bugün

burası müslüman mezarlığıdır. gayrimüslim mezarlıkları ulus'daki musevi mezarlığı ile şişli'deki latin mezarlığıdır. işkembeden sallamadan önce google amcaya bir danışmakta yarar olabilir.

zincirlikuyu mezarlığı ilk kurulduğunda şehir dışındaydı ve kışın oralara kurtlar inerdi. menderes'in açtırdığı barbaros bulvarı boğaza inen ve mecidiyeköy'den gelen yollarla birleşince bu mezarlığa gömülmek daha pratik hale geldi. genellikle şişli camiinden kalkan cenazeler 10 dakikada zincirlikuyu mezarlığına ulaşabiliyordu.
Bugün gencecik bir bedeni toprağa vermek üzere cenaze münasebetiyle gitmek durumunda kaldığım, istanbul'un muhtemelen en büyük ve en pahalı mezarlığı. Yalnız tam olarak ne numarası var çözemedim. Aşiyan olsa neyse. Ayrıca Duygusal çöküntüden dolayı zaten aşırı şekilde tahammülsüz bir gün geçirdiğim için mi bilmem, içerisindeki aynı isimli camiyi bulana kadar dünyam tersine döndü. O camiyi oraya kim yaptıysa buradan kendisine saygılarımı iletiyorum. Yahu hiç mi düşünmediniz bunun karı, kışı, temmuz sıcağı var? Haydi onu da geçtim, zaten cenazeler insanda tat tuz bırakmıyorken camiye ulaşmaya çalışırken karşılaştığım mezarlara bakıp bakıp tedrici şekilde bunalımda derinleşmem hoş mu? Hayır öyle bir mekan ki vefat eden kişi çok yakınınızsa camiye ulaşana kadar bir anlık galeyanla çekip kendinizi vurabilirsiniz. Geceden beri iki saatte bir ağlayıp duran biri olarak O kadar çok mezar gördüm ki. Hiç hoş değildi gerçekten.
istanbul'da bulunan ünlü bir mezarlık.
Eşimin ailesinin 6 kişilik mezar yerinin bulunduğu mezarlık. Kadın ölünce kendi memleketine defnedilmiyor mu? Mezarda bile kayınvalidemle olma fikri sinirimi bozuyor da?
sutlu cilekli senin kendi ailen yok mu kuzum. hep eşinden ve o'nun ailesinden bahsediyorsun. besleme mi geldin gelin mi:(
yav sütlü hani fakirdiniz siz amq? zincirikuyu mezarlığında 6 yeri varsa eşinin ailesi zengindir. ve eşinin ailesi de milletvekili, iş adamı, bakan torunu falandır amq. bu açık.
kemal sunal'ın mezarlığı da buradadır.
Mezardan gelir tespiti yapmak.
zincirlikuyu da adı sanı yazılan sıradan bir kabir olmaktansa, edirnekapıdaki kimsesizler mezarlığında isimsiz, meçhul bir kabir olmayı tercih ederdim!
Valla bizim trabzonda mezarliklar özel oluyor toplu yok o yüzden öyle sıkıntıda yok.
Tek kişilik mezar yerinin 25 bin liradan başladığı mezarlık.
görsel
girişinde büyük harflerle "her canlı ölümü tadacaktır" yazar.