ye gelecek futbolcu.
çocukluğunda mahalle maçı yaparken bu adama birileri "abanmak yok" demiş muhtemelen.

O da hayvan gibi abanır olmuş toplara.

Attığı gollerin çoğunda çok sert vuruyor çünkü.

Yok abi. Böyle bir golcü bir daha gelmez dünyaya.
gelmiş geçmiş en iyi golcüdür. hem o kadar uzun olup, kafa topunda tehlike yaratıp, o kadar sert, sağlam şut çekip, o kadar çevik, hızlı olmak. bi rivayete göre tekvando yaptığı içinmiş bu esnekliği.
edit: düzeltme için jason deroglu'na teşekkürler.