bugün

Vazgeçemediğim, koleksiyonunu yaptığım çakmak. Bunun da üzerine yazılmalı bence yüksek derecede bağımlılık yapar diye.
sigarayı yakarken dedelerin ''ne o len muttar çakmağımı dediği''benzinle çalışan sevene müthiş koku veren sevmeyene nefret ettirici koku veren metal arkadaşımız can dostumuz
(bkz: zippo kulturu)
uzun süre kullanılınca, onsuz yakılan sigaranın tat vermediği çakmak.
st dupont yanında; ferrari yanında gezen honda gibi bir şey oluyor ayrıca belirtmek gerekir. öyle özel bir çakmak değildir. herkesin elindedir artık lise tayfasında bile vardır. doğruya doğru?
yer:polatlı anadolu lisesi spor salonu arkası
+:sigara içmek için spor salnu arkasına giden ama çakmağı olmayan genç.
-:arkadaş.

+:ginçler ateş var mı?(biz top oynayanlara doğru bağırır)
kimseden ses çıkmaz.
-:var hem de zippo var ama yanmıyo.*
+:g*tüne sok o zippoyu.*
cakmak cakmaktir.
sonucta sigara icmek icin hizmet ediyorsa degerini artirmaz..
3 farklı modeline sahip olduğum özel çakmaktır. aralarından en sevdiğim burcumu taşıyan akrep'li olandır, hoştur.
filmlerde genelde benzin birikintisinin içine atılıp yazık edilen çakmak.
çakmaktır. ama öyle böyle değildir, geçen bir arkadaş haçlı bir zipponun linkini attı hayran hayran baktım. seni alacam oğlum çok yakın zamanda.
iki gün önce doğum günümde hediye olarak gelen ve iki gündür takıldığım barda masamızdaki herkesin sigarasını yakmak için kullandığı alet.
kesinlikle masada bırakmayacaksın.
görsel

görsel

görsel

görsel
kafama yediğim en büyük çakmak modeli.
puro (özellikle nitelikli olanları) yakmak için kullanılmaması gereken çakmaktır.

her puronun kendine has bir kokusu, aroması vardır. zippo'yla yakarsanız o koku yerine jet yakıtı kokusu alırsınız. pahalı bir zevkin de içine etmiş olursunuz.
Çakı çakmak tarak üçlüsünün ortancası. Öylesine hoyrat öylesine yakıcı.
zırt pırt gazı biten alet. eğer bir zipponuz varsa ve seyahate çıkacaksanız mutlaka gazını yanında götürmelisiniz. hele çakma olanları iki dal sigaradan sonra kıvılcım bile çıkartmıyor.
elimde düz siyah renkte bitane bulunan ama şöyle değişik ve fiyatı tuzlu olmayan bitane bulduğum taktirde çat diye alacağım çakmaktır. zevkli sözlük yazarlarından tavsiye beklemekteyim. benim kafama şimdilik zippo zipper yattı ama fazla model göz çıkarmaz.
kapağı açıldığında "zip" çakıldığında "po" sesi çıkaran alet (rivayete göre)
Çok beğendiğim çakmak türüdür. Kolay kolay sönmez.Dün bir tane orjinal black matte aldım.Elime ulaşmasını bekliyorum.
çok can bir çakmak türüdür.

aldık bakalım bir tane ac/dc back in black li amerikadan gelmesini bekliyoruz.**
aranızda bir bağ oluşan çakmak... ama bazen ibnelik yapıyor...

mesela uç uca iki sigara yakmak istersem ikincisini yakmıyor...
gazını bakımını orjinal çakmak taşını eksik etmiyorum ama en lazım olduğu zamanlarda yanmıyor!
mesela bi hatun kişinin sigarasını yakmak için hamle edip çakmağı çıkartıyorum kızın suratında "vaay zippo?!" edası oluşuyor, sonra yakmaya çalışıyorum yanmıyor, kızın yüzünde " kodumun amelesi! bırak tokai ile yakarım ben!" ifadesi beliriyor... adalet mi lan bu şimdi!

yine de seviyorum çakmağımı be... ibne falan ama...
(bkz: yakışan)
sık kullanırsanız baş parmağınız nasır tutabiliyor.
bir de zippo constantin vardır ki internette bulduğunuz bu ürüne 300$ verseniz yine zippo constantin'i elde edemezsiniz.

piyasada 40 liradan 300$'a kadar satılmaktadır. amma ve lâkin alayı da (bkz: fake)'dir. imitasyon'dur.
tek, bir, yek, pare üretilmiştir. filme özeldir..*
cebimde doksanlı yıllara ait olan ve basınca içiden ateş çıkartan şey. başka bir özelliği yok. buralardaki yazıları okuyup yüceltmenin de anlamı yok. bakkaldaki bir liralık çakmak ile aynı görevi görmektedir.
güncel Önemli Başlıklar